uit utrecht uit de sportkroniek 203 oe? Entree der 'vijf-en-twintig' enkele verslagen resp. het gebruikelijke commentaar van Wim Schoevaart. Gaarne hopen wij de volgende keer van deze-en-gene weer wat meer overzicht over de stand resp. gang van zaken te kunnen melden. Elders vindt u een artikeltje van een oud-Ajacied in het buiten land, nl. Jaap Swijnenburg. Voor de ouderen wel bekend. Jaap zit tegenwoordig in Californië, was kortgeleden „even" over en bezocht toen o.m. onze ere-voorzitter, aan wie hij zijn penne- vruchten voor het clubblad doorgaf, hetgeen we zeer op prijs stellen. Jaap, welbedankt en we houden ons aanbevolen. En als u er geen bezwaar tegen heeft, zouden we het hierbij willen laten, na u dank te hebben gezegd voor uw welwillende aandacht. T. M. In het officiële orgaan van Elinkwijk werd onder het opschrift: „DuklaAjax, en de kenners aan de kanto.m. het volgen de gezegd, nadat men de HH Critici terecht heeft gewezen op hun onjuiste en vooral ondeskundige kritiek na afloop van de strijd in Praag: „Natuurlijk ontbrak er nog wel wat bij Ajax en we denken dat routine de hoofdzaak is geweest, zoals Masopust meende. Een extra nadeel was bovendien de geringe tegenstand in de Neder landse competitie waardoor men te gemakkelijk de aanval bleef zoeken en Ajax is gewoon een fijne artistieke ploeg waar men van genieten kan en dan ontbreekt er bij de artisten wel eens wat aan de degelijkheid, maar wat geeft dat." (Korte) Ajax-vreugde in Praag (Ingezonden) In de afgelopen week kon ik in Rotterdam geen voet verzetten zonder door kennissen te worden aangerand over de schorsing van twee spelers van Feijenoord. Alsof ik er iets aan gedaan heb! Die uitspraak had de bedoeling Ajax te bevoordelen. Mag ik al mijn Rotterdamse vrienden, die kennelijk heel kort van memorie zijn, even bijlichten? Weten zij namelijk nog, dat vorig jaar Tonny Pronk voor vier wedstrijden werd geschorst, een week vóór de wedstrijd van Ajax tegen Feijenoord? Maar toen heeft geen hond in Amsterdam durven zeggen, dat dit gebeurde om Feijenoord te helpen. Want de zangers van de Zilvervloot zijn wel chauvinistisch en een beetje, maar niet helemaal mal. VAN DEN BERG 9

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1967 | | pagina 9