DEXTRO-ENERGEN een staf van jonge trainers per pakje met 6 dubbelta- bletten 50 ct. In de kranten heeft men kunnen lezen, dat het bij Ajax tijdens de zomermaanden opmerkelijk rustig is gebleven. Daar bedoelde men dan mee, dat Ajax op de transfermarkt weinig actief is geweest. „Geen veranderingen bij Ajax", aldus was dan de conclusie. Met deze uitspraak, voor zover het de spelers betreft, waarmede wij het nieuwe seizoen 1966/'67 ingaan, kunnen we ons hier wel mee verenigen, doch achter de schermen is er toch iets gebeurd, dat wèl verandering brengt en dat wij wèl belangrijk achten, heel be langrijk zelfs. Voor het nieuwe seizoen kunnen wij namelijk beschikken over een trainersstaf, bestaande uit drie jeugdige, ambitieuze oefenmeesters: hoofdtrainer Michels (38 jaar), Brom (33 jaar) en Grijzenhout (33 jaar), waarvan de eerste twee in vaste dienst en de derde voornamelijk in de avonduren en de week-ends. Dit houdt dus tevens in, dat Jany van der Veen en Piet Koeke- bakker ons hebben verlaten, een vertrek dat in Ajax-kringen be treurd is en aanvankelijk beslist niet gewenst werd. Dat Piet Koe- kebakker, die twee jaar onze amateurs onder zijn hoede heeft ge had en dit naar aller tevredenheid heeft gedaan, het verband met onze vereniging wilde verbreken, omdat zijn oude club hem nodig had, kunnen wij allen begrijpen en waarderen. Jany van der Veen is echter met hem meegetrokken naar Blauw- Wit en dat betekende een ingreep in het Ajax-leven, waar men even bij stil moet staan. Jany heeft veel voor Ajax betekend, eerst als speler, later als trainer, vooral in zijn werkzaamheden bij en met de jeugd. Is de voetbalopleiding van de jeugd altijd belangrijk geweest, in de betaalde voetbaltijd is deze natuurlijk nog vele malen belangrijker geworden. Jany deed zijn werk goed. Daar ge tuigen niet alleen de prestaties van onze jeugdelftallen van, daar zijn ook de spelers-uit-eigen-kweek, die tot onze hoogste elftallen doordrongen, het bewijs van. Van der Veen was dus een zeer gewaarde kracht bij ons, zoals hij dit had kunnen blijven, als hij zelf gewenst had. Dit is hem ook in dezelfde bewoordingen enkele malen verteld, maar Jany had zo zijn eigen gedachten over zijn werk en waarschijnlijk over zijn mogelijkheden bij Ajax. Hij nam dus zelf zijn ontslag, het geen het bestuur betreurde. Van deze plaats af willen wij Jany van der Veen nogmaals hartelijk dank zeggen voor zijn werk bij Ajax. Wij hopen voor hem, dat hij bij zijn nieuwe vereniging datgene vindt, wat hij de laatste tijd blijkbaar bij zijn oude club miste. Jany, het ga je in alle opzichten goed! Met dat al hadden wij dus twee vacatures op zeer belangrijke pos ten. Wij kunnen ons gelukkig prijzen met de oplossing, die hier voor gevonden is. Cor Brom, oud-voetballer van (schrikt u niet) BDK, WA, Zwarte Schapen, profclub Twente, Limburgia, VSV, Stormvogels en Telstar, kortgeleden geslaagd voor zijn B-diploma, treedt met ingang van dit seizoen bij ons in vaste dienst, terwijl de heer Grijzenhout (oud-speler van DWS en laatstelijk trainer van Gold Star) in de avonduren en de week-ends voor ons zal werken. Ook de heer Grijzenhout is kortgeleden voor zijn B-examen ge slaagd. Wij hebben uiteraard niets tegen oudere mensen en dus ook niet tegen oudere trainers, maar toch prijzen wij ons gelukkig nu drie oefenmeesters te hebben, die volkomen op de hoogte zijn met de jongste ontwikkelingen van het moderne voetbal. Men kan het be treuren of niet, maar een feit is het, dat voetbal de laatste jaren een zeer snelle evolutie heeft doorgemaakt en nog steeds door maakt. Spraken we kortgeleden nog over de stopperspil, deze heeft in het top-voetbal volkomen afgedaan. Nog slechts een jaar geleden werd er in Nederland slechts schoorvoetend over het 4-2-4-systeem gesproken, maar nu spréékt men hier niet meer over, thans spéélt men het. En over een jaar is het misschien algemeen om 4-3-3 of 5-5 te spelen Hoe belangrijk het daarbij is de beschikking te hebben over oefen meesters, die geheel „in" voor hun tijd zijn, heeft het afgelopen seizoen met Michels wel bewezen. Natuurlijk had hij prachtig spe lersmateriaal tot zijn beschikking, maar zonder zijn gezonde kijk op het moderne voetbal en de ploegtactiek, zonder dat hij dat indrin gend aan de spelers kon overbrengen, zou er geen sprake van zijn geweest, dat wij op zo'n prachtige wijze landskampioen waren geworden. Om dezelfde reden zijn wij ook zeer tevreden, dat een jeugdige coach als Georg Kessler de „baas" over het Nederlands elftal en dus ook over een aantal Ajacieden is geworden. Met Michels zijn dus nu twee drieëndertigjarigen met de training van Ajax belast. Hoewel natuurlijk afgewacht moet worden wat zij er in de praktijk van terecht zullen brengen, voelen wij ons ge lukkig met hen, omdat wij veel verwachten van hun moderne op vattingen over voetbal. Het Ajax-bestuur heeft hen zijn vertrouwen gegeven in de over tuiging, dat men ook in de voetballerij zo vooruitstrevend mogelijk moet zijn. Wij roepen beiden een hartelijk welkom toe, er zeker van zijnd, dat zij in Ajax een vereniging zullen vinden, die hen weer veel goeds kan bieden. HET AJAX-BESTUUR DEXTRO ENERGEN is pure druivesuiker, die razendsnel wordt op genomen in het bloed en als glucose wordt opgestapeld in de lever en de spieren. Daar vormt het de direkte energiebron voor ons lichaam, waarvan de prestaties en het uithoudingsvermogen afhankelijk zijn. DEXTRO ENERGEN is de veilige, verantwoorde „oppepper"! 8

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1966 | | pagina 8