kroniek DE ZILVERVLOOT HÈT AJAX CUPLIED JOHNNY JORDAAN GEZONGEN DOOR en de Mee(r)brullers op H.M.V. QH 5098 Vergeleken met ons vorig Ajax-Nieuws zijn we ditmaal maar in de vereenvoudigde vorm verschenen. Zoals meerderen uwer dat, in het algemeen, uit een economisch geleide huishouding kennen, volgt op de veelal geldverslinde hoogtijdag(en) een periode, waarbij het met de uitgaven wat kalmer-aan gedaan moet worden, teneinde uiteindelijk toch een sluitende „betalings balans" te krijgen. Zo is het ook bij uw redactie en haar financieel beleid aan gaande de clubbladkosten; o.a. de rekening van de cliché maker lag de vorige keer op vrij hoog niveau. Dat geeft op zichzelf niets. Het geeft ons de gelegenheid bij bijzondere ge beurtenissen iets extra's te maken, dat ook uw waardering heeft. Wat dit laatste betreft danken wij de velen voor hun instem ming met onze laatste uitgave. Dat stelt ons in staat de hulde betuigingen gaarne te willen delen met degenen, die in niet onbelangrijke mate het hunne bijdroegen. Daarbij moet zeker de heer A. Melchers genoemd worden, bij u beter bekend als: B. S. Ie Marché. De heer Melchers maakte er zelfs een „nacht-operatie" van; als we ons goed herinneren werd zijn dichtstuk tussen 00.30 en 3.30 geboren. Verder onze dank aan allen die ons fotografisch materiaal be zorgden, als: Het Algemeen Handelsblad, de Directie van Quick-schoenen, de heren Friedlander en Mud alsmede ANP- VERS 1 Heb je al gehoord van die jofele club Die jofele club uit Mokum Die wint van 't jaar de Europa-Cup Die jongens zijn reuze goochem VERS 2 Heb je al gehoord van Pietje en Klaas En Sjakie en kleine Cruyffie Die is elke week alle keepers de baas Met z'n schoen en z'n slof en z'n kuiffie REFREIN Piet Hein, Piet Hein, Piet Hein Zijn naam is klein, Zijn daden benne groot, Zyn daden benne groot, Hij heeft gewonnen de Zilvervloot, Hij heeft gewonnen, gewonnen de Zilvervloot Foto (de heren v. d. Heyden, Martens en Burgers). En last but not least willen wij de heren Van Steenbergen in uw waardering laten delen. Het liep daar aan de Elandsgracht weer voortref felijk. Dat onze administratie het waardevolle steentje bijdroeg, door het tijdig klaarhebben van de „bandjes", mogen wij hier zeker niet vergeten. Nadien hebben ons nog verschillende brieven, foto's, beschrij vingen, gedichten etc., etc. rond de „Liverpool-story" bereikt. Doch, vrienden, we moesten ze terzijde leggen; er moet eens een eind aan komen. Het was groots, hetgeen gepresteerd werd, doch laten we er geen wereldwonder van maken. Dit neemt niet weg, dat wij erkentelijk zijn voor het gezondene. Wat de competitie betreft, u weet het: wij staan bovenaan. Nog steeds. En terwijl wij ons haasten dit epistel „rijp" voor de zetter te maken, bedraagt onze voorsprong op no. 2 (en 3: Sparta) 5 punten. In de eerste helft van de 34 wedstrijden ontbreekt nog steeds de uitslag van AjaxFortuna '54. Slechte weersomstandigheden schoven deze ontmoeting naar een latere datum. De eerste return ging nu tegen Elinkwijk, dat in de Meer met maar liefst 8—-0 „in de pan" ging. NAC-uit was qua speelterrein eigenlijk niet te doen. Beslist té gevaarlijk. Niette min vond de „ref" dat je als beroepsspeler daar niet op moet letten en gelastte tegen ieders opvatting in: Spelen. Dat voor zitter Van Praag daarbij wel de verantwoordelijkheid voor de gevolgen van dit besluit op rekening van de scheidsrechter stelde, was duidelijk. We wonnen, door een goal van Sjaak, op het nippertje met 01! De mannen uit Breda gaven ons be hoorlijk partij. Aan onze kant werd kennelijk alle risico op bles sures vermeden. Daarna kwam Twente op bezoek. Deze vrienden uit de textiel- wereld konden het pas na de rust een beetje in evenwicht houden. Ze stonden toen echter reeds met 41 achter. Onze voorhoede produceerde daarna toch nog maar twee doelpunten, wat onze totaal-score in deze competitie op 75 vóór en slechts 18 tegen bracht. Dat daarna DWS aan zijn voornemen, nu eens lekker roet in het Ajax-eten te zullen gooien door het binnenhalen van de volle winst, slechts voor de helft gevolg kon geven, bracht onze voorsprong op Feijenoord niet terug tot drie punten. Want toen Frits van Turenhout zijn woordje had gedaan, wisten we, dat de Rotterdammers bij MVV niet-thuis hadden gekregen en dat één treffer van een Maastrichtse schoen voldoende was om het verschil tussen Amsterdam en Rotterdam op 5 punten te stel len, waarbij nu zoals reeds gezegd ook Sparta zich (met 30 punten) heeft aangediend. Na FeijenoordSparta op 29 januari a.s. volgtijs en weder dienende, op 11 februari a.s. SpartaAjax Vanaf deze plaats aan Bals c.s. alvast veel succes toegewenst. Ajax 2 is ook weer in de „running". Staat momenteel zelfs op de eerste plaats. Collega Cas Bollen heeft echter alleen een verslag van de ontmoeting tegen ADO 2, welke wedstrijd met 21 werd gewonnen. In het volgend clubnieuws hopen we op meer commentaar aangaande de „reserves". Wim Schoevaart licht u verder in omtrent de amateurs. Het nieuws van de jeugd moeten we u ditmaal schuldig blijven; het was de laatste weken als maar „afkeuren" wat de klok sloeg, zodat onze Jeugd-medewerker té weinig stof had, aangaande de competitie-resultaten. Volgende keer beter. 2

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1967 | | pagina 2