die ouwe garde Saint Germain des Prés Vrijdagavond, 17 maart jl., was het weer zover. De Bordjesclub der Rood-Witte leeuwen verenigde zich ten Huize van de gebroeders Sweering voor haar jaarlijkse bijeen komst. In een soort leeuwenkuil dus maar dan zonder leeuwinnen. Voor degenen, die (nog) niet precies weten waar het hier om gaat en zich misschien enthousiast als lid zouden willen op geven, geldt de mededeling, dat de Bordjesclub wordt gevormd door alleen werkende leden welke tenminste 25 jaar onafgebro ken de kleuren van Ajax hebben gediend. Die scharen zich zo rond de verjaardag van ons dierbaar Rood en Wit (18 maart) op een avond rond de borreltafel bij Jan en Jacob Sweering, voor een ,,warming-up". Met herinneringen aan vroeger voetbaljeugd, voetbalvreugd! Sprekend over lief en leed in ons Ajax-wereldje Tot Wim Meyer, Jan de Boer of iemand anders van het Bordjes-Comité het sein komt geven: laatste consumptie, over vijf minuten gaan we aan tafel. Dat betekent dan de overgang naar het tweede deel van het feest: het diner. Fraai door Jo Kolman versierde tafels, candle-light en een prima muziekje o.l.v. ,,Mike" van Praag vormden ook nu weer een prettige en sfeervolle entree. Dit jaar was er bovendien een bijzonder tintje aan deze vetera- nen-reunie: ere-voorzitter Koolhaas, door ziekte lang afwezig, was weer in ons midden en na het speciale welkomstwoord van tafelpresident Wim Volkers waren het warme applaus en ,,he is a very good fellow" een duidelijk bewijs hoezeer wij ons allen verheugden in de aanwezigheid van Marius. Hij speechte weer voortreffelijk als van ouds zouden we haast willen zeggen met dat geweldige Ajax-hart en kon, gelet op het verdere verloop van deze uitstekende (I!) avond, bij het afscheid spontaan verklaren: geweldig was het, voor mij onvergetelijk!" Waarna hem ter uitgeleide door alle aanwezigen staande het clublied werd toegezongen. Inderdaad, wél dé climax! De huldiging van de 40-, 50-jarigen en ouder bleef achterwege. Besloten is nl. om deze jubilarissen mét ega voor een aparte bijeenkomst in het Ajax-stadion uit te nodigen. Waarbij terloops gezegd moet worden dat dit een persoonlijk succes is voor Tjerk de Munnik, die voor de regeling jaren „gestreden" heeft! Hoewel de Bordjesclub dus een specifieke mannen-aangelegen heid is, zorgt Jaap van Praag meestal voor de uitzondering op deze regel, in dien zin, dat hij wel een goede/aardige artiste bereid vindt de avond met een ditje-of-datje (en vaak met zich zelf alleen al) nog verder voor de ouwe garde op te vrolijken. Zo ook deze keer. Ze zag er lief uit. Toonde zich achter piano en microfoon in haar „beat" vooral een echte leeuwin, doch ook één waarvan gezegd moet worden: ze kan er wat van. SHIRLEY. Veel applaus. En verdiend. BOWLING FOR EVERYONE Rembrandtsplein 10 - telefoon 239963 Directie: Carel C. Kamlag en Tom Manders AJAX BORDJESCLUB BALLADE Wijze: „Daar bij die molen" Hier is de Ajax Bordjesclub, Nog vol van kracht en pit, De dragers van het Ajax-shirt, Het merg van Rood en Wit, Als men ons langs het lijntje ziet, Of waar ook in de Meer, Dan zegt 't Publiek: daar gaat die ster Hoe heet die knul ook weer. Refrein Die oude garde, die oude garde, Wat trokken wij toch steeds geducht van leer, Die oude garde, die oude garde, Voor ons Ajax, die moordclub uit de Meer. Wat spanden wij ons 's zondags in, Wat deden wij ons best, Vaak kregen wij de puntjes mee, Maar soms ook op ons test. Maar ied're wedstrijd was een feest Van dolle voetbal-vreugd, Wij danken Ajax allemaal, Een blijde voetbaljeugd. En ging het om de eerste plaats, Dan trainden wij en hoe, Het biertje en de sigaret, Was wekenlang taboe. Maar waren wij dan kampioen, Dan hadden wij ons zin, En haalden dan bij Wijn en Trijn Die schade wel weer in. Wij heiden zelf met veel misbaar De palen in de grond, En onze scheiding zag soms groen Van de koeienstront. Maar als de match teneinde was, Wat was de vreugde groot, Dan wasten wij ons poedelnaakt In de boerensloot. Wij zijn de Ajax Bordjesclub En treuren doen wij niet, Wij hebben onze tijd gehad, Maar blijven Ajacied. Wanneer de club ons nodig heeft, Dan staan we steeds paraat, Schenk nu de glazen boordevol, Santé op achttien maart! TRIC-TRAC Mogen wij dan tot besluit nog vermelden dat van de novieten, welke aanwezig konden zijn, Rob Been en Erwin van Wijngaar den hun eerste bord ontvingen. Verder dat de bordjesmannen Schappert, Molema en Kubin, zijnde de Toto-commissie, hun werkzaamheden voor Ajax (iedere vrijdagavond zitting op de clubavond in „Suisse") stelden bóven deelname aan de bijeen- 14

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1967 | | pagina 14