rondom het jeugdvoetbal Het seizoen 1966-1967 zit er op. De rol van Koning Voetbal is weer voor luttele maanden uitgespeeld. Tal van zomersporten vragen de aandacht voor zich op. In dit verband moet ik denken aan honkballen, een sport die aan populariteit blijft winnen en deswege in ons land steeds meer beoefenaars gaat tellen. Aan gezien diverse jeugd-voetballeden ook de sport van slag-en-wide in Ajax-verband bedrijven, wensen wij de honkbalafdeling in het komende seizoen nog vele successen toe. (Deze goede wensen zijn voor het eerste negental wel hard nodig. Red.) Bepaal ik mij tot het jeugdvoetbal, dan moet onmiddellijk ge constateerd worden, dat van de elf jeugdelftallen er maar liefst zeven teams kampioen in hun afdeling geworden zijn. Een re sultaat dat er zijn mag. Een resultaat ook, dat naast het succes van ons eerste elftal, de goede gang van zaken in onze vereni ging nog weer eens onderstreept. U wilt natuurlijk graag weten, welke jeugdteams in hun afdeling no. 1 werden? Hier zijn ze dan: A1 en A2 juniores, B1 en B2 juniores en tenslotte de C1, C3 en C5 juniores. Het laatste kampioenschap viel op dinsdagavond 23 mei jl. in Utrecht bij Velox, waar de A1 juniores in de interregionale competitie de strijd moesten aanbinden tegen deze Stichtse jeugdploeg. Maar hierover meer aan het slot van dit verslag. De A2 werd zondag 21 mei jl. kampioen door een 100 over winning op St. Pancratius. Aanvoerder Berrier en zijn mannen kunnen terugzien op een goed seizoen. De zege op het zich dap per verdedigende St. Pancratius vormde dan ook een waardig sluitstuk van de competitie. Na afloop bloemen en een foto van het elftal. En wat trotse ouders, waarbij de moeders van de gelegenheid gebruik maakten hun zoon even te knuffelen. Een woord van dank aan St. Pancratius, dat op faire wijze bleef voetballen. Onze eerste twee B-teams, t.w. de B1 en B2, hebben het dit afgelopen seizoen ook zeer goed gedaan. Aanvoerder Hennie Vredenbrecht van de B1, onze complimenten met dit succes van je team. De B2 juniores dito met een sterretje; ook dit team heeft de naam van Ajax op de juiste wijze hooggehouden. Last but not least onze jongste jeugdafdeling, t.w. de C-junio- res. Hier sleepten de C1, C3 en C5 het kampioenschap in de wacht. Jonge, dartele knapen, die voetballen dat het een lust voor het oog is en, wat altijd nog van het meeste belang is, weten hoe ze doelpunten moeten maken. En na elk doelpunt elkaar uitgelaten van vreugde om de hals vallen, a la Inter Mi laan. Daarom, spelers van deze elftallen, feliciteren bestuur en Jeugdcommissie jullie met deze successen. Voor volgend jaar in een ander elftal wensen wij jullie dezelfde resultaten toe. Want het Ajax-shirt, dat jullie dragen, legt de verplichting op elke wedstrijd tot een zo goed mogelijk einde te brengen en door gedrag in, maar ook buiten het veld, de naam van Ajax uit te dragen. Keren wij terug tot onze A1 juniores, dan schrijven wij dinsdag avond 23 mei jl. Op die datum vertrok de bus van M K om half zes van het Ajax-stadion naar Utrecht, naar Velox, om uit te maken wie zich kampioen in de interregionale jeugdafdeling mocht gaan noemen. De belangrijkheid van dit duel bleek wel uit het feit, dat enkele honderden toeschouwers, waaronder een groot aantal Ajax-leden, deze ontmoeting gadesloegen. Het begin van de wedstrijd werd aan beide zijden gekenmerkt door nerveus voetbal, waarbij de thuisclub blijk gaf van een betere spelopbouw. Het eerste doelpunt was voor Velox, dat ontstond door een misverstand in de Ajax-verdediging (10). Velox kwam nu nog meer in het offensief, doch onze defensie, waarin