Het originele Ajax-embleem als gouden dasspeld Geheel goud 1 4krt met veiligheidssluiting f 50.— zich tegen Ajax geen illusies behoefden te koesteren, ten aan zien van puntenwinst. Daarvoor was de 60 nederlaag te duidelijk. Met AjaxDukla in het verschiet was de uitwedstrijd tegen PSV op zondag daaraan voorafgaande een moeilijke opgave. En waar de Philips-mensen een fel spelletje speelden, knokten om elke meter grond als het ware, onze jongens daarentegen geen risico wensten te nemen (kónden nemen) kwamen we in het nadeel, mede door het feit dat Sjaak een strafschop miste. Ook hier een 21 nederlaag, waardoor onze voorsprong op no. 2 (Feijenoord) tot 4 punten werd gereduceerd. Op 5 maart versloegen de Rotterdammers DOS met 42. Maar Go Ahead te Deventer leverde de week daarop Feijenoord niet de gewenste winst; integendeel, een bal in eigen doel bleek funest, aangezien de Rotterdamse aanval geen kans zag doel man Van Zogchel te passeren. Ajax had een vooral moreel zwaardere opgave, nl. DOS uit. Men weet, de Utrechtenaren, juist een beetje in herstel, kunnen er vaak behoorlijk tegenaan gaan. En om van de koploper te winnen, zet iedere club graag alles op alles. En dit voor Bals en de zijnen na Dukla Maar DOS kwam er niet aan te pas. Niet dat we een topvorm hadden; dat kon op deze zondag niet worden verwacht. De thuis club kreeg echter ook geen kans er iets beters van te maken. Muller, Groot en Swart (2x) brachten de eindstand op 40. Heel goed! Tussen haakjes: what about Dukla dat op dezelfde dag (op eigen terrein) met40 verlóór van Jednota Zilina! Met dat al waren we aan een totaal-score gekomen van 98 goals voor. Zouden we zondag 19 maart tegen Go Ahead aan de Mid denweg de 100 vol maken en wie zou de gelukkige zijn? Dat dit dan Johan Cruyff beschoren was, vonden wé bijzonder prettig. Hij speelt de laatste wedstrijden wat ongelukkig, wordt flink op zijn huid gezeten, heeft de juiste richting niet in de benen (dat komt natuurlijk wel weer), doch daarom vonden we het fijn voor hem dat. ondanks de tegenslag (ook vandaag) hij de maker was. Dat dit kunstje in de betaalde competitie al eens eerder werd uitgehaald zal u bekend zijn, hebt u althans hier en daar kunnen lezen. We herinneren ons in de competitie 1959-1960 dat op 18 april (2e Paasdag) Sjaak Swart in de 90 overwinning op Volen- dam het honderdste doelpunt voor zijn rekening nam. In verband met het bovenstaande zouden wij willen vermel den, dat zulks ook nog eens geschiedde in de tijd dat er van semi-profs en full-idems nog geen sprake was. Toen Ajax 1 als ,,real" amateur-club eveneens een vooraanstaande rol speelde in de gewestelijke competitie en dan halen wij hier het seizoen 1930-1931 aan. Als kampioen van afd. II West gingen we met Feijenoord, PSV, Go Ahead en Velocitas „knokken" om de landstitel. Het eind resultaat van de gewone competitie was 75 vóór en 20 tegen. In die 75 doelpunten waren verdisconteerd twee bijzondere uit slagen, nl. AjaxVUC 170 en VUCAjax 09! Daar schoot je dus lekker mee op! In de strijd om het nationale kampioenschap scoorden we nog eens 29 keer (en 15 tegen), zodat in 26 wedstrijden ons totaal op 10435 kwam. In de wedstrijd PSVAjax werd toen de 100e goal geboren. Dat was ook in de tijd dat Piet van Reenen tot de beste mid denvoors gerekend moest worden en het aantal doelpunten op zijn naam deed daaromtrent geen twijfel bestaan. Algemeen was de gedachtengang dan ook, te trachten de eer zoveel mo- Verkrijgbaar bij: Juwelier H. Zegerius, Utrechtsestraat 98 Sig.mag. B. Muller, Haarlemmerstraat 96 Sig.mag. G. Hulscher, Halvemaansteeg 21 Sig.mag. J. Swart, Pontanusstraat 54 te Amsterdam

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1967 | | pagina 7