sportspecialisten Peppy van den Kar Wij leverden de complete uitrustingen voor vele verenigingen en scholen. SPORTMAGAZIJN 10 VESTIGINGEN Medewerker J. H. H(elman) was deze middag in het Ajax- stadion, waar Ajax 3 tegen een Duitse amateurploeg speelde: „Bovenrestaurant Ajax-stadion. Circa 3.30 uur. De laatste be richten over FortunaAjax, een kwartier geleden via de radio doorgegeven, luiden onverdeeld gunstig. Ajax staat te Geleen met 30 voor, terwijl in Den Haag Feijenoord tegen ADO nog steeds niet verder is dan 11, een stand waarin weinig ver andering schijnt te zitten. Het twaalfde landskampioenschap ligt dus zeer binnen ons bereik In de bestuurskamer zit onze penningmeester, de heer Timman, met enige commissieleden in een wat nerveuze spanning. „Terug naar Geleen," zegt de reporter in Marathon. „De stand bij de wedstrijd FortunaAjax is inmiddels 23 geworden. Er zijn nog enkele minuten te spelen." Nerveuze halen aan sigaretten Onze vingers trillen. Er valt een glas. Niemand reageert. „Vrije schop tegen Ajax op 25 meter van het doel," zegt de stem, kennelijk ook zenuwachtig. „Slecht genomen aanval van Ajax Keizernog steeds met de bal Cruyffü net naast!" Nog even horen we hoe het spel doorgaat. Dan het laatste fluitsignaal. Ajax kampioen van Nederland. Vreugde alom. Het restaurant loopt vol. Glazen worden geheven. „Ajax, Ajax kampioen," zingt iemand aan de bar. Dolgelukkige Ajacieden. Buiten hijst Henk Angel de Ajax-vlag. 30 april 1967, een dag om nooit te vergeten." En in Geleen? Wilde taferelen natuurlijk. Spelers van shirts beroofd. Cham- sportartikelen sportieve confectie speelgoed camping pagne. Tranen. Gezang. Toespraken o.a. van de burgemeester van Geleen. Dan terug naar Mokum. Na het dineróp naar het Ajax- stadion, waar in allerijl een receptie (in de benedenzaal) in elkaar werd gezet. Waar honderden en nog eens honderden zich verdringen om te feliciteren. En op een gegeven moment noch voor wethouder Verhey, noch voor de heer Jaspers (KNVB- Amsterdam) kans bestaat om er doorheen te komen. Eindelijk binnen FEEST! Toespraken van burgemeester Van Hall en bondsvoorzitter Meuleman. Verder de heren Solleveld (DWS), Jaspers (afd. Amsterdam KNVB), Kappelhof (AFC), Wijkstra (president- directeur Vrije Volk) e.a. Namens „Alleman" voert Bert Haanstra het woord De Wielerclub „Olympia" biedt een vaantje aan en de voorzitter van Haarlem (schertsend: Ajax II) de heer Hut spreekt namens de bijna-kampioen 2e divisie. Zó is het dan gekomen. Ons twaalfde landskampioenschap, waarbij naar onze smaak de prestatie van dit seizoen hoger moet worden aangeslagen dan die van 1965-1966. Be halve immers dat de competitie met vier wedstrijden méér ver zwaard werd (hetgeen voor ons zoveel langer het verdedigen van de eerste plaats betekende) waren er de zes wedstrijden voor de Europa-Cup (op zichzelf al „toppers") en alsmede een constante leverantie van 5 of 6 spelers voor het team der Oranjehemden Ons dunkt, zo alles bij elkaar kan het er wél mee door. Zijn wij tenslotte toe aan woorden van hulde, jegens zovelen, die allen hun deel hadden in het succes. De spelers voor hun prach tige prestatie. Trainer Rinus Michels voor zijn „leadership", zijn vakbekwaamheid, kortom voor de wijze waarop hij een elftal wist te „maken", dat zulke prachtige successen behaalde. Rinus, slechts één woord, maar wel vet gedrukt: enorm! Dan zijn er verder gaand dr. Rolink als medisch begelei der, masseur Salo Muller, dr. Slikboer, de Commissie Betaald Voetbal (Piet van Reenen en Jaap Hordijk) en last but not least ons BESTUUR. Want ook van achter de groene tafel wordt er in zo'n jaar wel het een en ander gevergd ten aanzien van beleid, inzicht etc. En zonder twijfel mogen we constateren dat dat bij Jaap van Praag c.s. in goede handen was (én nog is). Nog maals: HULDE! Kortom, om verder niemand te willen vergeten: Allen hartelijk dank voor alles. T. M. 10

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1967 | | pagina 30