grossierend ajax Ajax heeft nooit slecht gevaren. Zoek de ranglijstjes maar op. In de laatste vijftig jaren zat het meestal in de top. In het Gouden-Plak-vergaren heeft 't hem wat je noemt geraakt. Ajax heeft in vijftig jaren het dozijn compleet gemaakt! Da's nooit eerder voorgekomen in dit kleine kikkerland. Wel zijn er die er van dromen. Doch niet altijd elegant zijn zij in het vergelijken van de clubprestaties die als we in hun clubblad kijken zwemen naar „pikanterie". Maar dit mag de pret niet drukken bij dit kampioensfestijn nu het ons weer mocht gelukken weer eens nummer Eén te zijn. Vast niet enkel Ajacieden zijn van 't Ajax-spel verrukt. In heel Holland vele lieden! Elders vindt u 't afgedrukt. Velen mét ons zich verheugen in ons sterke aanvalsspel. Stééds blokkeren kan niet deugen, voert ons voetbal naar de hel Want men komt om te zien scoren. Da's de saus, de jus, de sju. 't Zijn de goals die ons bekoren. Kracht van 't Ajax-juist-van-nu! En hoe! Dertig maal de zege, HONDERDTWEEËNTWINTIG voor! 34 goaltjes tegen. Eén per match, dringt 't tot me door. Vier maal in het zand gebeten, vier maal heeft men 't niet geklaard. Maar men dient niet te vergeten: Door d' Europacup bezwaard. Die Europacup! Hoe vaardig, frank en fris was wel de start. Ging 't reeds in Turkije aardig, Liverpool was héél apart. Thuis en uit bij Dukla voor staan wijst erop „we waren goed". Doch daarna dan ook nog door gaan naar mijn smaak op overmoed. Echter straks met meer routine Stop! we wachten rustig af. Apropos, moest Inter grienen, het was af wat Celtic gaf! Snelheid zonder tierlantijnen. Inter blokte zich kapot. Maar 't was paarlen voor de zwijnen. Elke Schot een hard Schots schot. iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii In het club-orgaan van Feijenoord lezen wij het volgende: ,,Wat er de hele competitie al inzat en wat zodoende door een ieder werd verwacht, gebeurde dus nu. Ajax werd voor de tweede maal in successie, maar voor de twaalfde maal in haar bestaan, landskampioen. Volkomen ver diend! Wij, Feijenoorders, beamen dit ten volle en wij wensen de Amsterdammers van harte geluk met dit succes, waarin vooral trainer Michels deelt. Ons team heeft wel getracht het haar zo lang mogelijk te be twisten, maar erkend moet worden, dat wij er steeds achteraan kwamen en dat wij de stormlopen van Ajax niet bij hebben kunnen houden. Dit is geen schande, integendeel, het is een sportief genot, dat er altijd baas boven baas zal zijn. De laatste twee seizoenen was Ajax de baas, zoals wij dat wa ren in de seizoenen 1960-1962, toen wij tweemaal in successie het landskampioenschap wisten te behalen, hetgeen nu door Ajax is gepresteerd. In het betaald voetbal is dat geen sinecure. Het succes van Ajax is vooral toe te schrijven aan het goede teamverband en al hebben de Amsterdammers in dit seizoen evenveel wedstrijden verloren als wij, de vijfmaal, dat wij méér gelijk speelden dan Ajax, is een te groot verlies voor ons ge weest. Toch is die 50 van Amsterdam onze grootste handicap ge weest. Die Ajax-klap zullen wij niet gauw vergeten! Ajax mag op een mooie staat van dienst terugzien. Ditmaal werd zij voor de twaalfde maal kampioen van Nederland, nl. in 1918, 1919, 1931, 1932, 1934, 1937, 1939, 1947, 1957, 1960, 1966 en nu in 1967. Dat was dus acht maal in de amateurtijd en vier maal in het betaalde voetbal, deze alle in de Ere divisie. Het zal zodoende weer aan Ajax zijn toevertrouwd ons land in de Europa-Cup te vertegenwoordigen. Wij hopen met succes! 24

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1967 | | pagina 44