van de voorzitter Bouwmeester Gerrand Dit keer moet ik op een misschien wat ongebruikelijke wijze mijn bijdrage aan het clubblad beginnen, nl. met een dringend verzoek, waarbij ik de zetter zou willen verzoeken het volgende vet te doen uitkomen: Belt u, schrijft u, vraagt u, op welke wijze ook de Ajax-bestuurs- en commissieleden niet meer om kaarten voor de wedstrijd tegen Dukla. Zoekt u noch hieromtrent contact met onze administratie. De heer Dalmulder en zijn assistenten worden dagelijks uren lang gestoord door talloze telefoontjes om toegangsbewijzen. Daar voor zijn de verkoopadressen aangewe zen. (Zie hierover ook het artikel van de tweede voorzitter. Red.) Mag ik een dringend beroep op u doen in dit opzicht uw medewerking te verlenen bij hef overvloedige werk dat wij allen met liefde verrichten, doch dat tevens be tekent dat wij daarbij niet worden opge houden, bij nacht en ontij (letterlijk) uit ons bed worden gebeld voor zaken, die niet te verwezenlijken zijn. Ik dank u bij voorbaat! Tijdens een nog Nieuwjaars etentje dat bestuur, spelers e.a. na afloop van de wedstrijd tegen FC Twente met elkaar „pleegden" mocht ik o.a. spreken over de huidige gang van zaken in onze ver eniging, waarbij uiteraard de tot nu toe goede resultaten van ons eerste elftal een belangrijk onderdeel vormden. „Hoe komt dat nu, dat we zo goed draaien wat zijn de oorzaken daarvan wie of wat heeft hier invloed enz. enz." In het kort samengevat kan het antwoord luiden: „Wij, AJAX!" Want niet de spelers (of één van hen in dividueel) alléén, niet de trainer, noch medicus, noch masseur, noch psycholoog alléén, noch bestuur, noch commissie- betaald alléén of wie verder ook betrok ken is bij de goede gang van zaken, maar wij allen samen, in goede harmonie, met begrip en respect jegens elkander, met ook kritiek (maar opbouwend) en zeker de wijze waarop men zich inzet, dat is m.i. de oorzaak, of heeft tot gevolg zo u wilt dat wij tot op heden dat konden presteren waarvan u allen getuige was. En nog bent. Ik kom mede daarom hier nogeens op mijn speech terug, omdat ik een dezer dagen in het clubblad van Feijenoord een artikel las, waarbij de schrijver daarvan het aantrekken van een psycho loog sterk voor stond. Het gaat de Rot terdammers in de competitie niet geheel naar wens ondanks de tweede plaats achter Ajax en, vanzelfsprekend, zoekt men thans naar een oplossing van de moeilijkheden die, naar men meent, voor namelijk in het „geestelijke" vlak liggen. Men wordt daarin gesterkt door het feit, dat in een friendly game Dukla Praag in de Rotterdamse kuip met 30 verloor van een prima, frank-en-vrij spelend Feij enoord, dat echter in de volgende com petitiewedstrijden weer aan de oude kwaal leed. Zou nu een psycholoog hierin geen verbetering kunnen brengen. Ajax heeft haar „verzorgingsstaf" ook met zo iemand aangevuld, al een paar jaar en zie eens hoe die Amsterdammers het 'm doen Tot deze zorgvolle Rotterdammer zou ik willen zeggen: zie wat ik hierboven zei! Werkelijk, er zijn geen wonderdokters, noch magische psychologen, noch tover- trainers of masseurs van „klaar-terwijl-u- wacht" enz. enz. Dat eist een gezamen lijke inzet, wars van persoonlijke succes sen, althans naar het streven daarvan. En weet u wel; wij spreken uit ervaring Een en ander legt echter ook een zware taak op veler schouders: aan de top ko men is moeilijk, er blijven echter nog zo veel meer! Dat betekent ook niet aflaten de inspanning. Daarbij wel gesteund door medeleven (de supporters e.a.), bewij zen van waardering enz. Het leert tevens, dat hoe meer men zich in de vele facetten, welke zich voordoen, verdiept, de zaken steeds nuchterder gaat bekijken en uit dien hoofde momen teel overtuigd is van het feit dat zowel in de huidige competitie als in de strijd om de Europa-Cup nog vele zware opga ven ons te wachten staan. Niet dat, met name onze jongens daar tegenop zien. Beslist niet. Maar mede geleid door de juiste inzichten van trainer Rinus Michels, zijn ze er zich van bewust, dat iedere keer weer „uiterste best" nodig is, om aan spraak op succes te mogen maken. En als ik dan tot besluit nog even op de situatie van het ogenblik mag terug grijpen: met vijf punten voorsprong op Feijenoord en Sparta gaan we nog steeds aan de kop van de Eredivisie. In de laatste wedstrijd tegen stadgenoot DWS gaven de gastheren zo goed partij, dat wij hen een puntje moesten laten. Aangezien Feijenoord echter er twee verloor, werden wij er toch één wijzer. De uitwedstrijd tegen Sparta zal echter zeker ook niet gemakkelijk zijn en dan nadert, hoewel nog wel enkele weken weg, de strijd te gen Dukla, dat zich momenteel al danig aan het voorbereiden is. Laten we hopen dat Bals en zijn mannen weer in staat zullen zijn tot dat prachtige spel, hetwelk hen tot de beste clubteams van Europa doet behoren en dat de weg opent voor verdere grote successen! J. VAN PRAAG Juweliers Heiligeweg 12, Amsterdam-C., Tel. 23 65 41 5

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1967 | | pagina 5