honkballers hebben een goed seizoen sportspecialisten Peppy van dep Kap Wij leverden de complete uitrustingen voor vele verenigingen en scholen. SPORTMAGAZIJN 10 VESTIGINGEN In het derde jaar, dat het eerste Ajax-honkbalnegental in de hoofd klasse speelt, bestaat er voor het eerst geen degradatiegevaar. Dat is een prestatie op zichzelf, waaruit blijkt dat de honkballers na twee jaar goed geacclimatiseerd zijn in het hoogste honkbalmilieu Daar bovendien de andere seniores- en jeugdnegentallen ook ge ducht hun rol meespelen, kunnen we rustig concluderen, dat onze honkbalafdeling nog steeds kerngezond is, al blijven er natuurlijk nog genoeg wensen over. Maar daarover straks meer. Het eerste negental heeft dit jaar een geduchte versterking onder gaan door het toetreden van een aantal sterke honkballers uit de West. Het is zelfs zó, dat Ajax waarschijnlijk de sterkste slagploeg uit de hoofdklasse bezit. Dit zal aan het eind van het seizoen wel blijken, wanneer de cijferaars aan het werk gaan en precies uit rekenen wie de sterkste pitcher is geweest, wie de sterkste slag man, enz., enz. Dat Ajax hierbij als slagploeg heel hoog uit de bus zal komen, staat voor ons zonder meer vast. De competitie is nog in volle gang, al heeft het eerste team op het moment, dat ik dit schrijf, nog slechts zes wedstrijden van de 21 voor de boeg. Het feit, dat we momenteel op de vierde plaats ze telen, achter Sparta, Haarlem Nicols en OWO, is een compliment op zichzelf waard. En tóch ben ik hier niet geheel tevreden over, want die vierde plaats had voor hetzelfde geld de derde, of zelfs de tweede kunnen zijn. Van de op dit moment gespeelde 15 wedstrijden werden er 7 verloren en daar waren er vier en mis schien zelfs wel vijf bij, die gewonnen hadden kunnen en dus ge wonnen hadden móéten worden. Spreekt het in dit verband niet voor zichzelf, dat de ploeg die volkomen verdiend van het sterke Haarlem Nicols won, van de beide hekkesluiters Schoten en HVA verloor? Zonder hier dieper op in te gaan, staat het vast, dat derge lijke nederlagen, evenals tegen OWO en ABC niet nodig waren geweest bij méér concentratie, méér discipline en méér geest drift. Het kan zijn, dat ik misschien iets te kritisch ben, maar het is nu eenmaal mijn standpunt, dat iedereen die wedstrijdsport beoefent prof of amateur naar de allerbeste prestaties moet streven. Bereikt hij die, dan is dat de mooiste beloning voor alle „opoffe ringen", die hij zich misschien getroost, voor alle training, voor alle vrije tijd, die hij voor zijn sport uittrekt. Bereikt hij die goede resul taten door eigen schuld niet, dan moet dat een onbevredigend ge voel geven. Ik wil hier allerminst mee zeggen, dat onze topploeg haar best niet heeft gedaan, maar in het algemeen kleefden er wel zóvele onno dige fouten aan het spel der meesten van hen, dat er nog veel ver betering mogelijk is. Er wordt véél te veel gepraat, er wordt veel te weinig naar de coach geluisterd, enz., met als resultaat dat er vele fouten worden gemaakt, die in de hoofdklasse niet thuishoren. Weten onze spelers deze fouten in de toekomst te vermijden, zou den zij ook mentaal dezelfde kracht kunnen opbrengen, die zij thans in het algemeen in het slagperk tonen, dan zouden wij een ernstige gegadigde voor het kampioenschap van Nederland kunnen zijn! Daarvan ben ik volkomen overtuigd. Dat zullen ook al die trouwe Ajax-aanhangers denken, die we keer op keer bij ons op het OWO-veld op de tribunes zien. We hebben vorige jaren nog nooit zóvele Ajax-getrouwen bij onze wedstrijden gezien, hetgeen een zeer prettig verschijnsel is, hetgeen tevens be wijst, dat het bestaan van de honkbalafdeling bij Ajax door velen wordt gewaardeerd. Tevens is het 't bewijs, dat een club in het betaalde, verzakelijkte voetbal toch nog werkelijk een club kan zijn. Dat de honkballers hier hun steentje toe bijdragen, daarop zijn zij trots. Daar de pers steeds uitgebreide honkbalverslagen publiceert, ook natuurlijk over Ajax, acht ik mij van de plicht ontslagen om verder iets over de wedstrijden te schrijven. sportartikelen sportieve confectie speelgoed camping TWEEDE NEGENTAL Over ons tweede negental niets dan lof, al was het dan een ge duchte tegenvaller, dat er van Sparta 2 en Haarlem Nicols 2 ver loren werd. Goed, Sparta 2 is al enkele jaren achtereen reserve kampioen van Nederland, maar desondanks was de 30 nederlaag niet nodig geweest, als onze jongens aan slag iets sterker waren geweest. Van Haarlem Nicols 2 werd verloren in een wedstrijd, waarin het geluk niet achter Ajax stond. Beide nederlagen hebben echter duidelijk aangetoond, dat onze reserves beslist niet kansloos zijn, vooral omdat Sparta 2 onverwacht een steek heeft laten vallen tegen het toch niet zo sterke OWO 2. In elk geval heeft ons tweede zijn kans volkomen in eigen hand, maar dan mag er ook geen wedstrijd meer verloren worden. Zonder echter het bezit van de eerste plaats zijn we al dubbel en dwars tevreden, want onze jongens spelen voor het eerste jaar in dit hoogste milieu. En om dan al direct een rol van betekenis te spelen en zelfs over kansen op het kampioenschap te spreken, is alleen maar prachtig. Wat kunnen we ons nu beter wensen dan dat onze beide hoogste teams in de kopgroep van hun afdeling mee tellen? 6

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1966 | | pagina 6