10e internationaal jongerentoernooi Peppy van den Kan sportspecialisten 10 VESTIGINGEN Wij leverden de complete uitrustingen voor vele verenigingen en scholen. georganiseerd door de v.v. patro eisden (belgië) Zaterdagmorgen. Centraal-Station. 08.00 uur. In de hal treffen elkaar de volgende Ajacieden om deel te nemen aan boven genoemd toernooi. Het zijn (spelers tot en met 22 jaar, amateurs alsook semi-profs): D. J. Schalm, T. Bogaard, J. M. Driessen, E. G. E. Bouman, H. v. d. Meyden, D. M. Fiene, N. van Dijk, R. Grootenboer, R. Ruisendaal, J. C. N. Klein, P. Sies, H. Mesman, B. P. van Leeuwen, R. Mortel en H. P. de Waal. De twee laatstgenoemden vervangen de ter elfder ure verhin derd zijnde militairen Chr. Knipmeyer en M. J. van Wamel. Lei ders van het gezelschap: A. W. van Dijk en W. F. Schoevaart, met Bob Haarms als trainer/verzorger. Uitgeleide gedaan door bestuurslid Henk Smit en commissielid A. R. Been, met familie en enkele dames van de spelers, ver trokken wij per trein naar Sittard, waar wij werden opgewacht door de voorzitter van Patro-Eisden, de heer Nic. Beckers, die, zoals spoedig bleek, een voortreffelijk gastheer was. Na een kop koffie gedronken te hebben, reisden wij per bus naar onze plaats van bestemming. In het hotel werd na de maaltijd geloot, welke vijf spelers bij pleegouders zouden logeren. Ver volgens begaven wij ons naar het Stadion Patro Eisden, om deel te nemen aan het voorstellen der elftallen en opening van het toernooi. En en ander geschiedde om 15.00 uur, o.m. met het spelen der volksliederen. Deelnemende elftallen waren: Poule A: VV Patro Eisden, KSV Thor Waterschei, AFC Ajax, CO Joinville (Parijs). Poule B: VV Verbr. Mechelen, R. Beerschot AC, RFC Luik als mede Fortuna '54 uit Geleen, in de plaats van het verhinderde elftal van Rot-Weiss, Essen. SPORTMAGAZIJN Patro Eisden-Ajax 00 Opstelling: Schalm, Bogaard, Bouman, Driessen, Grootenboer (captain), v. d. Meyden, Klein, Fiene, N. v. Dijk, Ruisendaal, Mesman. Een door onze jongens zeer goed gespeelde wedstrijd, tegen een bikkelharde tegenstander, die alleen door kort voor tijd Ron Ruisendaal, zeer unfair, maar net buiten het penalty-gebied, te haken, ons de verdiende zege kon ontnemen. Thor WaterscheiAjax 02 Opstelling: Sies, Bogaard, Bouman, Driessen, Grootenboer, v. d. Meyden, v. Leeuwen, Fiene, N. v. Dijk, Ruisendaal, Mortel. Na een schot tegen onze doelpaal, namen de Ajacieden het spel in handen en brachten Fiene en Nico van Dijk (Ron Ruisendaal werd bij een doorbraak andermaal getackeld) de eindstand op 20 in ons voordeel. AjaxCO Joinville (Paris) 12 Opstelling: Schalm, De Waal, Bouman, Driessen, Grootenboer, v. d. Meyden, Klein, Fiene, N. v. Dijk, Ruisendaal, Mesman. Deze Franse kader-school voor militairen nam de leiding door een misverstand tussen onze keeper en linksback, maar gelukkig maakte Dick Fiene spoedig daarna met een kogel via de onder kant van de lat gelijk, 11. Met deze stand zouden wij genoe gen genomen hebben, ondanks dat wij technisch beslist beter waren dan onze tegenstanders, die dikwijls een veel te harde tackle toepasten, wat helaas door de Belgische arbiters toe gelaten werd. Het noodlot kwam echter 3 minuten voor tijd. Onze voorhoede raakte bij een aanval de bal kwijt, er ontstond een gat in onze verdediging en een snel sprintende Fransman gaf met een onhoudbaar schot zijn club de leiding, 12. Dit werd tevens de eindstand. In plaats van: om de 3e en 4e prijs, moesten wij de laatste dag met Beerschot strijden om de 5e en 6e plaats. Met een door blessures gehavend elftal. De sterke Antwerpse ploeg versloeg de rood-witten met 31, zodat wij de 6e plaats innamen met 3 punten. Mechelen won de finale van Patro-Eisden met 32, na verlenging, terwijl RFC Luik de derde prijs behaalde. Wat onze spelers betreft, allen hebben stuk voor stuk hun uiterste best gedaan om een zo gunstig mogelijk resultaat te behalen. Het publiek bracht dan ook vele malen de handen op elkaar voor het technisch fraaie spel. De grote man bij ons was Han Driessen: één der besten, zo niet dé beste speler van het gehele toernooi! Na de voetballerij nog even iets over het verblijf te Eisden. Dit was in één woord voortreffelijk. Voorzitter Beckers, secretaris J. Grosemans, penningmeester H. Lalieu met de overige be stuursleden en niet te vergeten de pleegouders, het was alles: ,,uit de kunst"! Laten wij ook de ontvangst door burgemeester en schepenen ten stadhuize niet vergeten en (zaterdagsavonds) de zgn. Verbroe deringsavond in het clublokaal. Ten slotte een woord van dank aan onze spelers, chef d'équipe A. W. van Dijk en trainer B. Haarms voor de fijne samenwerking onderling, mede waardoor wij een drietal prettige dagen doorbrachten in de mijnwerkers plaats Eisden. Na een voorspoedige terugreis werden wij maandagavond om 11.20 uur aan het CS verwelkomd door bestuurslid A. Kraan en enige ouders van spelers. W. F. SCHOEVAART sportartikelen sportieve confectie speelgoed camping 10

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1967 | | pagina 10