van de voorzitter jeugd, de mooiste tijd Bouwmeester Gerrand Wanneer ik mij in eerste instantie tot de wedstrijden om de Europa Cup mag be palen, mogen wij met trots vaststellen eervol uit deze competitie te zijn ge speeld. Na de prachtige overwinningen op Besiktas en Liverpool hebben wij bij Duk- la ons Waterloo gevonden. Het moge dan voor ons allen een teleurstelling zijn voor de wijze waaróp wij verloren hebben, een blik op de ranglijst van onze vaderlandse competitie (toch altijd primair) geeft ons volop de gelegenheid te mogen veronder stellen in oktober van dit jaar opnieuw de kans te krijgen ons te revancheren en wat méér zegt, de ervaring, die wij thans ongetwijfeld hebben opgedaan, uit te bui ten. Belangrijke winstpunten voor onze vereni ging zijn geboekt, immers tot ver buiten onze landsgrenzen heeft de naam Ajax een klank gekregen als nimmer tevoren! Hiervoor breng ik gaarne dank aan Rinus Michels en zijn mannen, Salo Muller, dr. Juweliers Heiligeweg 12, Amsterdam-C., Tel. 23 65 41 Rolink en dr. Slikboer en last but not least aan mijn mede-bestuursleden. Bijzondere waardering mogen wij hebben voor de ge hele Nederlandse pers en onze suppor ters, die ieder op hun wijze ons gesteund hebben waar maar mogelijk was. Erkentelijk ben ik ir. Frans Otten, die in hart en nieren (hoe kan het anders) PSV- er is, ook ondersteunend lid van Ajax wenste te worden en met niet aflatende ijver ons van zijn medeleven blijk gaf. Bij mijn thuiskomst uit Praag vond ik een tele gram: .Welkom terug in Nederland, he laas enz. Geweldig fijn." Niet onvermeld moge verder blijven de of ficiële ontvangst, die de burgemeester van de stad Praag uw bestuur bereidde, terwijl de Nederlandse zaakgelastigde, dr. L. Graf, ons namens de Nederlandse regering gastvrijheid aanbood op het Ne derlandse Consulaat! Ook bezocht dr. L. Graf ons trainingskamp en natuurlijk de wedstrijd! Dit keer een gesprekje met iemand uit onze eigen vereniging: de huidige juniores- en amateurtrainer J. Grijzenhout (34). In zijn actieve loopbaan als voetballer tot de vaste verdedigers van het eerste elftal van DWS behorend, kennen we hem nog uit de tijd van de beslissingswedstrijd DWS—Ajax (5—2). Daarvóór was hij reeds bij de selectie van het Nederlands jeugdteam, met o.a. Eddy Pieters Graafland en speelde hij als aan voerder van het Amsterdams team een aantal opvallende wedstrijden. In 1964 behaalde hij het B-diploma voor oefenmeesters, waarna hij een jaar later van Ajax de aanbieding kreeg om, met zijn inzicht in de nieuwste ontwikkelingen en methodes in training en systemen, oefen- meester te worden van juniores en ama teurs. De jeugd heeft, aldus de heer Grijzen hout, de toekomst, dat is bekend. Men onderscheidt hier drie groepen: a. spelers met aanleg: Overigens hebben de bewoners van de mooie stad Praag onze supporters als hun vrienden begroet en behandeld. De .terugtocht" van een toch eigenlijk ver slagen legioen Ajacieden had meer weg van een „intocht" der overwinnaars. Bij duizenden stonden de Pragers langs de weg opgesteld om hun gasten hartelijk uit te wuiven! Zoals hierboven alreeds gezegd, hebben wij een goede kans (let wel: kans, want we zijn er nog niet) ons in het a.s. najaar weer in de strijd om de Europa Cup te mogen mengen. En als ik dit dan zeg na de big-match in Rotterdam tegen Feijenoord, die onder barre weersomstandigheden in een gelijk spel eindigde, zoals u weet, lijkt mij, dat ten aanzien daarvan een redelijk optimis me wel gewettigd is. Het zij zo. J. VAN PRAAG b. spelers zonder aanleg; c. spelers die zich hier tussenin bewegen. De interesse om de oefenstof tot goede uitvoer te brengen en zich in het dagelijks leven al of niet voor de sport in te zetten (b.v. niet drinken en roken) kunnen leiden tot selectie voor één van deze drie groe pen. Deze selecties zijn noodzakelijk om meer rendement in en uit de training te krijgen. Door samen te trainen en te voet ballen kunnen we komen tot deze groepen. Bij een vereniging als Ajax zijn de eisen bijzonder hoog en zwaar, zodat alleen die genen overblijven, die in de toekomst ver vangers kunnen worden voor plaatsen in de hogere elftallen. Tijdens het gesprek kan de heer Grijzen hout zich er niet aan onttrekken hoofd zakelijk te praten over spelers met aanleg. Het prestatievermogen moet van een dus danig niveau zijn, dat de spelers minstens in de KNVB-jeugd kunnen meekomen. Aan de andere kant moet de training voor deze groep op een hoger niveau staan. 10

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1967 | | pagina 10