van de voorzitter Het is wel met een bijzonder prettig ge voel, dat ik mij vandaag tot het schrijven van deze regelen zet. Natuurlijk is daar ons hernieuwd kam pioenschap, doch staat u mij toe, dat ik eerst over een gebeurtenis spreek, welke gisterenavond is gepasseerd. Toen namelijk genoot uw voorzitter de eer maar liefst 16 Ajacieden te huldigen in verband met hun 50-, resp. 40-jarig lidmaatschap. Hoewel wij in de achter ons liggende jaren dergelijke jubilarissen re gelmatig hebben mogen eren, ligt het op merkelijke hier in het grote aantal. Ik ge loof, dat dit niet alleen voor Ajax bijzon der is, doch voor het Nederlandse club leven in het algemeen. Ook via dit clubblad waarin u elders hun namen vermeld vindt wil ik deze Rood-Witte keien nog eens hartelijk dank zeggen voor het vele werk en de vaak grote opofferingen, welke zij zich voor Ajax hebben getroost. Ja en dan ons kranig eerste elftal, dat er wederom in geslaagd is de hoogste titel in de wacht te slepen. En hoe! Zich daarmede tevens opnieuw aandienend als de Nederlandse vertegenwoordiging in de strijd om de Europa-Cup voor het volgend seizoen. Mijn hartelijke gelukwensen, ook langs deze weg nog eens, aan aanvoerder Bals en zijn teamgenoten. Dank aan mijn mede-bestuursleden voor hun voortreffe lijk werk. Waardering en bewondering aan het adres van trainer Rinus Michels voor de wijze waarop hij zijn jongens weer tot deze prestatie heeft weten te brengen. Verder woorden van erkentelijkheid aan dokter Rolink, Salo Muller en dokter Slik- boer voor hun uitmuntende verzorging; dank ook aan de commissie van het Be taalde Voetbal alsmede die der amateurs. Mag ik hier dan ook mijn voldoening uit spreken jegens de KNVB en de heer Kess- ler voor de prettige wijze, waarop wij el kaar steeds tegemoet konden treden, en niet te vergeten de Pers, voor haar zo waardevolle medewerking. Gaarne hoop ik, dat al deze prettige verhoudingen van langdurige aard mogen zijn. Tenslotte wil ik niet verzuimen onze Clubblad-Commissie in mijn dankwoorden te betrekken, waarbij de twee andere heren zullen het mij hopelijk niet kwalijk nemen speciaal een pluim op de hoed van hoofdredacteur Middendorp voor de wijze waarop ons clubblad haar taak ver vulde, mede waardoor het, ook in kringen buiten onze club, wordt beschouwd als te behoren tot de beste uitgaven welke op dit gebied in de Nederlandse sportwereld verschijnen. En als ik daarbij dan verder nog denk aan de extra nummers als die ter gelegenheid van ons vorig kampioenschap en 50 jaar Ajax-Nieuws waarin tevens opgenomen ons Liverpool-succes, dan moge ik slechts de wens uitspreken: Tinus, nog vele jaren graag! (Welbedankt, Jaap, deze wens is ten op zichte van de voorzitter wederkerig.) Door enkele vooraanstaande figuren uit het Nederlandse sportleven werd mij kort geleden gevraagd, hoe ik wel dacht over de toekomst van Ajax. Moeilijk te beant woorden natuurlijk. Zoals de situatie thans is, zou men zeggen, dat de ploeg met zijn bekwame oefenmeester wel in staat zal zijn straks voor de derde maal in successie hoge ogen te gooien. Maar iedere ingewijde in de sport weet, dat niets zo moeilijk is en vooral ook zo ris kant, om daaromtrent voorspellingen te doen. Zoals overal en altijd in het leven kunnen zich ook op ons terrein zóvele omstandigheden voordoen, welke hun in vloed doen gelden; zowel naar boven, als helaas ook naar beneden Met bijna algemene stemmen heeft de Le denraad een voorstel goedgekeurd, het welk inhoudt, dat de voorzitter, penning meester en secretaris zijnde het dage lijks bestuur voortaan slechts door twee mensen zullen worden geassisteerd, nl. een commissaris voor het betaalde voetbal en één voor de amateurs. Eén en ander moet worden gezien als een modernisering in de bestuursvorm, aan gepast dus aan de eisen welke heden ten dage worden gesteld en die een voortgaan op de oude voet niet wenselijk maakten. Verder is het mij een genoegen u te kun nen mededelen, dat zowel de Financiële commissie als de Ledenraad aan uw be stuur toestemming hebben gegeven de be sprekingen met de gemeente en de desbe treffende exploitatiemaatschappij voort te zetten; een en ander aangaande de ver bouwing, resp. uitbreiding van ons sta dion. Uit de pers zult u iets hebben vernomen over een wijziging met een proeftijd van een jaar in de Sectie Betaald Voetbal; met name, dat het tweede elftal, alsmede de KNVB-jeugd, zullen worden samengevoegd tot een betaald B-elftal. Het doel van één en ander moet zijn te geraken tot een verbetering en vooral ook verbreding van een hoger spelpeil. Of genoemde maatregelen aan het gestel- 12

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1967 | | pagina 32