van de voorzitter De strijd is gestreden. AjaxFeijenoord is voorbij. Op twee fronten Zowel wat betreft de zo veel besproken „kwestie", als wat allemaal de „oorzaak" daarvan was: de wedstrijd op 13 novem ber jl. En ik geloof wel te mogen zeggen, dat in beide gevallen de zaak bij ons volkomen „gezond" zat. Degenen onder u die mochten denken, dat ik via dit clubblad nog weer eens op die onverkwikkelijke 35000-affaire zou terug komen, moet ik teleurstellen. Zij zullen het met mij eens zijn: er is al genoeg over gepraat. Het Ajax-bestuur heeft zijn standpunt eerlijk en duidelijk gesteld; voor zover men ons ook in dit opzicht nog niet bleek te kennen, weet men thans vol doende. Overigens wil ik wel met nadruk verkla ren, dat er jegens de Feijenoord-spelers, alsmede vele sympathieke Maasstad-sup porters geen enkele controverse bestond, c.q. bestaat. Zoveel als in ons vermogen lag hebben zij, desgevraagd, van ons toegangsbewijzen ontvangen. Gezien deze goede verhouding vroeg ik dan ook vóór de aanvang om de Rotter damse ploeg bij het betreden van het veld prettig te ontvangen en dat het Amster damse publiek daaraan spontaan gevolg gaf door onze gasten met een warm ap plaus te begroeten, stemde mij niet alleen bijzonder dankbaar, doch hield tevens het bewijs in, hoe „men" in onze goede Am- stelstad zoiets aanvoelt. Wat de wedstrijd zelf betreft, ja, het was prachtig. Zeer fraai spel van Ajax. Sfeer. Allemaal tevreden mensen; gelukkige sup porters, neutralen die ronduit verklaarden „wel waar voor hun geld gekregen te heb ben". Naast mij ZE Minister Vrolijk (zij het demissionair), die ook al zichtbaar genoot en na afloop onze spelers kwam complimenteren. Zoveel kopstukken uit de voetbalwereld niet alleen, doch tevens uit de omgeving van muziek en theater e.a. Een volle „bak", kortom een prachtige zondag. Dan vergeet je weer eens alle (voorafgaande) narigheid en ben je er trots op, dat jouw Ajax dit kan bieden, dit kan presteren. Dan vind je het alleen maar jammer, dat 40.000 anderen teleurgesteld moesten worden om dit persoonlijk te aanschouwen en vooral mee te beleven. Maar we waren echt helemaal vol. Ja, inderdaad, op één plaats na. Op het officiële gedeelte gereserveerd voor onze gasten Die plaats bleef echter onbezet. Mag ik tenslotte namens onze vereniging hulde en dank brengen aan de Amster damse politie, in de persoon van commis saris Mouwen, voor de vele werkzaam heden, assistentie etc. met betrekking tot de verkeersregeling e.d., zodat om twee uur praktisch „alles zat". Wat (ook) nog te zeggen over het zich tijdens en naast dit alles nog afspelende geval van Johan Cruyff, na de interland tegen de Tsjechen, waarbij hij van het veld werd gestuurd. Alleen dit nog. Het is wel wenselijk in gevallen als deze naast juridisch-technische vooral ook met voetbaldeskundige mensen rond de tafel te zitten. En men niet tracht juridisch al of niet gebruikelijk maar althans qua voetbal alleen maar domme (we willen ons hier tot deze kenmerking beperken) veronderstellingen te uiten, langs welke weg men iemand schuld in de schoenen tracht te schuiven. Men heeft echter kunnen ervaren dat Ajax niet zonder meer met zich laat „schui ven" en als het er op aankomt met duide lijke taal zijn woordje weet te doen. Dat men desondanks toch een „schuldig" meende te moeten uitspreken en Johan een straf van „een jaar geen Nederlands elftal" oplegde, is m.i. iets waarmede men alleen maar zichzelf straft. Een en ander ter overdenking voor wie het aangaat En dan zitten we zo langzamerhand al weer in december. Een maand waarin, ijs en weder dienende, de eerste helft van de competitie 1966- 1967 wordt afgesloten. Een maand ook, voor ons bijzonder be langrijk, gelet op de volgende ronde in de strijd om de Europa-Cup, i.e. de beide ontmoetingen tegen het 75-jarige Liver pool, dat, ter gelegenheid van die drie kwart eeuw, natuurlijk grote plannen heeft. Maar u en ik hebben groot vertrouwen in onze spelers! Woensdagavond 7 december a.s. hopen we in een prettige en faire wedstrijd te aanschouwen dat Ajax tot clubvoetbal op internationaal niveau in staat is en dat de velen, die nu al geboekt hebben voor het bijwonen van de returnwedstrijd op 14 de cember, hun reis met spanning zullen kun nen aanvaarden. En omdat tussen die twee Liverpool-hoog- ten er ook nog ADO-uit ligt, terwijl na te rugkeer uit Engeland, zondags daarop Xerxes zijn kunnen aan de Middenweg wil tonen, wensen wij Bals en zijn mannen heel veel succes toe. J. VAN PRAAG Juweliers Bouwmeester Gerrand Heiligeweg 12, Amsterdam-C., Tel. 23 65 41 5

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1966 | | pagina 5