warning fishing pox very contagious to adult males mensen hebben, die naar onze overtui ging net iets te kort komen om als semi- prof hun voetballoopbaan in Ajax te ver volgen. Een ander moeilijk punt noemde de heer Jurriaans voorts de afvoering, het geen elk jaar weer een bijzonder nare taak is voor hen die hiermede belast zijn. Maar het dragen van een Ajax-shirt alleen waarborgt uiteraard niet, dat uw zoon een succesvol voetballer zal worden. Ajax, aldus de heer Jurriaans, vraagt alleen ta lent en mentaliteit. Dit komt in de aanpak van ons jeugdwerk ook tot uiting. Een jongen, die niet opkomt of te laat is, stel len wij 2 weken niet op. Ook letten wij scherp op het gedrag van de jonge men sen. Van groot belang is of een speler zich leert beheersen, hetgeen hem in zijn la tere leven zeer van pas zal komen. De heer Jurriaans kantte zich vooral tegen de haardracht van een aantal jeugd spelers, in welk verband hij de medewer king van de ouders vroeg. Anders zou van Ajax-zijde bemerking gemaakt wor den. De heer Klok, hierna het woord nemen de, confronteerde de ouders met het vele werk, dat er voor de JC elke week weer aan de winkel is. Hij deed dit aan de hand van het copy-ruilformulier, waarop de JC-leden elke week een cijfer invullen. Ook de reserve-beurten worden door ons genoteerd. Door deze werkwijze kunnen wij na een seizoen een totaal-indruk krij gen van uw zoon, van zijn prestaties en van zijn gedrag. Ook aan reserve-beurten valt voor jeugdspelers, die niet in de standaard-elftallen spelen, niet te ontko men. Een en ander wordt door ons nauw gezet bijgehouden. Bij een afgekeurde wedstrijd blijft de reserve-beurt bestaan tot de volgende speel-zondag. Ofschoon studie uiteraard altijd voorrang heeft, zal er op worden toegezien, dat de trainingen regelmatig worden bijgehou den. Hierna werden de ouders in de gelegen heid gesteld vragen te stellen n.a.v. het besprokene. Aan de heer Jurriaans was hierna het woord om de door een aantal aanwezigen aan de orde gestelde proble men uitvoerig te behandelen. Na de pauze waren er enige films te zien, die door de heer Tjepkema werden ver toond, waarvoor alsnog onze dank. Commissie Jeugdvoetbal AFC AJAX Symptoms - Continual complaint as to need for fresh air, sunshine and relaxa tion. Patient has blank expression, some times deaf to wife and kids. Has no taste for work of any kind. Frequent checking of tackle catalogues. Hangs out in Sport ing Goods Stores longer than usual. Secret night phone calls to fishing pals. Mumbles to self. Lies to everyone. NO KNOWN CURE. Treatment - Medication is useless. Dis ease is not fatal. Victim should go fishing as often as possible. Of bovengenoemde aanhef moet slaan op de Ajax-visploeg laat ik gaarne aan u over; het jaarlijks terugkerende evene ment vond plaats op zondag 2 oktober 1966. In de vroege uren van die zondag vertrok de „traditionele"' bus van Maarse Kroon van het Tropisch Museum - richting Oostwoud. De laatkomer was dit keer Tjepkema. Wat die al niet verder presteerde: in plaats van het visje gooide hij zijn handdoek in het water en later op de dag dobberde zijn parapluie in dat zelfde water. Breurker was m.i. in de ver keerde bus beland, want met een Spaan se sombrero en masker leek hij niet op een gedegen Ajax-visser. Het reglement was wederom zeer een voudig gehouden: vissen met één hengel, namens de commissie van toezicht wer den wormen in dozen verstrekt snoer tjes en er mocht niet geaasd worden. Ik weet niet hoe de