Onze jeugdsecretaris, de heer Jurriaans, trad deze zondag op als leider van de A1-juniores, die met succes de strijd aanbon den met Vitesse '22 (Castricum). Hij schrijft het volgende: „Tot nu toe mogen wij vaststellen, dat dit team, behoudens één mis stap, het goed doet en onder Velox de tweede plaats op de ranglijst bezet. Er is beslist sprake van een opgaande lijn. Door de bal het werk te laten doen, stonden we al gauw met 40 voor. Ik moet zeggen, dat er een paar sublieme doelpunten bij waren. Jongens, houden zo, want denk er aan, dat aan het einde van dit seizoen alle districtskampioenen tegen elkaar spe len om de landstitel. Dit alléén al is veel opofferingen waard." De A2 en A3 gingen op bezoek bij DWS en kwamen respectie velijk met een 30 overwinning en een 21 nederlaag naar huis. Omdat beide wedstrijden niet zonder kleerscheuren ver liepen, zowel binnen als ook buiten de lijnen, greep onze jeugd leider, de heer Klok, naar de pen en legde de volgende ontboe zeming voor ons vast. „Vóór het begin van de wedstrijden vernamen we de jobstijding van vriend Stam, speler van de A3, die, op weg naar het DWS- veld door een auto werd aangereden. Dit bericht kreeg ik van een zeer attente DWS-jeugdleider, die ter plaatse langs kwam. Van de reserves kwam alleen Hans Post. Mell en Deykers schit terden door afwezigheid. Aangezien ook Happé verstek liet gaan, stonden we met 10 man. Ondanks een numerieke minder heid kwamen er toch nog kansen, die we echter onbenut lieten. Tien minuten voor de rust kwam de versterking van Piet Loois, die onvervaard de voetbalarena binnenstapte. DWS ging steeds beter spelen. Door een fout van onze keeper kwamen we op een 10 achterstand te staan. Bij DWS zag ik wel voetbal, maar hoorde niets. Bij ons daarentegen hoorde ik destemeer praten, zelfs zo, dat de referee zich hierover met enige van onze spelers onderhield. Direct na de rust maakte Piet Loois gelijk (11). We gingen gelukkig weer de goede kant op, waarbij zelfs nog meer kansen ontstonden. Helaas kreeg Taat een trap tegen zijn enkel en konden we hem naar de kleedkamer dragen (een flinke tippel). Collega Ronday nam mijn taak over. Na afloop hoorde ik, dat we de wedstrijd uiteindelijk door een strafschop verloren hadden. In de kleedkamer kwamen een jeugdleider en verzorger van DWS naar het been van Taat kijken. Het werd verzorgd en verbonden. Dat was toch wel bijzonder fijn, dat zo iets met zoveel zorg door onze gastheren werd behandeld. Ik moet persé vaststellen, dat er van hard of ruw spel absoluut geen sprake was. Wel van beter voetbal, maar dan aan DWS- kant. Maar nog was de koek niet op. Bij de A2 waren ook twee man tekort, dus moest ik twee man uit de A3 halen, die bereid waren nog een wedstrijd in de A2 te spelen. Na veel vijfen en zessen stond uiteindelijk ook een A2 in het veld. Om kort te gaan, wij wonnen deze wedstrijd wel met 30, hetgeen echter niet belangrijk is. Wat wel belangrijk is, was de prettige samen werking met de DWS-jeugdleiding op deze zondagmiddag." Terwille van de plaatsruimte zullen wij het er voor zover maar bij laten en u onderstaand de uitslagen geven van de op zondag 16 oktober gespeelde wedstrijden. Uitslagen 16-10-1966: A-jun. Velsen 1Ajax 1 (interreg. comp.) 03 Ajax 2Zeeburgia 1 33 Ajax 3De Volewijckers 2 33 B-jun. DCG 1Ajax 1 13 De Meteoor 1Ajax 2 25 Ajax 3—DWS 4 3—3 C-jun. Ajax 2DCG 2 140 Ajax 3TDW-Centrum 81 Aalsmeer 1Ajax 4 31 Ajax 5—JOS 3 6—1 In de week voorafgaande aan 23 oktober was het water niet van de lucht, zodat we op deze zondag van jeugdvoetbal ver stoken bleven. Een week later waren de weergoden onze jeugdvoetballers beter gezind. Uitslagen 30-10-1966: A-jun. Purmersteyn 1Ajax 1 (interreg. comp.) 1—4 Blauw-Wit 2Ajax 3 2—1 B-jun. Ajax 1ZFC 1 5—0 DCG 2—Ajax 2 1—2 De Volewijckers 3Ajax 3 2—2 C-jun. Ajax 1—RKAVIC 1 5—1 Ajax 2Ambon 1 7—2 TIW 1Ajax 3 0—16 The Unity 1Ajax 4 0—6 Ajax 5Amstel 2 21 1 De heer Jurriaans kwalificeerde de wedstrijd van onze A1 uit tegen Purmersteyn (een zwakke tegenstander) als: matig. Voor al de tweede helft was beslist slecht te noemen. Hoe dan ook, Ajax blijft meedoen, dank zij de 41 overwinning hier. Ondanks de 51 zege, die de C1 behaalde, is onze jeugdleider, de heer Klok, van mening, dat dit elftal beslist beter kan. En wij zijn geneigd hem hierin volkomen gelijk te geven. Onze C3-juniores wonnen met 160. Een soort korfbaluitslag, die natuurlijk geen graadmeter is voor de kracht van dit team, wel voor de zwakte van de tegenstander. Ook de heer Boering is over de C4-juniores, ondanks de 60 overwinning, die deze knapen op The Unity behaalden, niet te vreden. Ja, jongens, het moet altijd beter. Van een zwakke tegenstander winnen is geen kunst. Over een sterke tegenstan der zegevieren, dat is pas knap werk. De C5-juniores hadden op deze zondag een niet te stillen doel- puntenhonger. De uitslag liegt er dan ook niet om. De heer Ver- mey, die deze wedstrijd „had", is kort en bondig in zijn com mentaar: „211," zegt hij. „En dan te bedenken, dat er nog acht doelpunten werden afgekeurd." 6 november stond er een bescheiden programma op stapel. De A1 won van UW voor de interreg. comp. met 30, terwijl de B3 bij Zeeburgia met 34 won. De C2 bleef in de running en won ook met 30 van De Volewijckers. De kleine Stuut en zijn elftal stevenen regelrecht op het kampioenschap af, als het even wil. De C5 won bij de Meer met 23. Bravo! Terwille van de plaatsruimte in ons clubblad zal ik zondag 13 november, de grote dag van AjaxFeijenoord, maar in petto houden. Onze jeugdcommissieleden kwamen van heinde en ver terug naar „het nest" op de Middenweg om getuige te zijn van het altijd weer boeiende duel om de Nederlandse voetbalsupre- matie. In het boven-restaurant hebben we nog even een kopje koffie kunnen drinken met een aantal Feijenoord-jeugdleiders, die (wel) naar Mokum getogen waren. De verstandhouding was opperbest. En gelukkig maar. J. H. H. 12

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1966 | | pagina 12