Wijngaarden voor de rood-witte snoeren, aan Kolman voor de prachtige bloemstuk ken, aan de chef A-H, Bakker voor de zure haring en worst, aan Breurker voor de bijzonder mooie druk van het menu, aan Koek voor de bloemen aan de dames van de commissieleden Louwaard, Van Mourik, Schroder en v. d. Toorren en ten slotte aan de fabrikanten van Lucky Stri ke en Gold Leaf voor de door hen ge offreerde sigaretten. Ondanks het feit, dat La Fleur bretels aan had, mochten enkele rozige vissers hun jasjes uitdoen, waarna de hoofdprijs, aangeboden door de Gebr. Bindt, niet uitgereikt werd aan Hanny Hoopman, maar aan Keereweer tezamen met een gouden baars als speld namens Bram Jansen. Ook de grootste baars-win- naar bedeelde Bram Jansen een speld toe en Luc. Sacksioni kon daarna bewonde ren hoe een diamanten oog hem toelach te. Mittemeijer was de grote ,,slemiel" met een medaille en winnaar van de ,,po", waarna eenstemmig gezongen werd, dat hij met zijn achterwerk in het water was gevallen. Intussen werd de visschotel geserveerd, gegarneerd met een visser compleet met hengel en snoer en tante Leen zong een uitgebreide serie van populaire liedjes zoals: Als ik de Westertoren zie, Huilen dat doe je alleen, Carnavalsavond en Nieuwendijk. Nadat La Fleur haar een wandbord ten geschenke had gegeven, ging iedereen nog eens goed zitten voor: Een glaasje Madeira, Je Moessie, Ger- maine, Altijd, Ramona, Rode en witte ra dijs, Vallende bladeren, Als, Het Corsetje. Het kon niet op die avond. Een keur van prijzen werd door de Club avondcommissie naderhand verdeeld aan no. 2 met 14 vissen Meester, Van Wijn gaarden 13, Spraakman 12, Blankert 11, Deegen en Nolte ieder 10, Van Oostrom, Bindt en Verwoest 9, W. Hoopman 8, Jan sen 7, Koek, H. Hoopman, Dukker, Tjep- kema, Hessels en Tan 6, Heemskerk, Keereweer Jr. 5, Theuerzeit, Potharst, Le degang, Bastiaans, J. Hoopman en Eeuwe 4, Bindt, J. Brandsteder, Breurker, Van Aalten, Jubels, Sedelaar, Van Dekken 3, De Wit, Kolman en Ammerlaan 2. In de toto wist surveillant Karei v. d. Toor ren (natuurlijk!) het juiste totaal van 221 vissen te winnen en stak de echte vissers hiermede de loef af. Door de grote hoe veelheid ter beschikking gestelde prijzen, ontvingen de dames een door loting ver kregen „onderscheiding" en werd Blan kert voor een gevangen mossel beloond. De heren Pungsley en v. d. Valk van het Restaurant van een rokertje voorzien en mocht Van Aalten een symbolische toe zegging doen voor een etentje gedurende de eerste 10 jaar in het Havengebouw. Willem Meester en Jan Meyer droegen nog een verder steentje bij tot deze gran dioze, zeer geslaagde avond. Luc Sacksioni, als newcomer in de vis- ploeg, speechte namens de vissers en be dankte de clubavondcommissie, die hem een van de leukste dagen in zijn leven ge schonken had en zonder overdrijving ben ik blij en dankbaar hier te mogen memo reren hoe rijk Ajax wel is met Ajacieden, zoals Louwaard, Van Mourik, Schroder, v. d. Toorren en last but not least Cor la Fleur. Met dank voor deze dag ondertekent vis ser no. 5, met de beker voor de eerst ge vangen baars. JAN DE WIT 20

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1966 | | pagina 20