van de voorzitter afscheid leo horn Café „Populair" Nauwelijks hebben we met het houden van de Algemene Vergade ring het seizoen 1965/1966 definitief besloten, of we moeten vast stellen dat we eigenlijk alweer midden in de voorbereidingen van de nieuwe competitie zijn beland. De training is inmiddels weer begonnen, het wedstrijdprogramma werd bekend, kortom alles wordt klaar gemaakt voor de start op 14 augustus a.s. voor deze wel heel lange competitie (34 wedstrij den), waarbij het dan maar te hopen is dat de weersomstandig heden niet al te veel roet in het eten zullen gooien (zoals vorig jaar) opdat het mede gelet op de nog te spelen „interlands" geen marathon gaat worden. Een gebeurtenis met een bijzonder tintje was de opname van maar liefst vijf van onze eerste-elftalspelers, n.l. Frits Soetekouw, Ben Muller, Ger Bals, Co Prins en Piet Keizer in het St. Joseph- Ziekenhuis te Heemskerk teneinde aldaar, op advies van Dr. Ro- link, een amandel-operatie te ondergaan. Dr. Bult verrichtte de ingreep. Alles verliep geheel naar wens, zodat de patiënten na enkele dagen weer naar huis konden terugkeren. Van de meer dan voor treffelijke verzorging in de zieken-inrichting, waarvoor genoemde spelers alsook het bestuur hun dankbaarheid niet onder stoelen of banken hebben gestoken, wil ik echter hier nogmaal gewagen. Op 10 juli 's morgens, stapte uw voorzitter met Piet van Reenen in het vliegtuig naar Londen, daarbij uitgeleide gedaan door Jaap Hordijk, teneinde in de Engelse hoofdstad de loting om de Europa- Cup bij te wonen. Bij aankomst in het Kensington Palace Hotel bleken daar van Hollandse zijde o.a. ook de heren Aarse van Sparta (Cup voor Bekerwinnaars), Dick Bessem en Lo Brunt aanwezig te zijn en behalve dan de diverse persmensen, die zich daar reeds „te mid den der kampioenen" bewogen, in verband met de „World Cup". Nu, die loting was wat je noemt een ,,zenuwen"-aangelegenheid. Toen de heer José Crahay, leider van de competitie om de Europa beker aan de loting begon, was de spanning in de tè kleine ruimte te snijden. En het duurde zolang alvorens Ajax uit de bus kwam. Als veer tiende pas. Tegen Besiktas uit Istanboel. Niet mag ik verzuimen hier in het bijzonder aan de heer Lo Brunt namens onze vereniging dank te betuigen voor de wijze waarop hij ons bij onze bovenvermelde besprekingen van dienst is geweest en de Ajax-belangen heeft behartigd. Na afloop werd ik nog door vele lieden van de internationale sportpers benaderd over de Ajax-formatie, zulks naar aanleiding van de grote indruk welke ons spel in Spanje had gemaakt. Zoals elk jaar zijn er ook thans weer spelers, welke onze vereni ging hebben verlaten teneinde hun geluk elders te beproeven. Gaarne wens ik hen daarbij namens Ajax het allerbeste toe met onze dank voor de wijze waarop zij onze kleuren verdedigden. Er waren nog twee puur Ajacieden, die hun activiteiten gingen beëindigen (als jeugdcommissie-lid resp. jeugd-secretaris), n.l. de heren Wijting en Martens. Twee rood-witte „leeuwen" met een meer dan voortreffelijke staat van dienst, doch voor wie eindelijk de tijd was aangebroken hun posten door jongeren te laten innemen. De dank, welke wij hen reeds persoonlijk namens Ajax hebben betuigd, willen wij in deze regelen nogmaals herhalen. Aan Cor Jurriaans, die de werkzaamheden verbonden aan het (jeugd-)secretariaat gaat overnemen, veel succes toegewenst. En hiermede ben ik dan, naar ik meen, weer zo ongeveer aan geland op het punt, waarbij we zeggen: de koek is op! Een nieuw seizoen staat voor de deur. Een zeer zwaar seizoen, niet alleen gezien het aantal wedstrijden, doch vooral ten aanzien van de taak die op onze schouders rust om in de Europa-Cup-ontmoetingen een waardige rol te spelen. Weest u er echter van overtuigd, dat allen bij Ajax die zich daartoe verantwoordelijk gevoelen, hard zullen werken tot meerdere glorie van onze rood-witte vlag. JAAP VAN PRAAG Een grote figuur uit niet alleen de Nederlandse scheidsrechters- wereld, doch zeker ook uit de omgeving van de internationale ar biters, heeft de fluit opgeborgen. Móéten opbergen. Vader Abraham kwam, zag en zei: „Weg dat dingwég die fluit. Het is afgelopen, Leo En scheidsrechter Horn, zovele jaren de onverzettelijke leidsman binnen de krijtlijnen, ongeacht je speler-van-naam of wie ook was... moest gaan. Het veld uit We zullen hem derhalve niet meer tegenkomen in „de opstellingen van beide elftallen" en dat is jammer. Want een goed fluitende dirigent is „toonaangevend" in zo'n (gewoonlijk zondagsmiddags plaatsvindende) uitvoering, waarbij 22 artiesten in de maat moeten blijven. Aan de man, die veel kritiek heeft moeten verwerken (hij spaarde dat is waar ook een ander niet), die ook wel eens voor min der prettige zaken „in het nieuws" kwam, bewaart Ajax in ieder geval een zo goede herinnering, dat het ons vanaf deze plaats een behoefte is de heer Horn dank te zeggen voor de wijze waarop hij steeds door scherp, maar ook verstandig optreden heeft willen bijdragen tot de opwaartse lijn van het voetbalspel in het algemeen en dat van Nederland in het bijzonder. Specialiteit Verse en Gebakken Mosselen Reguliersbreestraat 51, tel. 231996 Door technische moeilijkheden is de uitgave van ons clubblad helaas vertraagd, waarvoor onze excuses. Redactie. 4

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1966 | | pagina 4