onze amateurs Café „Populair" De vijf punten bij de indirecte vrije trap spreken allen voor zichzelf. Alleen zou ik bij punt 5 een aanvulling willen geven. De laatste spelregelwijziging bepaalt, dat het voor een doelverde- diger niet meer toegestaan is de bal om de vier passen in de lucht te gooien en dan weer op te vangen. Hij moet de bal stuiteren. Nu ik toch met wijzigingen bezig ben: Het is niet meer toege staan een tegenstander bij het ingooien te hinderen of rond springende gebaren te maken. Dit laatste valt onder onbehoor lijk gedrag en levert dus een waarschuwing op. Verder is nog bepaald, dat wanneer er gestopt moet worden om b.v. een pratende speler tot orde te roepen en de bal was op dat moment in het spel, hervat moet worden met een indirecte vrije schop op de plaats waar de overtreding geschiedde. Dus niet meer met een hoogtebal. Een waarschuwing geven en een speler het veld uitsturen zijn machtsmiddelen, die de scheidsrechters in uiterste gevallen kunnen gebruiken. Vooral het veld uit zenden is een beslissing, die de scheidsrechter in alle rust dient te nemen en hij moet zich beslist niet door emoties laten leiden. Nu ziet u weer eens hoe moeilijk scheidsrechteren is. De emotie van spelers en publiek mogen hoog oplaaien, doch de scheidsrechter dient bij dit alles de rust zelve te zijn. Gaat u er maar eens aanstaan. Regel 13. De vrije schop. Toe nou, spelers, door niet snel op de voorgeschreven afstand te gaan staan (9,15 m) houdt u niet alleen het spel op, maar prikkelt u ook de tegenstander en de scheidsrechter. Is het laatste het geval, dan kon hij u wel eens een waarschuwing geven en dan is het voor enige wedstrijden uit met de pret. Regel 14. De strafschop. Ik heb al eens iets over de strafschop verteld als deze in de laatste seconden zou moeten worden gegeven. Tijdens de wed strijd gelden voor de strafschop de volgende regels: Bij overtreding van de verdedigende partij (b.v. te vroeg in lopen of te vroeg bewegen van de keeper) Bal in doel: doelpunt. Bal gestopt of tegen paal: overnemen. Bal naast: overnemen. Bij overtreding van de aanvallende partij (b.v. te vroeg toe lopen) Bal in doel: overnemen. Bal naast: doelschop. Bal tegen paal of doelverdediger: indirecte vrije trap voor de verdedigende partij. Bij overtredingen van beide partijen wordt in alle gevallen de strafschop overgenomen. Wel, clubvrienden, ik geloof dat ik nu alle voor u belangrijke regels en beslissingen onder de loep heb genomen en kan slechts hopen, dat u er iets van geleerd hebt. En houdt u alstublieft eens wat meer rekening met de scheidsrechter en respecteert u hem. Hij staat er per slot van rekening alleen voor en hij moet ervoor zorgen, dat er geen moeilijkheden ontstaan als uw favoriete voetballer een tegenstander neemt of zelf ge nomen wordt. Voor de actieve voetballers is er met betrekking tot de tegenstander een mooi gezegde: ,,Wat gij niet wilt dat u geschiedt, doe dat ook een ander niet." M. VAN PRAAG In overleg met trainer J. Grijzenhout heeft de KC Amateurvoet bal besloten op de donderdagavonden uitsluitend een selectie van amateurspelers te laten trainen. De volgende spelers zijn hiervoor uitgenodigd: D. J. Schalm, J. F. de Vries, E. v. d. Stoel, E. G. E. Bouman, Ph. A. v. d. Valk, Fr. Pattiasina, H. v. d. Meyden, D. M. Fiene, J. D. de Vries, M. J. van Wamel, R. Grootenboer, T. Bogaard, P. Sies, R. Ruisendaal, J. C. N. Klein, N. van Dijk, H. Mesman, Ch. van Dijk en Th. van Haarlem. Vanzelfsprekend zijn mutaties in deze voorlopige selectie mo gelijk. De overige spelers worden in de gelegenheid gesteld te trainen op de dinsdagavonden. De Belgische voetbalclub Patro-Eisden, o.m. bekend door deel name aan het Blauw-Wit-Pinkstertoernooi, heeft onze vereniging uitgenodigd voor een Internationaal Jeugdtoernooi, voor spelers tot 22 jaar, geboren na 31-12-'45, te houden op 13, 14 en 15 mei (Pinksteren). Wij hebben deze uitnodiging aanvaard, even als die van de jubilerende Ajax-Sportman-Combinatie te Leiden om, ter gelegenheid van haar 75-jarig bestaan op zaterdag 20 of 27 mei e.k. een ere-wedstrijd te komen spelen tegen een Leids elftal, samengesteld uit spelers van UVS, Roodenburg, LFC en ASC. Verder ziet LFC ons graag deelnemen aan haar Zilveren Molen- toernooi. Paaszaterdag 25 maart a.s. komen de Corinthians AFC uit Newport naar Amsterdam voor een friendly game tegen ons 1e amateur-elftal. Wat de ziekenkamer betreft, is KC-lid Henk Blomvliet weer bijna de oude en gaat het met keeper Ab Slager, lijdende aan rugklachten, gelukkig ook beter. Ajax 3 kwam slechts één keer in het veld voor de competitie en wel op 18 december tegen VVB, de Hoogoven-club. Ondanks een grote veldmeerderheid en vele gemiste kansen, alsmede door weinig geluk en een zeer goede VVB-doelman, kwamen onze jongens niet verder dan een gelijk spel, 11. Vlak voor tijd miste Rolf Grootenboer helaas de kans van de dag om zijn elftal te doen zegevieren. Op 8 januari vond een ontmoeting plaats op het besneeuwde voorveld, tussen een sterk amateurteam en een A-jeugdteam, onder leiding van scheidsrechter Cas Bollen, bijgestaan door Evert v. Tuyll (v. Serooskerken) en J. Grijzenhout als neutrale grensrechters. In deze aan beide zijden goed gespeeld wed strijd wonnen de seniores met 31 van de juniores, waarna de door de heer Ferron opgediende soep prima smaakte. In het volgend clubblad hopelijk meer over competitie-voetbal! W. F. SCHOEVAART Specialiteit Verse en Gebakken Mosselen Reguliersbreestraat 51, tel. 231996 7

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1967 | | pagina 7