Jacob Bakker Melchers Olifant Jenever Vw) B&tïï Restaurant rvr ixi in ,Dt KU L Fonnie Pronk Firma SPORTHUIS Dè borrel voor Ajacieden n.v. Distilleerderij van J. J. Melchers Wz. - Schiedam verfwaren kwasten en penselen een voordelig adres Nassauplein 11, telefoon 120254 Filialen: Jan Evertsenstraat 1 38, telefoon 84649 Ferd Bolstraat 46, telefoon 711159 Sumatrastraat Voor een goed diner of I 1 1 1 X V»/ 1 1 belegd broodje Salades Rembrandtsplein 7 Croquetten Tel. 62690 enz. Wij verzorgen uw gehele sportuitrusting Ajax-leden op vertoon diploma 10% korting op voetbalkleding voor al uw voetbalartikelen Adidas-, Puma- en Quick-voetbalschoenen Middenweg 147 (t.o. Emmak.) tel. 946257 Ook voor Camping-, Bad- en Zomerkleding hebben ook Ajax na Anfield zo niet op twee knieën dan toch op één daarvan te krijgen welnu, de werkelijkheid leerde wel anders. Dapper strijdend gingen zij met 41 ten onder. Een bijzonder sportieve tegenstander overigens, die ons elftal bij de entree op het veld met applaus begroette als hulde voor zijn prestaties in de Europa Cup. Er werd aan de tweede helft van de competitie begonnen. En Elinkwijk, dat in de eerste wedstrijd reeds met 70 het onder spit had moeten delven, bracht het er in Zuilen al niet veel beter af. Integendeel, ditmaal werd het zelfs 80. A propos, die eerste helft (met uitzondering van AjaxFortuna, wegens afgelasting naar later verschoven) hadden we een totaal score van 6117, ofwel zo gemiddeld 41 per wedstrijd. NAC te Breda, beestachtig weer: vorst, sneeuw, met resp. on bespeelbaar veld. Een voorzichtig Ajax blijft maar nét (01) aan de voordeel-zijde. Maar tegen FC Twente, dat daarna naar de Meer komt, loopt de machine weer perfect: 61. Na 20 wedstrijden (en dus nóg 14 te spelen) score: 7618. ,,Waar gaan we in het Nieuwe Jaar naar toe? Naar de honderd-vóór! Maar dit optimisme luwde wel enigszins na: DWSAjax (11) en AjaxMVV (10). Beide keren was sprake van sterke ver dedigingen en een minder gelukkige Ajax-voorhoede. Maar toen wij één punt aan Kruiver c.s. moesten laten, kreeg Feijenoord in Maastricht (MVV) helemaal geen kans; 10 voor de Limbur gers, hetgeen onze voorsprong op 5 punten bracht. 12 februari: SpartaAjax. Dat de club van Pim Doesburg be lust was op revanche voor de 50 nederlaag in Amsterdam laat zich begrijpen. En het is hun gelukt. Minder geslaagde combinaties bij ons, een als gewoonlijk nogal fel op de bal spe lend Sparta resulteerde in een 21 Rotterdamse zege. Dat de Ajax-aanval haar kruit echter nog lang niet verschoten had, ondervond Sittardia; met 60 werd positief resp. negatief een grondige wijziging gebracht in het doelsaldo van beide teams. Op de zondag voor AjaxDukla troffen Bals c.s. in Eind hoven een bijzonder actief PSV en aangezien waarschijnlijk met Dukla in het verschiet niet evenredig werd gereageerd (daarbij nog een penalty tegen) bleef de winst bij Philips (2—1). We passeren het „Praagse Ajax-drama" en zien ons elftal aan treden tegen DOS in Utrecht. Na de teleurstelling in de Gouden Stad een kranig herstel in de vorm van een 40 overwinning op de club, waarvan bij deze gelegenheid Tonny van der Linden afscheid nam als actief voetballer. Ons „saldo" stond aan het eind van deze zondagmiddag op 9826. Een tweede feit was de nederlaag van Feijenoord tegen Go Ahead te Deventer, dat de volgende week bij ons te gast zou zijn. Nadat Klaas Nuninga de score had geopend en eerst Go Ahead nog gelijk had gemaakt, was het Johan Cruyff (uit een bal, aangegeven door Piet Keizer) die voor Ajax in het sei zoen 1966-1967 het honderdste doelpunt ter wereld bracht. Overigens zorgden (nogmaals) Klaas en Piet voor een uitein delijke 41 overwinning. FeijenoordAjax. We moeten hier eerst nog iets aan vooraf doen gaan. Op 5 maart had de loting plaatsgevonden voor de KNVB-beker en speling van het lot (of noodlot zo men wil) Ajax tegen Feijenoord. Op 2 april, dus nog geen week na FeijenoordAjax te Rotterdam voor de competitie. Er was intussen ook (weer) wat deining in de Rotterdamse gelederen, zulks in verband met de schorsing van Israel en Ro- meyn. Zij konden tegen Ajax niet van de partij zijn. Wat in zo'n 6

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1967 | | pagina 26