in welke wedstrijd, gelijk in de eerste reeds bleek, onze achter hoede niet in haar beste vorm steekt. Zo sluiten we deze dag af met een totaal-score van 33, hetgeen betekent dat, willen we nog kans maken op een plaats in de finale, van Eintracht Frank fort gewonnen moet worden. 's Avonds een feestavond in de Grote Veilinghal. Cabaret, mu ziek en dans met een drankje. Het gaat er alles best in. Om half elf gaan onze spelers weer naar hun pleegouders en om twaalf uur is alles afgelopen. Onze finale-kans gaat verloren door een 31 nederlaag, in een temperatuur van ca. 25 graden. Gelukkig waait er een koele wind, die het spelen nog enigszins dragelijk maakt. Om goed drie uur 's middags komen we voor de laatste keer in het veld, teneinde uit te maken wie de vijfde prijs zal krijgen. Onze tegenstander is Alemannia Aachen. Weer een strijd met een groot Ajax-overwicht, toch maar een benauwde zege, nl. 21. Maar we hadden dan tenminste de vijfde plaats. De algemene opinie over ons, Amsterdammers, was, dat Ajax zeer goed voetbal speelde, het geluk niet aan zijn zijde had ge had, doch in ieder geval een spelletje op de grasmat legde, waarnaar het prettig kijken was. Dat was het einde van een toernooi, waaraan velen, ondanks het bescheiden eindresultaat, nog lang zullen denken. Een toernooi dat zich onderscheidde door zijn meer dan voor treffelijke opzet en organisatie; de heer Bruynesteyn die, gezien zijn langjarige ervaring, op dit gebied toch wel iets gewend is, kon dit ten volle beamen. Met een geslaagde speech overhan digde onze leider na afloop HET cadeau van de avond, nl. een enorme kist sigaren. Maandagochtend vroeg vertrokken we weer naar huis. Ditmaal langs de Rijn. Een prachtige reis, waarbij echter het weer ons in de steek liet. Het was alles voortreffelijk geweest. Daarover waren we het zó eens, dat met recht gezegd kan worden, datons hart in llvesheim bleef Van de spelers: L. Blitz, R. Grijzenhout, W. Klaassen, W. de Ridder, R. Spyer, H. v. Brevoort, V. Wels, A. Janmaat, J. Fleur, J. de Koning, H. Hickman, G. de Rooy, F. Post, J. Bockel. Reis leider: W. Bruynesteyn. Jeugdcommissieleden: T. van Genderen, P. Vermey, J. H. Helman. Trainer: H. Grijzenhout. J. H. H. INTERNATIONAAL JEUGDTOERNOOI TE CROIX, FRANKRIJK Vrijdag 12 mei omstreeks het middaguur vertrok een jeugdploeg van onze vereniging om in Croix-Roubaix deel te nemen aan een internationaal jeugdtoernooi aldaar. Verenigingen als: Dynamo- Kiev, Leeds United, FC Sochaux, Valencia FC, Anderlecht, Uj- pest Budapest, AS Roma, streden hier om de hoogste eer. Een toernooi, perfect georganiseerd, een onvergetelijke gebeurtenis voor iedereen, zowel voor spelers als begeleiders. Een toernooi waar véél geleerd is en véél ervaring is opgedaan. Na een reis in sub-tropische hitte, kwam de ploeg 's avonds tegen 7 uur in Croix aan; net te laat voor het officiële openings- defilé door de stad, dat reeds was begonnen. Hierna volgde de eerste van de gezamenlijke maaltijden. Wat een sfeer en ver zorging! Fantastisch! 's Zaterdags speelde Ajax de eerste wedstrijd en wel tegen Lille (zij zijn Cor v. d. Hart nog niet vergeten), die wij wonnen met 10. Ego Bungert was de maker van het doelpunt, ge scoord op een wijze die hij in de toekomst moeilijk meer zal kunnen overtreffen. Een voltreffer van ca. 25 meter afstand. Hierdoor plaatste Ajax zich bovenaan in zijn poule en de vol gende dag moest de wedstrijd tegen Leeds United de beslissing brengen. Leeds kende ,,Éjex" uit een recent verleden in de Engelse voetbalgeschiedenis. Met een enorme inzet, versloegen zij ons verdiend met 10. Bijna was het toch nog gelukt, het gelijke spel, hè Richard? Leeds dus eerste in de poule; Ajax de 2e plaats en Lille de 3e plaats. Valencia FC was onze volgende tegenstander. Op de Tweede Pinksterdag. Helaas, we verloren met 20, echter op een wijze waarover niemand content was. Een pittig woord hierover verricht dan vaak wonderen en in de volgende wedstrijd tegen FC Nantes om de 7e plaats kwam dit tot uiting. Na een 10 achterstand maakte Ajax gelijk in de laatste minuut, door „Sjors" Bockel, na een goed doorzetten van Richard Oldenziel. Zonder chauvinistisch te zijn; ons werd verdiend de overwinning toegekend door middel van de cornerverhouding 42 ten gunste van Ajax. In de finale streden Sochaux, voor velen de beste ploeg van het toernooi, en Dynamo Kiev. De Russen wonnen, niet zonder ge luk, met 10; koelbloedig, volgens een strak, tactisch patroon. Na een feestelijke prijsuitreiking door „Monsieur Ie Maire" en de slotmaaltijd, kwam een einde aan dit prachtige toernooi. De Ajacieden zijn sportvrienden van velen geworden; in het bijzonder met Leeds United. Het heeft slechts een haar ge scheeld, of Jan de Koning had nu op de Engelse velden rond gelopen. Een conclusie: Het is duidelijk gebleken, dat de Ajax-spelers in competitieverband op te weinig tegenstand stuiten. Mis schien is het in de nabije toekomst te verwezenlijken om voor de standaard-elftallen (A1, B1, C1) een regionale competitie te organiseren met clubs als Feijenoord, ADO, Sparta e.d. Het zal de opbouw ten goede komen, in het bijzonder de mentaliteit en inzet. Eindresultaat toernooi: 1. Dynamo Kiev, 2. Sochaux, 3. Ujpest, 4. Leeds United, 5. Valencia FC, 6. Anderlecht, 7. Ajax, 8. FC Nantes, 9. Lille, 10. AS Roma, 11. IC Croix, 12. Varsovic (Polen). D. J. B. INSTUIF... of wel jonge voetbalplanten, die bij AJAX zouden willen groeien 18

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1967 | | pagina 18