Tonnie Pronk Jacob Bakker Restaurant ,DE KUIL' Melchers l Olifant Jenever SPORTHUIS Firma 1 V/ Dè borrel Tv voor Ajacieden LjWTtiLJ n.v. Distilleerderij van J. J. Melchers Wz. - Schiedam Wij verzorgen uw gehele sportuitrusting Ajax-leden op vertoon diploma 10% korting op voetbalkleding voor al uw voetbalartikelen Adidas-, Puma- en Quick-voetbalschoenen Middenweg 147 (t.o. Emmak.) tel. 946257 verfwaren een voordelig adres kwasten Nassauplein 11, telefoon 120254 en Filialen: penselen Jan Evertsenstraat 1 38, telefoon 84649 Ferd Bolstraat 46, telefoon 711159 Sumatrastraat Voor een goed diner of belegd broodje Salades Rembrandtsplein 7 Croquetten Tel. 62690 enz. Ook voor Camping-, Bad- en Zomerkleding Wit; de heer Keurs, Zeeburgia; de heer Holswilder, LFC; ir. Jansen Gration in gezelschap van de heer Van Gelder namens PSV; de heer Kranenberg, Amstel Brouwerij; de heer Waterman, Wagon-Lits/Cook, e.a. In vele gevallen gingen de prettige woorden vergezeld van fraaie cadeaux. Doch ook langs andere weg kwamen vele ge schenken binnen. Niet alleen onze vereniging, doch ook spelers, trainer e.a. wer den daarbij bijzonder goed bedacht. Het zou te ver voeren hier alles te gaan opnoemen, doch dat het veel en vooral mooi was, is zeker. Met een zeer gezellig diner tot besluit, waarbij woorden werden gesproken, die naar hun aard en de wijze waarop zij geuit werden, de sfeer nog verhoogden, namen de aanwezigen om ca. 11.00 uur afscheid van elkaar. 3 juni 1967: Een prachtige Ajax-dag! U bent eerder in deze kolommen de naam Haarms tegen geko men, als zijnde trainer-verzorger. Bob Haarms, één van onze vroegere eerste-elftal spelers, is eigenlijk geruisloos zijn oude club binnen gegleden als assistent- oefenmeester. Zó geruisloos, dat wij tot op heden aan zijn benoeming nog steeds zijn voorbij gegaan. Alsnog willen wij dit verzuim herstellen en hem een hartelijk welkom in zijn oude gelederen toeroepen. Bob, veel succes! Het gaat met onze honkballers niet zo best. Uit de kranten vernemen wij tenminste, dat het verzamelen van de nodige pun ten vele slagen oplevert, maarin negatieve zin! A propos, hebben we nu (ook) geen lieden meer, die ons daar over van Ajax-zijde iets meer kunnen vertellen? Bestuur, spelers eerste elftal, trainer e.a. waren maandag 12 juni jl. ten Stadhuize uitgenodigd. Daar heeft de waarnemend burgemeester tevens wethouder voor Sportzaken de heer A. A. Verhey namens het gemeente bestuur het gezelschap ontvangen en toegesproken. Als kampioen van hun gewestelijke afdeling traden onze juniores A1 te Zeist in het strijdperk tegen hun collega's elders uit Ne derland: Be Quick, MULO, CVV, Enschede en Sportclub Irene. Van de vijf te spelen wedstrijden won Ajax er drie en speelde tweemaal gelijk, hetgeen voldoende was voor de titel kampioen van Nederland. Bravo! Wie de jeugd heeft Zo vreugdevol het seizoen 1966-1967 voor onze club was, zo beroerd en ongelukkig was het voor Willem II en Elinkwijk, die beide de ere divisie moesten verlaten om plaats te maken voor Volendam en NEC uit Nijmegen. De mannen van de Goffert kwamen nog niet eerder in de opper ste voetbalklasse voor. Dat was wel het geval met de club van Tol, Pelk c.s. Zoals ook eerder de ons goede bekenden uit Til burg en Zuilen zich in de éérste divisie bewogen. Een wees- welkom-en-kom-binnen aan de komenden en een sterkte-en-tot- spoedig-wederziens aan de gaanden. Het treurige bij een groot deel van deze clubs is eigenlijk, dat zij meer hebben dan het gemiddelde voor de eerste-, doch te weinig voor dat in de ere divisie. Soms slagen zij er met veel pijn in het weer een jaar in de top- 4

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1967 | | pagina 4