sportspeciaiisten Peppy van der Kap 10 VESTIGINGEN Wij leverden de complete uitrustingen voor vele verenigingen en scholen. langer stand konden houden tegen deze wijze van optreden (spelen kunnen we het niet noemen). Het plaatsen werd on nauwkeuriger, combinaties mislukten, kortom het liep niet meer en er vielen gaten. Het was in een korte, plotselinge opleving, dat Bennie Muller, naar rechts uitgeweken, de bal kreeg toegespeeld en onver wacht een schot inzond in de uiterste bovenhoek, waarop de overigens prachtig spelende doelman geen antwoord had (2—0). Wat een vreugde. Wat een lawaai. Het Stadion stond op zijn kop. Verandering in deze stand kwam er niet meer. We waren gelukkig zonder „brokken" gebleven en het feit dat we met winst de uitwedstrijd gingen beginnen, gaf ieder Rood- Wit hart goede moed voor het uiteindelijke resultaat van deze eerste ronde. Tussen Amsterdam en Istanboel moest echter nog een „tussen landing" gemaakt worden in Sittard; het competitie-programma gaf daarbij de wedstrijd SittardiaAjax aan. Op ons verzoek werd 's zaterdags gespeeld (spelers en officials zouden maan dagmorgen vroeg afreizen naar de Turkse hoofdstad) hetgeen de thuisclub wel goed uitkwam in verband met de derby MVV Fortuna '54 (op zondag). Mogelijk dat de reactie van woensdag jl. en de voorbereiding voor de vliegtocht etc. wat hadden geknaagd aan de concen tratie, hoe het ook zij, de Limburgers snoepten ons 1 puntje af. In de eerste helft hadden we qua spel meer dan één doel punt (Cruyff) kunnen bereiken en na de rust lanceerde Sittardia zulk een strijdlustig offensief, waarbij wij sterk moesten ver dedigen, doch de gelijkmaker niet konden voorkomen. Het was Mares die er 11 van maakte. Piet Keizer kreeg een officiële waarschuwing, hetgeen hem op A SPORTMAGAZIJN drie wedstrijden schorsing kwam te staan. Wat BesiktasAjax en de omlijsting daarvan betreft, vertelt Henk Smit u op andere pagina's van dit clubblad het een en ander méér. Dat we wonnen met 21 herhalen we hier alleen maar voor de historie, want u was er persoonlijk bij of hoorde en zag dank zij radio en televisie het spannende verloop. Hoe na de rust (00) de Turken de leiding namen. Hoe tóén de „hel" losbarstte. Hoe Sjaak de gelijkmaker scoorde na een prachtige doorbraak van Johan en diens nog mooier afgegegven pass. Hoe, als hoogtepunt, Piet Keizer één minuut voor tijd de gehele vijandelijke verdediging „verlakte" en het winnende doelpunt scoorde. Welk een prima scheidsrechter we nü hadden en hoe sportief toch ook weer het Turkse publiek ons na afloop huldigde. Donderdagsavonds kwamen spelers en bestuursleden op Schip hol terug, waar behalve familie en bekenden, de thuis-gebleven supporters aanwezig waren voor warme huldebetuigingen. In middels bereikten bestuur, spelers en trainer verschillende tele grammen en andere schrifturen met felicitaties, o.a. van ZKH Prins Bernhard, burgemeester en wethouders van Amsterdam, de burgemeester van Beverwijk en vele anderen. Dat het zondags hierna tegen PSV, na een goede eerste helft, verder wat minder vlot liep zou het mogelijk zijn? Tellen we MVV-uit ook mee, dan haalde Soetekouw met zijn mannen uit 6 wedstrijden 11 punten! Want niettemin werd van de Philipsmensen met 31 gewonnen. We dachten zo, dat er reden tot tevredenheid is en degenen die tot deze prestaties het hunne bijdroegen, daarvoor onze lof verdienen. Een bezoek aan Tilburg bij Willem II is voor Ajax sinds jaar en dag een genoegen. Niet alleen dat men daar prettige en goede gastheren treft, doch men tracht in het veld steeds Ajax spel- technisch tegemoet te treden. Oók indien, zoals helaas thans, de kwaliteiten daarvoor niet direct aanwezig zijn. Na de 50 nederlaag tegen Feijenoord week ervoor had men de komst van Ajax met min of meer bange gevoelens tege moet gezien, wat betreft het aantal doelpunten dat ons team mogelijk voornemens was te scoren. Welnu, de thuisclub weerde zich zó goed, dat de rood witte verdediging beslist niet met de handen over elkaar kon gaan zitten. Integendeel, Bals moest maar al te vaak zijn (goede) vakmanschap tonen. Voor de pauze scoorden Klaas Nuninga en Johan Cruyff elk één keer; in de tweede helft liep de stand op tot 40 door Henk Groot en Co Prins. Genoeg nu over het eerste. Gaarne vragen wij ook uw aandacht voor Ajax 2, dat (laten we niet té vroeg juichen; het vorige seizoen lag de kans ook voor het grijpen, maar helaas van plan schijnt te zijn hoge ogen te gooien. We hopen, dat zij het goede pad zullen b I ij v e n volgen. Voor de amateur-sectie klom Wim Schoevaart zoals gewoonlijk in de pen, terwijl het nieuws uit de jeugd-sector u evenmin ont houden wordt. Het oktober-nummer van „De Spartaan" (orgaan van het Rot terdamse Sparta) stond in het kader van „50 jaar Sparta- Kasteel", zoals, gelijk u ongetwijfeld zult weten, de Maasstad bewoners hun „huis" plegen te noemen. Met veel genoegen hebben wij gelezen over de grootse ontwik keling op Spangen, waarbij wij gaarne onze gelukwensen aan bieden met die halve eeuw trots bezit. sportartikelen sportieve confectie speelgoed camping 4

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1966 | | pagina 4