proficiat, ajax! wethouder a. a. verhey: een inspirerend voorbeeld Allereerst de hartelijke gelukwensen van het gemeentebestuur met het behalen van uw landskampioenschap! Ajax behaalde dit door een surplus aan spelkwaliteit ten op zichte van zijn concurrenten. Zijn resultaten hebben een nieuwe periode voor ons vaderlandse voetbal ingeluid. De naam van Ajax, toch al een luisterrijk begrip in onze Neder landse voetbalwereld, kreeg nieuwe klank en inhoud. Dat was te danken aan zijn spelopvatting: bewegelijk, snel en (in de meest letterlijke zin!) doeltreffend. Het werkt door in de ideeën en opvattingen van het moderne voetbal en legt nieuwe banden met het voetbalpubliek. Dat alles zijn naast de directe voetbalprestaties belang rijke resultaten, die waard zijn er aandacht aan te besteden. Ajax, hoe uitzonderlijk zijn prestaties voor een Nederlandse club ook zijn, wordt niet geleid of geïnspireerd door bovennatuurlijke krachten maar is, evenals andere clubs, een vereniging waar vele mensen met hartstocht en toewijding voor werken. Het opmer kelijke, succesvolle resultaat van Ajax is toe te schrijven aan de kwaliteit, waarmee dat clubwerk wordt gedaan; aan de kwaliteit van het bestuurlijke werk, aan de juiste keuze van de mensen op verantwoordelijke posten. Naast uiteraard de persoonlijke kwaliteiten van de spelers zelf, komt dit alles tot uitdrukking in de kracht van het eerste elftal. Daarom is uw kampioenschap een kampioenschap van uw club als gehéél, hoe voortreffelijk en waardevol veel persoonlijke prestaties ook waren. U overtrof niet alleen met uw spel, maar ook met en door de kwaliteit van uw verenigingswerk de concurrerende voetbalver enigingen. Sportlievend Amsterdam is trots op Ajax, dat is uitgegroeid tot een club met een grote internationale reputatie. De wilskracht en onverzettelijkheid, de volledige inzet en de teamgeest, die uw ploeg toonde in een reeks van zware wed strijden, waren en zijn een inspirerend voorbeeld voor alle sport mensen - een voorbeeld voor de jeugd. Daarom willen wij naast onze felicitaties ook onze dank en waar dering uiten voor hetgeen door uw team werd gepresteerd en de wens uitspreken dat Ajax in de komende strijd om de Europa- Cup grote successen zal kunnen behalen. A. A. VERHEIJ, wethouder voor de sport en jeugdzaken 16

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1967 | | pagina 36