inter-regionale jeugdcompetitie mededeling Na de reis naar Istanbul, het gezelschap weer terug op de Amsterdamse luchthaven Aangezien de A1-juniores de laatste jaren in hun afdeling op betrekkelijk weinig tegenstand stuitten, heeft de Jeugdcommis sie in overleg met het bestuur besloten met het oog op het sei zoen 1966-'67 dit elftal in te laten schrijven voor de regionale jeugdcompetitie. Om tot deze jeugdcompetitie toegelaten te worden, moet men zich eerst echter door de voorronde heen werken, waarbij wij werden ingedeeld met St. Pancratius, JOS en DCG. Woensdagavond 31 augustus jl. kwamen onze A1-juniores in het veld tegen St. Pancratius. Het werd een 210 overwinning. Het behoeft geen betoog, dat de doelpunten in deze wedstrijd met de regelmaat van een klok gescoord werden. Jammer, dat de doelman van St. Pancratius een volkomen off day had. Als graadmeter voor de kracht van ons A1-team had deze ontmoe ting geen waarde, omdat de A2-juniores dit correct spelende St. Pancratius waarschijnlijk ook met grote cijfers zouden heb ben ingepakt. De werkelijke kracht van ons A1-team zou moe ten blijken uit de wedstrijden tegen JOS op zaterdag 3 sep tember en tegen DCG op zondag 4 september. Zaterdagmiddag 3 september: AjaxJOS. Het werd een 30 overwinning voor ons team, waarin een aantal nieuwe spelers mee deden, die hun weg wel in onze vereniging zullen vinden. Vierentwintig uur later, om precies te zijn zondag 4 september, gingen we op bezoek bij DCG, waar we door een 53 over winning ook de beide puntjes in de wacht sleepten. Deze wed strijd werd van DCG-zijde onnodig hard gespeeld, met het ge volg dat we een aantal geblesseerde spelers konden noteren. Onze jeugdsecretaris, de heer Jurriaans, schrijft over deze wed strijd het volgende: ,,De DCG-juniores speelden met een en thousiasme, dat aan wildheid grensde, waarbij zij door een té grote dosis lichaamskracht te gebruiken, onze jongens van de overwinning trachtten af te houden. In de beginfase van de wed strijd namen zij een 20 voorsprong. Verder liet Ajax het ech ter niet komen en wist toch nog met een 53 overwinning uit Ookmeer te vertrekken. We hielden aan deze wedstrijd twee geblesseerde spelers over, nl. Post en Gerritsen. Meer wil ik over deze nare ontmoeting niet zeggen. Onze A1-juniores zijn in elk geval over naar de regionale competitie, die start met een thuiswedstrijd tegen Alkmaarse Boys. Tegen Alkmaarse Boys, bij Ajax op bezoek op zondag 11 sept. 1966, werd in de Meer een duidelijke 51 zege behaald. Tot de rust speelden onze juniores een voorzichtig spelletje. Rust stand 11. Na de thee legde Ajax het accent op de aanval, met het resultaat dat de score werd opgevoerd tot 51. Zondag 18 september trokken we naar Beverwijk. Onder de rook van de Hoogovens verloren we met 10. De voorhoede legde in deze wedstrijd niet de nodige schotvaardigheid aan de dag. Beverwijk pakte kort voor tijd de overwinning voor onze neus weg, dank zij een enorme blunder in onze achterhoede. Ja, doelpunten beslissen nog altijd een wedstrijd. En men verzuimde deze te maken. J. H. H. Aan de Jeugdcommissie werden per 1 oktober jl. toegevoegd de heren F. Ronday en P. Vermey. Wij heten deze nieuwe medewerkers in de Ajax-familie van harte welkom. Namens de Jeugdcommissie, C. E. JURRIAANS 17

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1966 | | pagina 17