kroniek De redactie is weer op volle sterkte. De door het vertrek van de heer D. Knegt opengevallen plaats wordt thans ingenomen door de heer Cas Bollen reeds behorende tot onze regelmatige medewerkers die we een hartelijk welkom aan de redactie tafel toeroepen. En veel succes wensen! We worden na het uiteindelijke resultaat van de ontmoetingen tegen Liverpool wel in het zonnetje gezet. Enorm is de hoeveelheid eerbewijzen, telegrammen, brieven etc. die ons reeds na de wedstrijd in het Stadion en in nog grotere mate uiteraard na die gedenkwaardige strijd op Anfield bereikten. We zijn er eigenlijk een beetje beduusd van. Per slot van rekening brachten behalve wijzelf andere Nederlandse clubs het eveneens zover. En verder zelfs. Maar algemeen mag men concluderen, dat het de grote klasse van de Engelse kampioen was, de faam van het Liverpool-team, hetgeen er reeds toe geleid had dat men in deze sterrenploeg bij voorbaat al een finalist zag. Daarbij werd het niveau van deze ontmoeting eigenlijk door de Engelse manager Shankly met zijn ver-bluffende" voorspellingen en uitspraken nog verder opge voerd, waardoor alles te samen onze totaalzege op een voetstuk werd geplaatst, bijkans een finale of minstens halve finale gelijk. Ja, het was voor de club van Yeats, Stevenson, Hunt, Thompson e.a. een lelijke streep door de rekening. Men had zich er juist dit jaar bij het 75-jarig bestaan zoveel van voorgesteld. ,,This was the end of their road in this seasons European Cup!" Namens bestuur, spelers, trainer e.a. moeten wij u allen, die in woord en geschrift of op andere wijze blijk gaven van uw groot enthousiasme, daarvoor hartelijk danken. Het is echter niet doen lijk u persoonlijk onze erkentelijkheid te betuigen. We hebben een greep gedaan in de massa van gelukwensen en daaruit wat combinaties en montages gevormd. Een enkele uitzondering is daarbij gemaakt, o.a. ten aanzien van een brief van dr. Kessler (Boelie Kessler, zoals onze oudste veteranen hem nog kennen, leest u maar over vijftig jaar geleden), een bijzonder sympathie ke brief van Phida Wolff Jr., administrateur van Feijenoord, die bovendien in ,,De Feijenoorder" ons dichterlijke lof toe zwaaide na AjaxFeijenoord en van de Pers J. Hoven, de man die al zoveel lange jaren tientallen jaren de verrich tingen van Ajax in lief en leed heeft gevolgd. Maar denkt u niet dat de brief of het telegram van u, familie u, supporter u, clubbestuur van u, bemanning van het schip enz. enz. minder onze dank of erkentelijkheid had. Zoals hierboven reeds gezegd: we deden immers maar een greep Voorlopig is er, althans voor onze jongens, pauze tot eind febru aribegin maart a.s., alvorens we eerst thuis" moeten aantreden zoals inmiddels algemeen bekend tegen het legerteam van Dukla uit Praag. Deze heren, voor wie de competitie in de eerste twee maanden van het nieuwe jaar stil ligt, gezien de (winterse) weersomstan digheden aldaar, gaan zich echter elders (o.a. in Zuid-Frank rijk) in conditie houden, zodat ze t.z.t. tegen Ajax op tempera tuur zijn. Er zijn wel al data voor de beide ontmoetingen ge noemd (1 maart te Amsterdam en 15 maart te Praag) maar definitief is er op dit moment nog niets beslist. De mening delend, dat we het slechter hadden kunnen treffen met onze volgende tegenstanders waarschijnlijk denkt men daar in Praag ten opzichte van ons nét zo over houdt echter 3

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1966 | | pagina 3