Saint Germain des Prés Istanbul aan de Middenweg. Hoe Turks De Turkse bestuursleden bleken niet alleen goede verliezers te zijn, maar evenzeer goede gastheren. Hoewel de meeste gerechten mij totaal onbekend voorkwamen (typisch Turkse samenstellingen), was het geheel zo keurig ver zorgd en zo smaakvol, dat een ieder enthousiast was. De gebruikelijke speeches over en weer werden tot ieders vreug de kort gehouden, hetgeen de stemming ten goede kwam. Terug in Hilton bood Besiktas onze officials nog een cabaret voorstelling aan in de op de negende verdieping gevestigde nightclub. Hier konden wij genieten van het optreden van een Oosterse buikdanseres en een folkloristische dans- en muziek groep. De eerste was het aanzien, het tweede het aanhoren volkomen waard. Aangezien de meesten van ons nog geen gelegenheid hadden gehad om winkeltjes te bekijken of iets te kopen, werd de don derdagmorgen besteed om een bezoek te brengen aan: ,,de Bazar". Dit is een aparte belevenis! Circa 3.000 winkeltjes zijn a.h.w. samengepakt in grote galerijen. Het best vergelijkbaar is het met een gigantische, overdekte markt, waar honderden en honderden mensen door elkaar lopen en waar de kooplieden trachten de adspirant-kopers naar binnen te lokken. Vaste prij zen bestaan in deze winkels niet. Het is loven-en-bieden en dan nog kan men er niet van overtuigd zijn, dat men aan de juiste prijs zit. Het eenvoudigste middel is, om voor jezelf te bepalen wat men voor een bepaald artikel wilt uitgeven en deze fictive prijs te blijven noemen. De kans is dan zeer groot dat men het gewenste mag meenemen. Twee uur plaatselijke tijd ging onze DC 7 weer de lucht in met een vermoeid, maar zeer opgewekt gezelschap. Door een aar dige geste van Martin's Air Charter kregen wij ter ere van de BOWLING FOR EVERYONE Rembrandtsplein 10 - telefoon 239963 Directie: Carel C. Kamiag en Tom Manders 9

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1966 | | pagina 9