van de voorzitter Bouwmeester Gerrand AJAX—LIVERPOOL Ajax, ons Ajax heeft een prachtige pres tatie geleverd. Het schakelde met (totaal-) cijfers, die er niet om liegen (73) het reeds als finalist gewaande Liverpool voor verdere deelname aan de Europa Cup uit. Daarmede heeft onze club, naar ik meen, haar naam in de internationale voetbal wereld voor zover daar al niet reeds naar waarde bekend zeer zeker (ver der) aanzien gegeven. De naam en faam van de Engelse kam pioenen hier nogeens nader te onder strepen, lijkt mij overbodig; de talloze reacties, welke wij zowel uit eigen land alsook van daarbuiten mochten ontvangen, spreken in dit opzicht voor zichzelf. Onvergetelijk die woensdag van de zeven de december 1966. Welk een sensatie ook op deze dag. Eerst het niet-meespelen van Piet Keizer, daarna de steeds dichter wordende mist, die vooral in de tweede helft (met recht) als een dreigend zwaard boven ons hoofd hing (het zal je niet gebeuren dat op een gegeven moment de ,,ref" zegt: dat gaan we overdoen; wat zou betekenen: wèg 40 voorsprong) en dan die gewel dige inzet van onze jongens. Wie zou ooit de moed hebben gehad om een dergelijke grandiose 51 zege voor Ajax te voor spellen? Ik geloof dan ook zeker dat èn voor de 65.000 toeschouwers èn voor die miljoe nen aan de TV, dit een avond was om nooit te vergeten. Ondanks dat de mensen in het Stadion zo weinig van het schoons hebben gezien; velen waren slechts ge tuige van één (het vijfde) doelpunt. Het medeleven en de stemming in deze mist waren opmerkelijk. Men kon op een bepaald ogenblik meemaken dat er ergens aan de Amstelveen-zijde een overtreding tegen Ajax werd gemaakt, waarop het daar aanwezige publiek reageerde. Die Maar afgesproken is dat over ons verblijf in Engeland André Kraan het een en ander uit de pen zal laten vloeien, dus verwijs ik u verder naar hem. Een paar dingen moeten wij echter nog van het hart. In de eerste plaats dan wil ik het bestuur van Liverpool ook vanaf deze plaats nog eens onze bijzondere dank betuigen voor de werkelijk schitterende ontvangst. Hetgeen ook weer niet wil zeggen, dat in Liverpool alles koek-en-ei was. Met mr. Shankly had ik pittige meningsverschillen, vooral met betrekking tot het tijdstip, waarop wij de spelers hun warming- up" wilden laten beginnen. De Liverpool- manager was niet bereid aan ons verzoek 20.05 uur te voldoen. We zouden 10 minuten vóór de aanvang daaraan mo gen beginnen. De vuisten kwamen op ta fel, harde woorden rolden over en weer en het was in deze periode dat Leo Horn, als een veldheer optredend, het er toe leidde, dat we om 20.05 uur ,,de Hel" in- Juweliers Heiligeweg 12, Amsterdam-C., Tel. 23 65 41 Vreugde anderen aan de stadskant zagen wel niet wat er aan de hand was, doch loeiden even later tóch, gelijk een echo! Ja, het publiek heeft onze jongens op voor beeldige wijze gesteund. En dan de „Hel" in Liverpool. Want dat was het inderdaad. Ontzettend. Wie dit niet persoonlijk heeft meege maakt, kan zich daar geen voorstelling van vormen. Waanzinnig. gingen, de golf van zang en spreekkoren over de spelers stroomde Onbeschrijflijk. Maar het was taktisch bekeken toen om 20.30 werd afgetrapt, waren Bals c.s. al enigszins er aan gewend, terwijl het publiek zijn heetste stoom had afgeblazen. Hoewel het ondoenlijk is u allen, die ons met huldebetuigingen in allerlei vormen hebt overstroomd, persoonlijk te bedanken onze hoofdredacteur zegt daar in zijn 6

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1966 | | pagina 6