sportspecialisten Peppy van dep Kap Wij leverden de complete uitrustingen voor vele verenigingen en scholen. 10 VESTIGINGEN Voor wie de boom naar Varna en La Coruna zich sloot wolkt en soms koud. Donderdags ging het nog wel. Met kaarten en tafeltennissen werd de dag doorgebracht. Vrijdagsmiddags stond een bezoek aan Varna op het programma. Dit is een echte Oost- Europese stad. Mooi, maar ook armoedig. Veel souvenirs waren er niet te koop, doch degenen met kinderen thuis, konden met een leuke pop wel slagen. Door onze Bulgaarse gastheren was alles, t.w. omgeving, Sport- palast e.d. enorm fraai voorgesteld. Helaas bleken onze begrip pen daarover nogal uiteen te lopen. Ons sportcentrum bevatte slechts één tafeltennistafel en twee volleybalvelden. Dan was er nog een zwembad, maar na twee dagen mochten de jongens daar niet meer in, omdat ze kapotte voeten kregen van het chloorwater. Het met een bus (slechte) op matige wagen toeren in de omgeving kostte veel geld. Dus dan maar wachten op de zon. Zaterdags werd door trainer Michels uit nood maar een competitie sportartikelen sportieve confectie speelgoed camping SPORTMAGAZIJN voetbaltennis op de volleybalvelden in elkaar gedraaid. Het was koud en echt Hollands weer. En dan te horen, dat in Nederland de mussen van de bekende daken vielen wegens de hitte. Enfin, de dag werd er ten dele mee gevuld. Winnaar werd het team van Klaas Nuninga, Henk Groot en Ger Bals. Zeker verdiend, want technisch waren zij de besten, met als goede „tweede" de ploeg van Johan Cruyff, Piet Keizer en Ron Boomgaard. 's Avonds naar het Gouden Strand, een kleine badplaats, 20 minu ten lopen bij ons vandaan, waar nog wel wat vertier was. Het zal u natuurlijk interesseren wat we allemaal te eten kregen. Nu dat was voldoende en smakelijk. Tweemaal daags vlees, 's mid dags soep, veel fruit na en (natuurlijk) yoghurt. Alleen bakken ze daar waarschijnlijk het brood eenmaal per maand, want met de dag werd het ouder. Zondags gelukkig verbetering in het weer. 's Avonds om 6 uur met z'n allen naar Varna voor een voetbalwedstrijd tussen „Schwar- zes Meer" en „Russia". Een geweldig leuk stadion met een capa citeit voor 35.000 mensen. Aan één kant de tribune erg hoog oplopend (lange zijde) en aan de andere kant is niets en daar kijk je vanaf die grote tribune via het veld naar de baai van Varna. Een prachtig gezicht. De kennismaking met het Bulgaarse voetbal viel niet tegen. Redelijk technisch, maar erg pittig. Na drie maal waarschuwen is het: de eerst volgende keer eruit. Dit overkwam het bezoekende Russia en de rumoerige supporters van de thuisclub waardeerden dit met een geweldig ap plaus voor de scheidsrechter. Ondanks dat werd het toch 11, waarmee „Russia" naar het ons leek het meest tevreden mee was. Onze verrassing na afloop was een lekke band van de bus, maar een kniesoor die met zulke wegen daarop let. 's Maandags zon. Niet te geloven. Helaas pech voor onze spelers, want er was afgesproken te gaan trainen in Varna. Dinsdags weer zon. Volop ditmaal. Dus zwemmen in zee of ge nieten van waterfietsen of kano's, 's Woensdags weer prachtig weer, maar in verband met de 's avonds te spelen wedstrijd, had trainer Michels verboden in de felle zon te gaan liggen. Dus werd het kaarten en lezen in de schaduw, 's Middags slapen en na een stevige lunch op weg naar Varna. Onze tegenpartij was „Schwar- zes Meer", dezelfde die wij zondags hadden zien spelen. De be langstelling viel tegen, ongeveer 4300 bezoekers. Viel dubbel te gen voor ons, want wij speelden op fifty-fifty basis en als u dan weet, dat de zitplaatsen 40 en 70 cent kosten, dan begrijpt u, dat er na afloop niet veel te verdelen viel, vooral omdat er ook nog eens zoveel kosten af gingen. Enfin, weten we voor de volgende keer ook al weer. Er zijn nagenoeg alleen maar zitplaatsen. Dat dit al les zo goedkoop is (ook de bioscoop en toneel) komt, omdat dat volks vermaak voor iedereeen is. De wedstrijd werd door ons met 31 verloren. Onze opstelling was: Bals, H. Meijer, Pronk, Soetekouw, v. Duivenbode, Muller, Prins, Nuninga, Cruyff, Groot en Keizer. Wa ren de eerste kansen voor ons, de tegenpartij wist ze beter te be nutten. Een knal tegen onze deklat werd door de midvoor goed opgevangen en we stonden met 10 achter. Verder ging het tot rust gelijk op. Na de hervatting twee foutjes in onze verdediging en het was 30. Pas toen ging het beter bij ons lopen en weldra kwamen er meer kansen. Helaas, het moet gezegd worden, de arbi trage was bedroevend. Bij elke Ajax-aanval ging de (buitenspel)- vlag de hoogte in, het was om moedeloos van te worden. Toch knalde Prins net naast, kopte Henk Groot tegen de „kruising" en zelfs lukte het Cruyff de stand op 31 te brengen. Ondanks onze nederlaag hadden we in de tweede helft een goede technische par tij voetbal laten zien. Na afloop was er in het Sportpalast een ban ket met onze spelers, leiding en bestuursleden van de tegenpartij. Was het woord banket misschien wel iets te veel gezegd, de be doeling was zeker goed. Het praten via een tolk met je gastheren viel niet mee. Het is vermoeiend en brengt de conversatie moeilijk op gang. Toen dan ook om 11 uur alles was afgelopen, had ieder een daar vrede mee. In het Sportpalast hadden we intussen gezel schap gekregen van „Lübeck" en „Gelsenkirchen" uit Duitsland. Donderdags een uitgekiende dag. De gehele dag zon en de com plete ploeg was weer op het strand te vinden, waarbij het vermaak zat in het zonnen, zwemmen, kanoën en waterfietsen. Vooral die laatste waren zeer in trek. Dr. Rolink toonde zich een goede lange- afstandzwemmer en Nuninga en Groot wilden niet onderdoen voor 22

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1966 | | pagina 38