wethouder a. a. verhey bij ontvangst op schiphol Terugkeer der gladiatoren. Spelers, trainer en bestuursleden van Ajax, Allereerst namens het College van Burgemeester en Wethouders onze hartelijke gelukwensen met uw geweldige succes, in deze ronde van de strijd om de Europa Cup behaald. De Burgemeester had het buitengewoon op prijs gesteld u zelf hier te kunnen begroeten, maar drukke ambtsbezigheden hebben dat helaas verhinderd. Wij, d.w.z. de volledige gemeenteraad, hebben gisteravond de beraadslagingen over het zeer belangrijke punt de bouw van de Algemene Bank Nederland in de Vijzelstraat onderbroken om uw strijd in Liverpool te kunnen volgen. Wij hebben in de meest letterlijke zin met u meegeleefd en allerlei spontane kreten en applaus stegen op in de raadzaal voor uw aanvallers en verdedigers, die met leeuwenmoed vochten om de strijd tot een goed einde te brengen. Wij waren met heel Nederland in de ban van uw strijd en enthousiast over uw ongelofelijke prestaties. De topclub van de voetbalnatie wereldkampioen Engeland werd door u uitgeschakeld! Het Nederlandse voetbal maakte door uw prestatie weer ge schiedenis. Dat Nederlandse voetbal, in het bijzonder het club voetbal, schaarde zich daardoor in de eerste rijen van het beste internationale voetbal. De 51 uitslag in het Amsterdamse Stadion bleek geen toe valligheid; de beste ploeg heeft deze strijd overleefd. Amsterdam is trots op u het bezit in Ajax een club van hoge internationale kwaliteit. Dat is tot stand gebracht door Neder landse spelers met een Nederlandse trainer. Het is tevens een bevrijding van de mythe, dat in het buitenland alles beter zou zijn! Het is ook een triomf van uw bestuur, dat zo energiek en be kwaam uw club heeft geleid naar de positie, die Ajax thans inneemt. Uw prestaties tegen Liverpool zijn méér geweest dan het winnen of gelijkspelen tegen een geduchte tegenstander. De wilskracht en onverzettelijkheid, de volledige inzet en uw teamgeest, zijn een voorbeeld voor alle sporters - een voorbeeld voor onze jeugd. Daar zijn we u dankbaar voor - naast onze dankbaarheid dat u ons land en onze stad, ons Amsterdam, nieuwe klank heeft gegeven in binnen- en buitenland. Amsterdam is trots op u en als uitdrukking van onze waardering en bewondering wilde het College van Burgemeester en Wet houders bij uw terugkeer in ons land u van harte feliciteren met uw prachtig resultaat in déze ronde en u veel succes toewensen in de komende wedstrijden voor de Europa Cup! 9

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1966 | | pagina 9