amateurs Frits Soetekouw Erkende AUTORIJSCHOOL Ons eerste amateur-elftal heeft deelgenomen aan een internationaal tournooi van de Haagse derde klasser ADS ter gelegenheid van haar 35-jarig bestaan. Deelnemende clubs waren: Tarnby Bold Klub uit Kopenhagen, SV Kriftel uit Kriftel, bij Frankfort, Baardwijk uit Naaldwijk, ADS en Ajax. Er werd gespeeld om drie bekers, die in het bezit zouden blijven van de winnende verenigingen. Ons elftal won van de Duitsers met 32, speelde gelijk tegen de Denen 11, klopte achtereenvolgens Baardwijk en ADS met resp. 10 en 31 en veroverde hiermede de eerste prijs met een totaal van 7 punten vóór de Denen en ADS, die resp. 5 en 4 punten behaalden. Captain Henny Cruyff mocht onder luid applaus de fraaie beker in ontvangst nemen. Na het ADS-bestuur bedankt te hebben voor haar gastvrijheid, be gaven wij ons op weg naar ons stadion, waar de overwinning met een etentje en daarna met een dansje gevierd werd. Te Leiden werden onze top-amateurs in de finale van LFC's Zilve ren Molen Tournooi met 40 verslagen door Volendam, dat zich hiermede revancheerde voor de op 22 mei j.l. op ons hoofdveld geleden 31 nederlaag in de laatste competitiewedstrijd van dit seizoen. Voorzitter Jaap van Praag met echtgenote Maud, benevens 2e voorzitter Henk Smit vergezelden ons team en hadden, mede door de prettige ontvangst welke het LFC-bestuur ons wederom be reidde en ondanks de nederlaag, toch een gezellige avond. Wij hopen derhalve, dat onze voorzitter het komend seizoen de tijd zal kunnen vinden om de amateur-teams meerdere keren aan het werk te zien. Dit zal de sfeer in onze vereniging alleen maar ten goede komen. Vooral de spelers stellen een en ander zeer op prijs. Hieronder volgt het verslag van de Leidse Courant: Volendam veroverde door zege op Ajax (40) de Zilveren Molen Ook dit jaar kunnen de Volendammers de zilveren molen weer voor een jaartje in hun bezit houden, daar zij in de finalewedstrijd tegen het Amsterdamse Ajax met maar liefst 40 aan het langste eind trokken. Veel moeite om aan deze grote zege te komen heeft dit de wijdbroeken niet gekost. De Amsterdammers speelden zo on samenhangend, dat de achterhoede van Volendam bijna geen enkele maal in moeilijkheden is gekomen en vooral de voorhoede van de hoofdstedelingen stelde haar aanhang, die toch wel gehoopt had op een beter resultaat dan de 40 nederlaag, danig teleur. Het duurde allemaal veel te lang en men probeerde de bal tot op de doellijn van doelman Visser te leggen, hetgeen bijna geen enkele maal gelukte. Voor de aftrap van deze finalewedstrijd was Maud van Praag mee naar Leiden gekomen, nadat eerst, voor de wedstrijd een aanvang nam, de Chr. Muziekvereniging Concordia voor een vrolijke noot had gezorgd. De eerste actie kwam al spoedig van de kant van Ajax, n.l. door v. d. Berg, die een solo ondernam, maar door goed ingrijpen van doelman Visser werd verder onheil voorkomen. Direct daarop werd er een corner door Volendam genomen, maar de kopbal van mid- voor Vlak kwam tegen de paal aan. Dit was echter uitstel, want in de 26e minuut kwam toch de verdiende 10 voorsprong, daar opnieuw midvoor Vlak bij een aanval prachtig de hem toegespeelde bal doorkopte naar linksbuiten Veerman en deze 10 wist te sco ren. Nog eenmaal zou Ajax voor de rust zou gaan aanbreken, ge vaarlijk worden, maar rechtsbuiten Fiene zag geen kans ondanks dat hij alleen voor doelman Visser kwam te staan het leer achter hem in de touwen te krijgen. Na rust hadden de spelers van Volendam van shirt verwisseld en hadden nu het tenue van de geelzwarte kanaries aangetrokken. En na een kwartier spelen wisten zij de voorsprong tot 20 op te voeren. Uit een voorzet van rechtsbuiten Spijker was het midvoor Vlak, die onhoudbaar inschoot. Daarna ging het spel op en neer, met een matig aktieve Ajax-voorhoede, maar Volendam kon prach tig vanuit het middenveld opbouwen, omdat dit door de Ajax- mensen volkomen werd verwaarloosd. Toen kwam daarna een doel trap van doelman Slager, die hij zo zacht wegschoot, dat deze voor de voeten van midvoor Vlak kwam en hij met een handig boog- balletje nummer drie voor zijn ploeg kon scoren: 30. Bijna zouden de wijdbroeken zelf een tegendoelpunt hebben gemaakt, toen bij een scrimmage de bal naar het Volendamdoel rolde. Gelukkig ech ter stond daar rechtsback Bond om de bal op de doellijn weg te halen. Maar nog voor dat scheidsrechter Schalks voor het einde zou gaan fluiten, wisten de Volendammers er nog een vierde treffer aan toe te voegen en opnieuw was het midvoor Vlak die deze voor zijn rekening nam: 40. Volendam mag opnieuw de trotse bezitter zijn van de Zilveren Molen en dit heeft zij dan ook volkomen verdiend, daar de ploeg in zijn geheel meer in actie was en ook de kansen wist te benutten, die men hen bood. En als sluitstuk alweer, speelden onze amateurs, door bemidde ling van bestuurslid Piet van Reenen, te Woerden tegen het Woer den-elftal, ten bate van het Comité Ouden van Dagen aldaar. Onder leiding van oud-FIFA-scheidsrechter Joop Martens werden de pun ten verdeeld (33) in een prettige wedstrijd op een prachtig veld. Jean Bollen, Henny v. d. Meyden en Bram Wuurman scoorden elk een fraaie goal, ontstaan door goed samenspel van het gehele team. Na afloop verenigden zich spelers en officials met hun dames in Restaurant Victoria, waar hun door de voorzitter van het comité, een Woerdense kaas werd aangeboden. Tevens werd ons verzocht om een tweede wedstrijd te komen spelen, want zulk voetbal had men in geen jaren te Woerden gezien! Nadat bestuurslid Wim Bruyne- steyn bedankt had voor de leuke ontvangst enz., tuften wij weer naar Mokum terug. Al met al een prettig besluit van het seizoen. Verder verwijzen wij naar de eindstanden in dit blad. Rest ons nog een woord van dank voor de prettige samenwerking met ons bestuur, de jeugdcommissie, onze administrateur en de trainers Michels, Van der Veen en Koekebakker. Laatstgenoemde veel succes toegewenst bij zijn oude vereniging in het a.s. seizoen. And last but not least de heren Been, Blomvliet, Boerkoel en Van Dijk, speciaal voor hun werk in de keuze-commissie. So long. W. F. SCHOEVAART f 10.- per vol lesuur met Simca 1000, VW 1500 en VW 1200 U wordt gehaald en gebracht Tevens luxe verhuur Frits Soetekouw, tel. 02903-445 Voor Amsterdam-Oost: Sjaak Swart, tel. 940707 Th. Smit, Middenweg 200, tel. 53468 Voor Amsterdam-West: Sigarenmagazijn Modder, tel. 88491 9

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1966 | | pagina 9