commissieleden over dit reglement denken, maar indien u weet, dat La Fleur met toeter constateerde, dat Mittemeijer in de laatste ronde met één hengel nog net 2 visjes wist te vangen, dan mag in dit reglement voor deze „vis ser" een uitzondering gemaakt worden. En zouden de heren Van Mourik, Schro der en v. d. Toorren als schrijvers, tellers en meters alsmede Louwaard (als uitzoe- ker van visstekken) hun lijsten eens na slaan, dan zal, met het oog op de bereik te resultaten, nog een andere groep van ongewervelde dieren aangeschaft moeten worden. Wat het „vistuig" betreft (letter lijk te lezen a.u.b.), wel daar kan een snoertje van 20 cm wel mee toe. De ge hele visploeg zocht vissen op laag water. Azen is m.i. ook toegestaan, want als de Ajax-vissers langs de wallekant liepen, waren de vissen al aan de haal. In de vroege morgen bleek de grootste prestatie te bestaan uit een vis te vangen die kleiner was dan de worm. Om ca. 10 uur verzorgden de commissieleden de deelnemers met 2 boternammen (met zu re haring), worst, bier, cola en 7-up. Aan de wijze waarop dit verorberd werd, kon men wel merken dat dit hooglijk gewaar deerd werd. Vóór de pauze kon, dank zij het hoge tempo, 5 ronden van een half uur gespeeld worden en op dat moment waren Deegen en Keereweer in de clinch om elkaar de eerste plaats te betwisten met elk 8 vissen. Een vijftal „vissers", met name Ammerlaan, Bindt, Van Dek ken, Mittemeijer en Sacksioni, vroegen zich af wat zij in die 5 ronden hadden gedaan, want met geen enkele vis gingen zij de rust in. Na de lunch was er nog tijd voor 2 ronden en mede door het zwoegen en doorzetten van Keereweer (in gele jas en met blauwe stoel), kwam hém de eerste prijs voor de meest gevangen „visjes" toe, nl. 17 exem plaren. De grootste waardering ging ech ter uit naar Luc Sacksioni - hij bemach tigde de beker voor de grootste baars (17 cm) niet tussen de ogen gemeten. In feite werd de vis ongelijk verdeeld; de één ving helemaal niets of een sof-vis, de ander sloeg er 6 of 8 uit. De laatste ronde maakte alles vol - het plensde uit de he mel en de grammofoonplaat uit de juke box van het Hotel De Vergulde Vos gaf de situatie goed weer: ,,'t Is uit de hand gelopen!" Nadat de alom bekende chauffeur de ver regende vissers in Amsterdam had terug gebracht, werd men met dame om ca. 5 uur verwacht in het Restaurant van het Havengebouw, alwaar het gezellig kouten was onder genot van een borrel tje (op de 12e etage). Daarna stond een rijkversierde zaal op de 13e etage te wachten op een exquis gezelschap, aangezien de gastheer-visser Van Aalten het restaurant voor de Ajax-visploeg had opengesteld, waarvoor zijn vrouw later een prachtig boeket bloemen als dank werd overhandigd. Geheel vrijwillig heeft het personeel de Ajacieden hun diensten aangeboden en het menu bewijst wel wel ke opoffering hiervoor gevraagd werd. Paté a la maison - Consommé Henri IV - Filets de sole au vin blanc, Carottes aux beurre, Pommes vapeur Pavilion blanc du Chateau Margaux Bordeaux - Filets de boeuf a la jardinière Camponac 1960 Eschenauer Monopole Bordeaux - Cro- quembouche - Café. Met muziek van Jan Hofmeester en Jan Meyer begon tante Leen met „Europacup kom Ajax Hup Hup Hup". Een dansje daarna lag meteen in de lijn. De grote organisator Cor la Fleur bracht zijn dank uit aan Bram Jansen en Hanny Hoopman voor de fourage tijdens het vissen, aan Nolte voor de sappige pieren, aan Van 19

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1966 | | pagina 19