van het tweede uit de states Café „Populair" komst in Atlanta. Hulde aan deze Ajacieden voor de opvatting van hun taak. Dat het een fijne avond was, zeiden we reeds, weer als altijd prima geleid door tafelpresident Wim Volkers. En moeten we tenslotte Wim Meyer c.s., zijnde de Bordjesclub- organisatie, hartelijk dank zeggen voor de wijze waarop alles weer tot stand kwam. Voor al die ouwe Ajax-vrienden van die moordclub uit de Meer. T. M. Als je in het buitenland woont en je komt af en toe eens naar je geboorteland terug, dan is het toch wel verduiveld leuk om vele van je oude vrienden te ontmoeten. En als je dan van je jonge jaren af lid bent van de mooiste en beste club van Nederland, met een grote naam in Europa, dan is het een dubbel groot genoegen om te merken dat je club makkers het fijn vinden dat je Ajax niet vergeet. Hoe kan dat ook anders, als je met hart en ziel altijd Ajacied geweest en ge bleven bent. Dat gaat er nooit meer uit. Toch gebeurt dat wel, wat natuurlijk erg jammer is, want als je wel alle genoegens in je jeugd (en later) van de club getrokken hebt, mag je er toch ook wel eens wat voor terug doen. Gelukkig zijn er nog velen, die er zo over denken. Ik had het genoegen de wedstrijd AjaxElinkwijk bij te wonen. Ja, een genoegen was het zeker, want ondanks het feit dat de krachtsverhouding niet te vergelijken was, kan je als oud-speler waarachtig wel zien, dat Ajax een formidabel elftal heeft, fit en goed getraind, een spel speelt dat wel het beste is, ooit door een Nederlands team vertoond. Zeker dat je met zo'n elftal een pracht kans hebt op de Europa Cup. leder lid kan echt trots zijn op zijn Ajax. Gedurende mijn korte bezoek heb ik even de tijd genomen om één van de meest gewaardeerde en gerespecteerde leden te be zoeken, waaraan Ajax veel te danken heeft. Wie anders zou het zijn dan ere-voorzitter Koolhaas? Als je zelf een verwoed Aja cied bent, is één avond lang niet genoeg om met zo'n ,,kei" door te brengen; er zijn heel wat oude koeien uit de sloot gehaald. Ons beider enthousiasme voor de welvaart van onze club is on geëvenaard. Ik woon in Californië en als de redactie er prijs op stelt, wil ik met alle plezier artikeltjes schrijven voor het clubblad, vooral nu men bezig is professional-soccer in Amerika in te voeren. Mag ik echter de spelers er op attent maken zich niet te laten verblinden door eventuele aanbiedingen en mooie voorspiege lingen uit een land dat helemaal geen voetballand is. Ik wil dit eerste artikel niet afsluiten alvorens mijn compliment gemaakt te hebben aan het huidige bestuur onder de eminente leiding van Jaap van Praag. Ook aan Cor la Fleur, die nog steeds de clubavonden op gezellige voet voortzet. Het was ook prettig om zo vele bestuursleden op de clubavonden te zien. Tot de volgende keer. J. S(wijnenburg) Zondag 15 januari 1967: SVV 2—AJAX 2 5—3 In deze doelpuntrijke wedstrijd bleek weer eens wat er bij voetbal allemaal mogelijk is. Men oordele zelf: Gedurende de eerste twintig minuten waren de onzen technisch en taktisch wat sterker. Cees de Wolf bracht de stand dan ook verdiend op 01. Maar dan, nadat Ajax verschillende kansen had gemist, kwam onze achterhoede in een periode van black-out en bij de rust keken we tegen een 31 achterstand aan. Na de hervatting kwam de SVV-achterhoede echter in 'n off-day stemming en binnen een minuut of vijftien stonden we met 35 voor. Via 36 en 46 werd het zelfs door een strafschop nog 56, maar verder lieten de onzen het niet komen. Al met al een wedstrijd waarbij het publiek zich niet heeft behoeven te vervelen. Zondag 28 januari 1967: SPARTA 2—AJAX 2 2—2 Door de straffe mandekking van de Spartanen was het voor onze jongens geen gemakkelijke wedstrijd. Bovendien verkeerde het veld in een dermate conditie, dat er van goed voetbal geen sprake kon zijn. Na een 01 voorsprong bracht Sparta met twee enorme afstandsschoten de stand op 21 in hun voor deel. Dankzij „het extra schepje er boven op" kwamen de onzen kort voor tijd toch nog aan de welverdiende gelijkmaker (2—2). JAHO AJAX 2—MVV 2 Opstelling: De Wit Dikstaal De Haan Suurendonk Meyer Splinter v. Wensveen Driessen De Wolf De Vos Weymer Een trieste dag voor ons tweede. Volkomen verdiend verloor het met 10 van MVV 2 na een doelpunt in de vijftiende minuut van de eerste helft, door de linksbuiten gescoord. Alleen in het eerste kwartier „draaide" ons elftal goed. We hadden in deze periode een zwaar overwicht op onze tegen standers, maar door té individueel spel en téveel door het cen trum van de MVV-verdediging te spelen, bleven doelpunten uit. Geheel ongevaarlijk echter bleef de tegenpartij niet. Door lange „halen" probeerden ze twee of drie voorwaartsen te bereiken, die, door steeds te ver opdringen van onze verdediging, gretig gebruik maakten van de geboden vrijheid. Vooralsnog bleven doelpunten uit. In de vijftiende minuut echter was het raak. Wederom kreeg de MVV-linksbuiten, veelal optredend als aan- valsspits, de vrije ruimte. Hij sprintte Suurendonk voorbij, pas seerde ook een weifelend uitlopende De Wit en scoorde be heerst. Ajax 2 bleef hierna onverminderd volharden in korte combinaties door het centrum, die telkenmale werden afgestopt door de uitstekende MVV-defensie. Schoten van Splinter en v. Wensveen gingen net naast of over. Iedere keer dat Ajax weer massaal ten aanval was gegaan, zorgde MVV onmiddellijk voor Specialiteit Verse en Gebakken Mosselen Reguliersbreestraat 51, tel. 231996 15

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1967 | | pagina 15