open brief aan jan schoevaart sportspecialisten Peppy van den Kan Wij leverden de complete uitrustingen voor vele verenigingen en scholen. 10 VESTIGINGEN Beste Jan, Indien je via Tante Pos een brief van mij zou hebben ontvangen, dan zou je daarvan zeker hebben opgekeken, doch nu ik mij via ons Clubblad tot je richt, zal je je helemaal wel afvragen wat er nu eigenlijk aan de hand is. Ik kom min of meer schuldbewust tot je, omdat ik eigenlijk iets van je heb gepikt. Maar laat mij de „diefstal" nader verklaren. Het kwam zo: dit jaar vervulde ik voor de zoveelste maal bij de Ajax-jeugd de rol van de bekende oude heer uit Spanje met zijn zwarte knecht en, om het spelletje van: „jongens op het matje roepen", „verantwoording vragen van ongehoorzaamheden e.d.", „inlichtingen geven over de tijd dat Sint in zijn jeugd de plaats van Di Stefano bij Real Madrid bezette" enz. enz., nu eens hoe dan ook met wat anders af te wisselen, snuffelde ik in ons onvolprezen Gouden Boek. Onder de daarin van jou voorkomende dichterlijke pennevruchten ontdekte ik een bede aan de Sint van zo'n kleine 40 jaar ge leden, een schietgebed (pag. 102), dat mij, met Liverpool voor de deur, deed besluiten het hier en daar te moderniseren. Zo werd mij dit dan tijdens mijn optreden van vrijdagavond 2 december bezorgd, namens Trie Trac 1966 (een dubbelrol dus van Sint, de gemenerik), teneinde het verhaal op het feest voor te lezen. Ik had, mede omdat ik niet direkt tijd had om achter je adres te komen, geen gelegenheid meer je toestemming te vragen, ter wijl mijn besluit om na de schitterende resultaten van Bals en zijn jongens deze editie uit te geven, tevens een beletsel was je anders te benaderen dan op deze wijze. Ik hoop, Old Shap, dat je de man, „die toch ook onze kleuren draagt", enigermate kan vergeven en dat zijn dichterlijke „ver bouwing" ten opzichte van ons huidige eerste elftal je goed keuring kan wegdragen. Met clubgroeten, T. M. sportartikelen sportieve confectie speelgoed camping SPORTMAGAZIJN O beste Sinterklaas kapoen Ik kom met vrees en beven, Het zweet dat breekt uw dienaar uit, M'n shirt, mijn broekie kleven Het hart dat stokt me in de keel Ik slaak een schor gefluister 'k Ben nerveus, of 't is spaanse griep Toe sinterklaassie luister. We staan ook thans weer nummer één Ja Sinterklaas, van boven Maar 't restje, dat er onder staat Je zult het niet geloven Die zetten alle zeilen bij, Wat in-gemeen hè, Ouwe Om ons, als het maar even kan Weer naar benêe te douwen. En woensdag voor d' Europa Cup Komt Liverpool ons bezoeken, Die willen, zo zegt men daar, Ons slaan, hard op onze broeken Ik smeek je bij je tabberd, ouwe taaie, Jij, die ook onze kleuren draagt Dat je met een extra portie peper De AJAX eerste elf schraagt Geef KEIZER toch een apeklier Dan is hij niet te houwen Want als die 't op zijn heupen heeft Is iedere kiep verkouden. Breng CRUYFFIE ook het zwijgen bij Hij is wel ons jongste wonder, Maar dan ook kiezen op mekaar, Ter vermijding van elk gedonder De middenlinie speelt perfect, Ja, dat zijn HENK en BENNIE, Ouwe, Ze voeden de aanval gelijk een min, En werken als karbouwen. De achterhoede safe als LIPS, Laat de gasten beslist niet plussen, En BALS in het doel is waterdicht Enormer dan Yashin van de Russen. De rechterwing, die loopt gesmeerd, Als SJAKIE voor gaat zetten, Dat zijn juweeltjes, Sinterklaas Daar moet je eens op letten. Dat KLAAS weer voetbalt als een „kei" Hij doen zal grootse dingen, Zodat de beatle-keep van Liverpool, Uit ellende: HELP gaat zingen. Maar ik bibber voor de return aldaar, Als het publiek gaat roeren, De trom, die slechts de bedoeling heeft, Het spel keihard op te voeren. Dan hoop ik dat het Ajax-team Zal mijden ernstig blesseren, Liever dr. Rolink buiten spel En volgend jaar opnieuw proberen. TRICTRAC 1966 28

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1966 | | pagina 28