Oldenziel het hoofd koel hield, wist door resoluut in grijpen erger te voorkomen. Maar dan komt Ajax vlak voor rust terug. Een aanval over rechts via Jan de Koning, schot tegen de paal, waarna de terugspringende bal voor de voeten van Victor Wels komt, die achter de uit positie gespeelde Velox-doelman het net vindt (11), met welke stand de rust aanbreekt. Vijf minuten in de tweede helft kijken we tegen een 21 achter stand op, wanneer doelman Blitz, eenmaal uit zijn doel gekomen, de bal moet loslaten. Onze jongens gaan nu over tot een groot scheeps offensief, dat Velox in de verdediging dringt. We krij gen, vlak buiten het strafschopgebied, een vrije schop toegewe zen, waarmede De Ridder zich gaat belasten. De Velox-verdedi- ging vormt een muurtje, maar er is een gat in, waardóór de koel bloedige De Ridder de bal langs de verraste Velox-doelman plaatst. Een beheerst staaltje voetbal. De stand is weer op ge lijke voet gebracht (22. Aan beide zijden wordt de wedstrijd vinniger; Velox heeft aan een gelijk spel genoeg om zich kampioen te kunnen noemen, doch Ajax heeft, teneinde de titel te behalen, de volle twee winstpunten nodig. Circa tien minuten voor tijd is het Victor Wels, die tijdens een onoverzichtelijke situatie voor het Velox- doel, de van de doellat terugspringende bal in het Velox-doel weet te plaatsen (23). De laatste fase van de wedstrijd wordt gekenmerkt door een wanhopig Velox-offensief. Ajax trekt zich helemaal terug. En het had maar een haar gescheeld of de Utrechtenaren hadden gelijk gemaakt, toen Herman van Brevoort in zijn eigen doel gebied, in plaats van de bal resoluut weg te werken, een staaltje pingelen ging weggeven, wat ons de haren te berge deed rijzen. Herman, Herman, wat heb je ons op die avond een spannend ogenblik bezorgd! De scheidsrechterlijke fluit bracht het kam pioenschap voor onze A1 in de interregionale jeugdklasse. Bloe men, vreugde en een uiteraard teleurgestelde Velox-ploeg. En toen terug naar Amsterdam. Een uitgelaten elftal in de bus, dat bleef zingen en dansen. ,,Op een slof en een oude voetbal schoen." Een goed slot van het seizoen 1966-1967. J. H. H. Aan de zich door het West-Duitse landschap kronkelende Neckar ligt llversheim. Een stadje van ca. 6500 inwoners, luttele kilo meters van het grote industrie-centrum Mannheim. Uit Amster dam om 9.00 uur 's morgens vertrokken vanaf het Ajax-stadion, was het acht uur „zitten" om de 500 kilometers door te komen en met een paar „stops" onderweg erbij, leidde dit tot een aan komst op de plaats van bestemming om 18.00 uur 's avonds. Het bleek al direct dat organisatorisch alles perfect geregeld was; binnen een kwartier had ieder zijn pleegouders toegewezen gekregen. Later op de avond volgde er een ontvangst ten stadhuize. Daar sprak de burgemeester vriendelijke woorden, óók tot Ajax, welke door onze leider, de heer Bruynesteyn, werden beantwoord. Na een gezamenlijke maaltijd werd het zo zoetjes aan tijd het bed op te zoeken, waardoor een eind moest komen aan een reeds bijzonder prettige sfeer. De volgende dag is het uiteraard voetballen geblazen. Ajax speelt zijn eerste wedstrijd tegen de gastheren: llvesheim. Hoe wel door ons de gehele speeltijd door een duidelijke veldmeer- derheid wordt gedemonstreerd, kunnen we dit overwicht niet in cijfers tot uitdrukking brengen, integendeel: een uitval van de Duitsers levert hun het enige en winnende doelpunt op. Voor de tweede ontmoeting moeten we aantreden tegen Mann heim. Hier wordt door de Nederlanders een 32 zege behaald, 17

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1967 | | pagina 17