DUKLA AJAX - Cruyff's veel besproken kopbal Wat hij er zelf van denkt naar onze smaak, net iets té zelfzuchtig, ontbrak juist dat vooral flitsende samenspel, hetwelk b.v. Liverpool op de knieën bracht. En dat individuele spel nu was juist een kolfje naar de hand van de Dukla-verdedigers. Hoe groot onze meerderheid wel was, ge tuige het aantal corners; op het Praagse doel werden er tegen de dertig losgelaten, terwijl onze verdediging (herinneren wij ons goed) op dit punt ver onder de tien bleef. Na zeventien minuten scoorde Klaas Nuninga, doch het doelpunt werd door de overigens voortreffelijk leidende Russische scheidsrechter Bachramov afgekeurd. Omdat Johan Cruyff doel man Viktor de bal op onrechtmatige wijze ontfutseld zou hebben. De meningen waren zeer verdeeld. Het was in eerste instantie zelfs zo, dat de grensrechter zonder meer naar het midden wees. Persoonlijk vragen wij ons af of, indien de leiding in handen was geweest van een Engelse ,,ref", deze ook zo gedacht zou heb ben als zijn collega uit Bakoe. Volgens arbiter Piet Roomer (en wij mogen aan het oordeel van deze „international" zeker grote waarde hechten) had Ajax in de door ons geschetste omstan digheden met 10 vóór gestaan. Naar Johan zelf verklaarde, had hij de bal tegen het gezicht van Viktor geschoten, waarna deze, terugspringend, voor de voeten van Klaas kwam, die in schoot. Het opperste gezag zei echter: geen doelpunt en der halve bleef het 00. Hetgeen ook de ruststand was. De tweede helft zette Ajax in hoog tempo in. Aanval op aanval golfde op het Praagse doel af, waar men veelvuldig naar het laatste redmiddel: de corner, moest grijpen. Doch na vijf minu ten was het toch raak. Even een misverstand bij Dukla en Sjaak knalde van dichtbij in (10). Wat een reactie op de tribunes. Wat een lawaai. Hierna vooral kwam de periode van doelman Viktor. De onmo gelijkste ballen dook en zweefde hij uit zijn heiligdom. Geweldig! Die activiteiten voor het doel der tegenpartij deed onze ver dediging verder opdringen. En vaak té ver. Dat werd ons ook noodlottig. Strateeg Masopust sprintte plotseling bliksemsnel 3

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1967 | | pagina 3