GEBR.VAN HOOGSTRATEN-AMSTERDAM tussen regen en sneeuw doelmatige taktiek van de buitenspelval toe. Onze aanvallers kregen echter, door foutief toepassen van deze taktiek, legio kansen. Zo noteerden wij in de 4e minuut reeds een hard schot van Gerritsen dat net naast ging. In de 6e minuut een kans voor Splinter, net over. Na een kwartier spelen ondernam Meyer een rush vanaf het middenveld, „pakte" vijf man, maar stuitte op de ADO-doelman. Deze gooide de bal snel naar zijn linksback, die met een dieptepass zijn middenvoor aan het werk zette. Uit blinker Barry Hulshof en keeper De Wit waren daarna kans loos (01 Door té zelfzuchtig spelen en het té weinig in het spel betrekken van de vleugelspelers maakten onze voorwaartsen het de achter hoede van ADO daarna bepaald niet moeilijk. Twee minuten voor rust kreeg De Wolf nog een goede kans, maar de ADO- keeper stuitte hem in zijn opmars. De tweede helft bleek door diverse omwisselingen (Dikstaal nu back en Driessen rechtsbuiten) direct succesvol. In de 2e mi nuut liet Driessen na goed doorzetten een hoge voorzet los, die (wie anders!) De Wolf hoogopspringend, keihard inkopte (1 1). Ajax werd nu feller. De Wolf, Gerritsen en Weymer (die het zeer moeilijk had tegen ex-amateur-internationaal La gendijk van ADO) schoten nu van verre afstand en de ADO- keeper, die dikwijls bekwaam ingreep had geluk, dat deze schoten het doel op geringe afstand misten. Splinter, die voor de rust door gebrek aan conditie het middenveld verwaarloosde, zette nu samen met de prima op dreef zijnde De Haan onze aan vallers aan het werk. Driessen kreeg de kans van de dag, maar in vrije positie schoot hij, door te lang te treuzelen, net over. Een snelle uitval van ADO werd bekwaam afgebroken door De Vos. Een kwartier voor tijd kreeg Ajax, doordat Driessen gehaakt werd in het straf schopgebied, een penalty toegewezen. Véél te weinig gecon centreerd nam Cees de Wolf zijn aanloop, met het gevolg dat de keeper het slappe schot keerde. Vlak voordat scheidsrechter C. van Wijngaerde (onopvallend en goed) de spelers liet inrukken en iedereen zich verzoende met het gelijke spel, kreeg Splinter de bal op het middenveld vrij, passeerde twee tegenstanders en kogelde van 40 meter afstand via onderkant lat hard in (21). Door deze overwinning blijft ons tweede Holland Sport ,,op de hielen" zitten. CAS BOLLEN Met een oliebol in de ene en het geheven glas in de andere hand hebben wij op Oudejaarsavond afscheid genomen van het jaar 1966. „Tempus ruit, hora fluit" ofwel „De tijd snelt voort, het uur vliedt heen". Twaalf doffe slagen van onze aftandse hangklok hebben het 66e jaar van de 20e eeuw tot definitieve historie gemaakt. Een jaar, dat Ajax vele en overweldigende successen, zowel op nationaal als internationaal niveau, heeft opgeleverd. Bepalen wij ons tot ons eigen verenigingsleven en met name het jeugdvoetbal, dan moet onmiddellijk geconstateerd worden, dat regen en sneeuw er weer in geslaagd zijn de Jeugdcom missie tot langdurige werkloosheid te doemen. Want wat er op dit ondermaanse ook gebeurt (en dat is waarlijk niet gering), de abnormale weersomstandigheden in ons lage-landje-aan-de- zee gooien elk jaar weer roet in het toch alleszins smakelijke eten van het jeugdvoetbal. Zaterdag 7 januari bracht alle Ajax-medewerkers op een intiem avondje bij elkaar in het bovenrestaurant van ons Ajax-home. Het was een avond, waarop van veel goede dingen, die het leven van de mens aangenaam maken, te genieten viel. Een glaasje, een dansje, een hartig hapje, tussen welke bedrijven door de gezamenlijke vocale krachten o.m. ook werden beproefd op „Op een slof en een oude voetbalschoen", welk reserve- Ajax-clublied onze gedachten nu reeds doen uitgaan naar Tsjechoslowakije, een land dat rijk is aan een grote culturele en historische traditie, naar Praag dat, afgezien van de strijd tegen Dukla, een reis naar die prachtige stad ten volle recht vaardigt. Maar dan moet men er echt wel een paar dagen voor reserveren. Overigens zien zowel amateur- als jeugdcommissie in de eerste plaats reikhalzend uit naar een hervatting van de competitie. J. H. H. Papier-, Plastic- en Aluminium- Hotelpapierwaren verpakking voor Hotels, Cafés, Restaurants, voor Industrie, Groot-en Kleinwinkel- f f ./rT-4-VV\ V\ Kantoren, Ziekenhuizen en Scheep- bedrijven i HS vaartmaatschappijen Kerkstraat 127-129 Uitgebreide sortering Paas-, Telefoon 020 - 233802 - 725343 /v/co/aas. en Kerstartikelen 11

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1967 | | pagina 11