Perry van den Kan sportspeciaiisten A SPORTMAGAZIJN 10 VESTIGINGEN Wij leverden de complete uitrustingen voor vele verenigingen en scholen. weg. Rechtsbinnen Mraz had dat al begrepen en lag op flinke snelheid toen de prachtige pass van de maestro hem zo fraai bereikte, dat Bals geen schijn van kans kreeg (11). En daar bleef het bij. Alle pogingen van Ajax voor twee punten ten spijt. Schitterend spel van onze jongens, knallen van Sjaak, Klaas, Johan en Henk Groot. Bennie Muller prachtig op dreef in deze wedstrijd met verraderlijke schoten. Het lukte niet. Eindstand 11. Door dit resultaat was de strijd in Praag (8 maart) dus nog ge heel open, met als algemeen oordeel: Ajax heeft een goede kans, want nu moet Dukla ook gaan aanvallen en zal onze voor hoede meer ruimte (en kansen) krijgen. Dat aan de andere kant de Tsjechen blijk hadden gegeven over een zeer goede formatie en vooral geroutineerd team te be schikken, deed ons niet té optimistisch zijn. Praag, 8 maart. Het Juliska-stadion. Als we er nog aan den ken De eerlijkheid gebied te verklaren dat wij, althans via de TV, direct de indruk kregen, dat het Ajax-spel minder overtui gend was. Wederom werd door onze jongens bijzonder hard ge werkt, waarbij Piet Keizer in de voorhoede wel het meest op de voorgrond trad, doch de aanvallen misten tempo, verrassing. Onze verdediging had bovendien té vaak moeite met de uitvallen der Tsjechen, waarvan de meesten zo geen schot, dan toch wel snelheid in de benen hadden. In ieder geval waren zij voor ons doel zeer gevaarlijk en ware het niet dat captain Ger Bals zijn collega aan de overkant minstens evenaarde, en door het prachtig oplossen van meer en moeilijkere situaties ,,de wed strijd van zijn leven" speelde, zoals de Pers het hier en daar uitdrukte, de ruststand was niet 00 gebleven. Nu hadden we in die eerste helft tevens kunnen constateren, dat het optreden van de Duitse scheidsrechter Tschenscher tegen Ajax bijzonder irriterend was. We willen hier niet eens strijden over: wèl of géén strafschop: wél of géén indirecte vrije schop etc., doch alleen al het feit dat iemand als b.v. Sjaak bij de minste of geringste overtreding, die een arbiter wel be straft doch dat door een enkel fluitsignaal resp. gebaar te ken nen geeft, een vermanende reprimande ontving, als gold het bij kans een waarschuwing. Heel anders als tegen de thuisclub, waarvan b.v. nr. 3 door zijn handelingen zeker een waarschu wing had dienen te ontvangen. In de tweede helft namen we dus de leiding. Door Sjaak. Hij ontving de bal van Klaas en schóóf het bruine ding als het ware langs Viktor, die nog wel zijn been uitstak, doch tevergeefs. En de kans om deze voorsprong te vergroten, liet niet zo heel lang op zich wachten. Johan Cruyff, de gehele wedstrijd door 2 of 3 man afgedekt, zag eindelijk kans (knielend) een meesterlijke kopbal los te laten, doch zeer snel reagerend en niet zonder geluk redde Viktor. Op de doellijn! Zit zo'n bal, dan ben je klaar. Nu inspireerde het de Tsjechen alleen maar nog scherper aan te vallen, teneinde op zijn minst de kans op een derde wed strijd te hebben. Het spel werd ook harder en onze verdediging kreeg het bijzonder zwaar. Toen veroorzaakte Ton Pronk een strafschop. Aanvechtbaar? Op het TV-scherm zou je zeggen: ja! Maar zij, die in Praag er als het ware boven op zaten, vonden dat het juist was. In ieder geval was dit voor Ajax het fatale moment. Onhoudbaar vloog het leder in de touwen. Fataal, want ondanks blijvend hard werken de grootste bewondering daar voor door vriend en vijand speelde er nu een Ajax dat er toch niet meer in geloofde. In de overwinning. Althans vanmiddag niet. Een gelijk spel Met moeite dan. Toch was dit laatste naar aller mening het meest juiste geweest. Doch voor Ajax op 8 maart 1967 nu net niet. Met nog twee mi nuten Het noodlot. Een uitlopende Bals zal de bal maar voor het grijpen hebben. Plotseling via de schoen van Frits Soete- kouw, die eigenlijk niet eens goed begreep, waar het leder zo ineens vandaan kwam, vloog dit in de uiterste bovenhoek van ons doel 21 voor Dukla. Ontredderd en onthutst keek al wat Ajax was toe. Het was afgelopen. Uit! Dit seizoen geen Europa Cup-mogelijk heden voor Ajax meer. Natuurlijk onze welgemeende gelukwen sen aan de Tsjechen. Eindelijk is het hun dan gelukt de demi finale. En wij wensen hen vanaf deze plaats verder ook veel succes toe! Wij willen dan gaarne deze laatste regelen over Europa Cup 1967 gebruiken om dank te betuigen aan allen die zich hiervoor op welke wijze ook, zoveel inspanningen hebben getroost. Zonder daarbij iemand maar tekort te willen doen, zouden wij speciaal penningmeester Henk Timman en onze administratie (de heer Dalmulder met zijn assistent de heer Hoefman), prachtig geholpen door Wim Bruynesteyn en Schappert, even in het zonnetje willen zetten. Onnodig te zeggen dat er qua organisatie wel het een en ander komt kijken om ten aanzien van de mét het stijgende succes groter wordende belangstelling, die 60.000 of 65.000 kaartjes goed te verdelen en wat de financiën betreft precies te kloppen. En dat is bij alle drie wedstrijden het geval geweest. HULDE. Verder onze erkentelijkheid jegens allen die ons hebben ge steund, hun medeleven betoond, enz. enz. Vóór de wedstrijd tegen Dukla b.v. bereikten ons uit alle wind streken enorm veel goede wensen voor succes, o.a. van de Feijenoord-supporters, van Liverpool ir. Otten (PSV) uit 5 sportartikelen sportieve confectie speelgoed camping

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1967 | | pagina 5