Café „Populair" Ajax-Besiktas - De voortreffelijke Turkse doelman Aan de heren Graus, Kleingeld en Salters onze hulde voor de welverzorgde uitgave. En laten we dan meteen de gelegenheid benutten honkballend Sparta te feliciteren: het eerste negental met het voor de derde maal behaalde kampioenschap van Nederland, de re serves met het voor de vierde maal veroverde kampioenschap van Nederland van de reserve-klasse. Een bijzonder fraai resultaat! Ere-voorzitter Marius Koolhaas maakt het goed. Het is nog wel niet zo, dat alle leed geleden is, maar toen we hem kortgeleden aan de telefoon hadden, leek het er toch wèl op, dat het ergste achter de rug is. En de gang van zaken bij Ajax 1, zo zegt hij, draagt er ook veel toe bij. Marius, het allerbeste! Nog even terugkomend op de Europa Cup-wedstrijden: Er was hier en daar een enkele uiting van kritiek wat betreft de entree prijzen. Hoewel wij, namens het bestuur, daarop ons commen taar klaar hadden, kwam, overigens van dezelfde strekking, daarover een mening los in het cluborgaan van Willem II, waar S. Pion onder het hoofd ,,ln 't Spionnetje" het volgende zegt: ,,lk kan Ajax niet anders dan groot gelijk geven dat zo werd gehandeld. Tenslotte is voetbal het betaalde voetbal in ieder geval een zaak geworden waarbij gestreefd moet worden naar het aan elkaar knopen van de eindjes met als het effe kan een overschotje, omdat zo nu en dan wel eens een speler moet worden aangekocht. Is het geld er aan het einde van een seizoen niet; of is er een tekort ,dan zal niemand van de nu verbolgen en verstoorde lieden bereid zijn zo maar even een ton of meer op tafel te leggen. Nu en vandaar En passant merkt de schrijver verder nog op: Jets anders is dat de TV-uitzending na afloop min of meer een flop werd, omdat men de boel bij het „knippen" kennelijk door elkaar had gehaspeld. Ergens vertelde men dat Keizer voor Ajax had gescoord en een minuut of vijf later kwam opeens het beeld van dit doelpunt helemaal niet terzake op het scherm. In het verder verloop waren er nog meer van die „verknipte" situaties. Zo b.v. toen de Turkse doelman hinkend terugstrompelde naar Specialiteit Verse en Gebakken Mosselen Reguliersbreestraat 51, tel. 231996 5

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1966 | | pagina 5