Restaurant ,DE KUIL' Jacob Bakker Melchers Olifant Jenever )/^\M ©iïï Reisbureau Maarse Kroon DERDE NEGENTAL Ook ons derde negental spreekt weer een geducht woordje mee, maar niet vergeten mag daarbij worden, dat dit team veel te laag speelt, namelijk in de tweede klasse van het Rayon Amsterdam. Vorig jaar werd de promotie op het nippertje gemist, maar hopelijk zal het nu lukken. Dan nog is dit negental er niet, want in dat ge val is promotie naar de reserve tweede klasse van de landelijke competitie mogelijk. Eerst dan is de opbouw van onze honkbal afdeling, waar nu al zovele jaren hard aan is gewerkt, met succes voltooid. IEUGD Twee jeugdnegentallen houden we er dit jaar weer op na, zodat de honkbalafdeling alles bij elkaar niet minder dan vijf negentallen telt. Zitten we bij de seniores niet dik in bestuursleden en leiders, bij de jeugd is het eigenlijk maar een trieste zaak, omdat hier alles op de drukke schouders van Evert van Tuyl neerkomt. Gelukkig assisteert dit jaar de heer Niepoth, de vroegere leider van onze honkbalafdeling hem, maar het feit dat vrijwel geen enkele van onze actieve spelers zich bereid verklaart de training van de jeugd ter hand te nemen, is bedroevend. Men accepteert alles, men eist dat alles voor elkaar is, maar zelf eens een beetje helpen, dat is er ook hier niet bij. Een euvel, dat beslist niet alleen bij onze honkballers bestaat, doch dat men van- daag-de-dag overal aan kan treffen, maar beschamend blijft het. Ondanks dus gebrekkige spelleiding en technische voorbereiding, doen onze jeugdnegentallen het zeer redelijk. Weliswaar schuilt hier waarschijnlijk geen kampioen onder, hetgeen wij de laatste jaren toch wel gewend waren, maar we zijn al onder deze omstan digheden blij, dat onze Ajax-jongeren tot de flinke middenmoot behoren. LEIDING Over het geven van leiding zeiden wij hierboven reeds het een en ander. Reeds vele jaren zijn we gewend de zaken draaiende te houden met slechts hulp van zeer weinigen. Dat honkballend Ajax daarbij nog stevig in opmars is, is eigenlijk een verwonderlijk feit, waarover we ons natuurlijk verheugen. Op den duur kan deze toe stand echter beslist niet bestendigd blijven en als het Ajax-bestuur hier geen forse maatregelen zal nemen, hetgeen zeer moeilijk zal zijn. kan dit voor de honkbalafdeling wel eens funeste gevolgen hebben. Het is toch te dwaas, dat het voortbestaan van onze bloeiende honkbalafdeling, die nu reeds 45 jaar bestaat, van één of twee toch al met werk overladen personen afhankelijk is? Dwaas, ja, maar inderdaad waar! In de 54-jarige KNHB is er slechts één vereniging, die ouder is dan de onze en dat is het aloude Amsterdamse Quick, dat dit sei zoen waarschijnlijk naar de derde klasse afzakt. Wij zijn dus de oudste Nederlandse topclub, die het momenteel beter dan ooit gaat en die haar top zelfs nog niet heeft bereikt. Zijn er nu wer kelijk in onze grote Ajax-familie geen mensen te vinden, die bijvoor beeld bereid zijn als voorzitter, respectievelijk penningmeester van deze honkbalafdeling te fungeren? Ik durf het bijna niet te geloven. M. BREMER Dè borrel voor Ajacieden n.v. Distilleerderij van J. J. Melchers Wz. - Schiedam Voor een goed diner of belegd broodje Rembrandtsplein 7 Tel. 62690 Salades Croquetten enz. voor uw uitwedstrijden in Europa Overtoom 477 bij de Zocherstraat Tel. 85252 Firma verfwaren kwasten en penselen een voordelig adres Nassauplein 11, telefoon 120254 Filialen Jan Evertsenstraat 1 38, telefoon 84649 Ferd. Bolstraat 46, telefoon 71 1 159 Sumatrastraat 7

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1966 | | pagina 7