van de voorzitter ajax-feijenoord Drukke, emotionele, maar bovenal onvergetelijke dagen liggen nauwelijks achter ons, of nieuwe spanning kondigt zich aan Over enkele uren vertrekt uw voorzitter naar Florence, om al daar de loting voor de tweede ronde van de Europa Cup mede te maken. In ons vorig clubblad schreef ik over een krachtproef, welke ons eerste elftal had af te leggen, namelijk vijf wedstrijden in veer tien dagen, met daarbij als hoofdschotel: de ontmoetingen tegen Besiktas. Welnu, ik meen dat geconcludeerd mag worden, dat onze spelers onder de bekwame leiding van trainer Rinus Michels, kranig werk hebben geleverd. Er is getracht van de thuiswedstrijd tegen Besiktas iets bijzon ders te maken, zowel binnen de krijtlijnen als daarbuiten. Uiteraard gaf daaraan de komst van ZKH Prins Bernhard met gevolg en vrienden een speciaal cachet. Vóór de aanvang van de wedstrijd verbleef de hoge gast enige tijd in de Ajax-kleed- kamer, waarbij hij in korte gesprekken, in het bijzonder met de spelers, zijn vertrouwen uitsprak in een gunstig resultaat voor ons elftal. Buiten, op de tribunes, hing een echte Cup-sfeer. Om daarin te geraken, bleken de Amsterdammers geen (overigens voortref felijke) band nodig te hebben, noch een enthousiast zwaaiende dirigent Nico van der Linden voor de Community Singing; daar was (nog) weinig belangstelling voor. Over de wedstrijd zelf behoef ik zeker niet veel te zeggen. Frits Soetekouw en zijn mannen hebben getracht de Turken te gemoet te treden met een spel, waarop een Europees duel van deze allure behoort te staan. Helaas moesten zij ervaren, dat onze tegenstanders door kei hard verdedigen, de bekende vertragingstaktiek, kwasie blessu res, kortom wat u de laatste jaren in het algemeen gewend bent op uw tv-scherm bij dit soort ontmoetingen te aanschouwen, onze jongens uit hun spel te halen en kost-wat-het-kost doel punten te voorkomen. Voegen wij hier nog aan toe het zeer zwakke optreden van de Engelse ,,ref" Taylor, dan kan Ajax nog dankbaar zijn voor de (slechts!) 20 zege, waaraan Piet Keizer en Bennie Muller hun namen verbonden als makers van de doelpunten. Mede gelet op de ervaring uit het verleden, komt het mij voor, dat de organisatoren hier naar een andere regeling zullen moe ten uitzien, wil het spelen om de Cup zijn, wat deze wedstrijden toch beogen te pretenderen: een voetbalschouwspel op spel- technisch hoog niveau. Zaterdagsavonds: SittardiaAjax en 's maandagsmorgens: Schiphol. Naar Istanboel. We hadden dus niet lang tijd om stil te staan bij het (1) punt-verlies bij Dullens c.s., al was dat voor ons allen toch wel even een teleurstelling. Over het wel-en-wee van om precies te zijn die 2 x 2209 km naar de Turkse hoofdstad, ons verblijf aldaar enz. enz., zal Henk Smit u op andere pagina's meer uit de doeken doen. Mijnerzijds echter nog wel enkele woorden, die niet achterwege mogen blijven. Hulde aan de spelers voor hun prachtige prestatie, waaraan ik direct de naam van Rinus Michels wil toevoegen voor zijn „leadership", dr. Rolink en dr. Slikboer .alsmede Salo Muller, onze masseur, voor hun enorme verzorging. Salo Muller, die bij het vertrek reeds ziek was, echter niet heeft nagelaten wat maar nodig was voor de spelers te doen en direct na terugkomst in Amsterdam voor een blindedarm-operatie moest worden op genomen. Alles is goed met hem en de patiënt is gelukkig al weer thuis. Onze grote erkentelijkheid gaat uit naar het bestuur van Besik tas, dat ons op zo'n voortreffelijke wijze heeft ontvangen. Dank aan de heer Kroon te Istanboel voor de grote diensten welke hij ons aldaar heeft bewezen. Wagon-Lits/Cook alsmede Martin's Air Charter onze complimenten voor hun prima service. Ik stelde het bijzonder op prijs, dat de heer Martin Schroder zelf bij de terugkeer op Schiphol aanwezig was om ons als eerste te be groeten. Zeer vereerd waren wij verder over de ontvangst van het tele gram uit Baarn, van welks inhoud u op een andere pagina ken nis kunt nemen en waaruit tevens blijkt met welk een belang stelling ZKH Prins Bernhard onze verrichtingen in Istanboel gevolgd heeft. Aldaar reeds mochten wij telegrafische gelukwensen ontvangen van de overige bestuursleden, de heer De Graaff (voorzitter Sta dion), de heren Jaspers, Timman en Swart (KNVB-Amsterdam), de heer Geerlof en bestuur en Spelers van PSV (Eindhoven). Ik kan u zeggen, dat zulke bewijzen van medeleven vanuit het Vaderland je, nog in de emotie van die spannende uren, bijzon der treffen. Nog zeer hartelijk dank daarvoor. Verdere felicitaties bereikten ons van Burgemeester en Wethou ders van Amsterdam, de Burgemeester van Beverwijk de heer J. G. S. Bruinsma, de heer Lo Brunt (KNVB), de heer Exmann, de heer A. van Leeuwen (Centrale Organisatie van Voetbal- Scheidsrechters), bestuur GVAV (Groningen), alsmede ir. P. F. S. Otten (u kent hem: PSV) die, in het buitenland zijnde (Ra- dogne) ons niet vergat. Trouwens, daags na de thuiswedstrijd tegen Besiktas verzuimde de heer Otten ook niet ons te compli menteren. Als ik de hier genoemden onze erkentelijkheid betuig voor hun vriendelijke gebaren, dan moge ik de heer Otten daar bij gaarne extra de hand schudden. Verder wil ik de Pers (waarbij tevens de heren van radio en tele visie) bedanken, in het bijzonder ook hen die in het vliegtuig ons, met hun voorzitter de heer B. Schilperoord, naar Turkije vergezelden. Hun verslagen en andere publicaties rondom dit Cup-duel hebben ons grote diensten bewezen. Als ik hieraan dan nog de wens, inhoudende een continuatie van onze goede relaties met hen, mag toevoegen, zou ik willen besluiten onze trouwe supporters, waarvan velen ons zelfs op de uitwedstrijd vergezelden, hartelijk dan kte zeggen voor hun grote steun. JAAP VAN PRAAG Daar de wedstrijd AjaxFeijenoord op zondag 13 november aanstaande in het Ajax-stadion zal worden gespeeld, worden leden en ondersteunende leden in de gelegenheid gesteld op vertoon van geldig diploma, voorzien van pasfoto twee extra plaatskaarten te kopen. Deze voorverkoop zal worden gehouden op woensdagavond 2 november om 19.30 uur in het Restaurant, Ajax-stadion. HET BESTUUR 7

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1966 | | pagina 7