In memoriam Lo Brunt De schok die mij trof toen ik, twee uren nadat ik nog vrolijk met hem had zitten praten, zijn plotselinge dood vernam, zal ik nimmer vergeten. Lo Brunt is niet meer. Nauwelijks zijn er woorden te vinden om te zeggen, hoe groot dit verlies voor ons allen wel is. Lo beheerste alle zaken van onze voetbalwereld. Lo was altijd bereid te helpen. In mijn beginperiode als voorzitter van onze vereniging was Lo mijn toeverlaat bij alle moeilijkheden en vraag stukken. Het is vooral in die tijd, dat onze vriendschap ontstond. Een vriendschap die als een dankbare herinne ring zal blijven voortleven. In zijn laatste levensuren diende hij Henk Timman en mij nog van advies inzake Ajax. Wij zullen Lo erg missen. Mijn gedachten zijn ook bij zijn vrouw, kinderen en klein kinderen, van wie hij zoveel hield en die we ook vanaf deze plaats de nodige kracht in deze moeilijke dagen toewensen. Beste Lo, rust in vrede. J. VAN PRAAG Sjaak belandde, die niet miste. De derde goal, wederom van Sjaak, een „poeier" van wel 30 meter afstand, deed het stadion op zijn grondvesten schudden. En nog was het niet genoeg. Cruyff omspeelde op de hem bekende wijze P.G. en scoorde uit een moeilijke hoek 40. Weer Johan, die 6 minuten voor tijd Kraay „nam" en Eddy kansloos liet voor nummer 5. Denken we daarbij nog aan die enorme kogel van Henk, afge stuit op de deklat, welnu, dan zijn we het eens met de Rotter dammer, die we 's maandagsmorgens op Schiphol ontmoetten en die verklaarde: we zijn er goed afgekomen; het had zonder pijn 80 kunnen zijn. Mogen we tenslotte niet onvermeld laten dat minister Vrolijk op het officiële gedeelte had plaatsgenomen en na afloop van de wedstrijd onze spelers de hand kwam schudden. Lastbut not least dat zelfs ds. De Kater in de VPRO-ochtendwijding bij zijn beschouwingen over de spanningen des levens ook de wed strijd AjaxFeijenoord daarin als voorbeeld aanhaalde Voorafgaande aan dit alles hadden we op 23 oktober DOS uit Utrecht op bezoek. De Stichtenaren gaven zeer goed partij. Gezien hun positie op de ranglijst zou menigeen een eenzijdige strijd hebben verwacht. Niets werd minder waar. Keizer was ziek en voor hem speelde nu Dikstaal. De score werd geopend door Sjaak Swart, doch Wery bracht de gelijkmaker tot stand. Nog voor de pauze echter hergaf Henk Groot ons de leiding. DOS bleef gevaarlijk, doch onze verdediging kon het uiteindelijk klaren, terwijl aan de andere kant Klaas Nuninga er in slaagde de stand op 31 te brengen. Een bijzonder zware strijd hadden we te leveren in Deventer. Een sensationele wedstrijd ook; Go Ahead-uit is de laatste jaren steeds wat men pleegt te noemen: een opgave. Cruyff demon streerde wederom zijn klasse en gaf ons in de zevende minuut de leiding. Doch de thuisclub was geenszins van plan dat nu aan te nemen als het begin van een nederlaag. Bals kreeg het druk en daardoor tevens gelegenheid zijn capaciteiten te tonen. Doch toen Ton Pronk Veenstra onreglementair in het beruchte gebied vloerde, had Ger tegen de door zijn collega genomen strafschop geen verweer (11), hetgeen ook de ruststand werd. Het duurde na de hervatting lang alvorens hierin wijziging kwam. Wederom was het Cruyff die doelman Van Zoghei passeerde na fraai werk van Keizer. Het zou toch weer gelijk worden, toen Theo van Duivenbode de bal verkeerd op de schoen kreeg en in eigen doel scoorde. Doch Kenselaar van de thuisclub bleef spor tief en deed korte tijd later hetzelfde, waardoor we op 23 kwamen. Toen kwam de gebeurtenis die de ontmoeting tot „kookpunt" bracht. Een tweede strafschop tegen Ajax. Maar zoals reeds eerder gezegd, onze keeper was zeer attent en om dat doelman Van Zoghei zijn doel had verlaten, kregen we de kans op 24! De verdediging van de thuisclub stak daar toch een stokje voor. We hielden het zo 23 dus na een boeiende strijd waar van 24.000 toeschouwers genoten. Dat een „staart" rare klappen uit kan delen, ondervonden we van Telstar. Hoewel in de onderste regionen verkerend, was daarvan op zondag 20 november niet veel te merken. Ze gaven ons elftal prima partij, al moet direct gezegd worden, dat onzerzijds nu ook weer niet spel-om-nooit-te-vergeten op de mat werd gelegd. Natuurlijk, de boog kan niet altijd gespannen staan en ondanks onze jongens zeker de klappen van de zweep, i.e. staart, kennen, kan het, vooral tegen een sterk verdedigend team, niet altijd top voetbal zijn. We zegevierden uiteindelijk met 42, nadat 10 voor Ajax (H. Groot), daarna 11 (Kort) de stand van zaken bij de rust voor Amsterdam nog geheel in het onzekere liet. Na de hervat ting bracht activiteit van Co Prins de tweede Ajax-goal op het bord, doch de snelle Clement van de IJmuidenaren bracht de schaal wederom in evenwicht (22). Scheidsrechter Van der Veer moest daarna nog tweemaal naar het midden wijzen (van wege doelpunten van Johan en Sjaak) alvorens hij „inrukken" blies. En dat alles onder het spiedend oog van Liverpool's manager mr. Bill Shankly, die zo maar eens even kwam kijken Rinus Michels had dat zaterdags ook al gedaan, d.w.z. natuurlijk in omgekeerde richting, nl. bij LiverpoolLeeds (50). Tja, dat doet men in zo'n geval De data 7 en 14 december naderen thans snel. Na AjaxFor- 3

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1966 | | pagina 3