van het tweede Tonnie Pronk onze amateurs SPORTHUIS 18 september: ADO 2Ajax 2 12 Het tweede was voor deze gelegenheid samengesteld uit: Bals De Haan Pronk Hulshoff v. Duivenbode Groot Dikstaal Swart Cruyff Keizer Weyrner Desondanks had ons team een hele kluif aan ADO 2. Zelfs na men de Hagenaars de leiding door een afstandsschot, dat Bals volkomen verraste. Tot ver in de tweede helft bleef dat zo, tot dat Cruyff een kwartier voor tijd gelijk maakte, gevolgd door een doelpunt van Keizer. Een ere-saluut aan deze tegenstanders voor hun inzet. 24 september: Holland Sport 2Ajax 2 43 Deze verloren wedstrijd had een gunstiger resultaat kun nen hebben, als beter naar de adviezen van trainer Michels was geluisterd. Twee „levensgrote" dekkingsfouten, alsmede een penalty en een doelpunt dat sterk naar „buitenspel" riekte, vormden de 4 goals van de thuisclub. Twee doelpunten van Cees de Wolf en één van Fred Dikstaal brachten onze „3" op. Een blessure van Ronnie Boomgaard, welke zich aanvankelijk ernstig liet aanzien, viel na onderzoek in het ziekenhuis gelukkig erg mee. Wim de Wit verving hem het laatste kwartier. Het elftal werd gevormd door: Boomgaard De Haan Hulshoff Suurendonk Meyer Dikstaal De Vos Driessen De Wolf Weyrner Meyn Samenstelling van Ajax 2: De Wit v. Eyden/Splinter Hulshof De Haan Meyer Suurendonk Dikstaal Driessen Gerritsen Weyrner De Wolf 9 oktober: PSV 2Ajax 2 01 Een krappe overwinning op een matig spelend Philips waarbij met wat meer doordacht spel onzerzijds de uitslag veel hoger had kunnen zijn. Voor de rust werd door onze jongens prima gespeeld, resulterend in een fraai doelpunt van Cees de Wolf na goed aangeven van Gerrie Meyn. Na de pauze een sterker Ajax, doch geen doelpunten. De prachtige kansen welke Cees de Wolf en Meyn (alleen voor de keeper staand) kregen en een keihard schot van Tonny Weyrner tegen de paal hadden beter lot verdiend. Een extra woord van lof voor onze jeugdspeler John van Wensveen ,die heel goed kon meekomen in dit voor hem zware milieu. Ons elftal bestond uit: Boomgaard Driessen Splinter De Haan v. Wensveen De Wolf Suurendonk Meyer De Vos Weyrner Meyn EKSCEN TER FOOR 2 oktober: Ajax 2Sparta 2 20 Een behoorlijke wedstrijd in een iets te traag tempo gespeeld. De beste speler van het veld, Hanny Meyer, wist 10 minuten voor rust de stand op 10 te brengen na een goede combinatie met Fred Dikstaal. Twintig minuten na het begin viel Arie v. Eyden, die dit seizoen weer voor het eerst meespeelde, uit; Splinter verving hem. Het vele „breiwerk" van Sparta maakte het onze verdediging wel gemakkelijk om de aanvallen af te slaan. Een kwartier voor tijd werd Han Driessen, die een goede wedstrijd speelde, binnen de beruchte lijnen in de grond geboord en benutte Cees de Wolf de strafschap, 20, wat ook het einde was. Wij verzorgen uw gehele sportuitrusting voor al uw voetbalartikelen Adidas-, Puma- en Quick-voetbalschoenen Middenweg 147 (t,o. Emmak.) tel. 946257 Ajax 3 zette de competitie in met een draw tegen De Vole- wijckers 3 (00), terwijl de week daaropvolgend te Utrecht, tegen Elinkwijk 3, eveneens gelijk gespeeld werd (11). Van DWV 2 werd thuis met 31 gewonnen, evenals van het tweede elftal van VVB, de Hoogovenclub te Velsen, en wel met 40. The big match, thuis tegen Volendam 3, werd echter een 42 nederlaag, in een wedstrijd waarin de rood-witten in de eerste helft met veel pech te kampen hadden, o.a. schoten op paal en lat. Er werd zeer goed gevoetbald en dat de stand bij de rust 00 was, dankte Volendam voor een groot deel aan haar uit stekende doelman. Na de thee echter waren de rollen omge draaid en hadden de oranjehemden voor het merendeel het spel in handen. Zij scoorden twee fraaie goals en nog twee, waarbij onze keeper niet vrij uit ging, zodat de doelpunten, welke Henny v. d. Meyden en Dick Fiene maakten, niet voldoende waren voor een voor de Ajacieden gunstig resultaat. Echter moet ons van het hart, dat dit Volendam een zeer sterk, technisch en taktisch goed spelend elftal is, zoals men er weinig in ons land ontmoet 12

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1966 | | pagina 12