AJAX wint de KNVB-Beker. Na afloop de dolle boel Einde van een Amsterdams Wembley Einde óók van het voetbalseizoen 1966-1967. Een bijzonder goed seizoen. In alle opzichten. Over het hoe-wat-en-waarom behoeven wij hier verder niet op nieuw uit te wijden; onze voorzitter heeft daarover in het vorige clubblad (kampioensnummer) al het een en ander gezegd, dit speciaal ten aanzien van ons eerste elftal. Doch ook wat de prestaties van de andere elftallen betreft is er reden tot tevredenheid en bij de jeugd zelfs grote vreugde over een zo groot aantal kampioensteams. Onze reserves voor de laatste maal als Ajax 2 spelend eindigden op de tweede plaats, nadat het er lange tijd naar had uitgezien, dat dit team als no. 1 over de streep zou gaan. Doch dat moesten zij tenslotte overlaten aan DWS 2. Zoals u uit de standen bij de amateurs kunt zien, waren ook daar het grotendeels de tweede-plaatsen, die door Ajax-elftallen werden bezet; een uitzondering was Ajax 4, dat het dit seizoen wel bijzonder moeilijk heeft gehad, doch zich uiteindelijk toch nog in haar klasse heeft weten te handhaven. De jeugd spreekt voor zich; u zult met ons eens zijn dat het totaal-resultaat niet anders dan grandioos kan worden genoemd. Hulde aan de spelers. Hulde aan de Jeugdcommissie, trainers en anderen, die bij de diverse triomfen betrokken waren. J. H. H. zegt er elders ook nog meer van. De receptie in Hilton mocht zich wederom in een grote belang stelling verheugen; circa 200 genodigden tekenden het gasten boek. Twee uur lang werd Ajax in de bloemen gezet en met hulde en lof overgoten. Van de vele sprekers noemen we o.a. de heer Jos Coler, vice- voorzitter van de KNVB; de heer J. Nieuwenhuizen Kruseman, namens het Ministerie van Cultuur, Recreatie en Maatschappe lijk Werk; Feijenoord's president C. Kieboom; mr. Morren na mens het Gemeentebestuur van Amsterdam; Wim Volkers voor de Ledenraad en Bordjesclub; de heer Jaspers, KNVB afd. Amsterdam; de heer Hoogeveen, Contactvereniging Betaald Voetbal; de heer R. Wiersma, VVCS; de heer Meyer, Blauw- 3

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1967 | | pagina 3