Ajax op tournee in Bulgarije (1/6-10/6 1966) 1 juni 1966. Vertrek Schiphol as you wave me good bye Wanneer u, trouwe lezer van ons clubblad, bij het lezen van boven staand opschrift een boeiend reisverslag van ondergetekende ver wacht, moet ik u helaas teleurstellen. Bij mij is wel de wil aan wezig om iets te schrijven, maar de kwaliteit van de vakman ont breekt. Ik zie u al de wenkbrauwen fronsen. Tien dagen in Bulgarije en dan niets te beleven, dat kan haast niet. Nu, niets beleven is ook weer niet waar, maar evenementen, waar je nog jaren over spreekt, ontbraken. Daarbij komt, dat het mooie warme weer niet met ons meereisde, maar in Holland bleef. Enfin, van dit alles wist ons gezelschap, bestaande uit 13 spelers, trainer Michels, dokter Rolink en de bestuursleden Bremer, Hordijk, Kraan en Westrik, niets af. Een groot aantal dames van spelers en leiders deed ons uitgeleide. Om 10 uur v.m. op 1 juni, was het dan zover. Na een hand en zoen trok om 10.45 het KLM-vliegtuig ons in de hoogte, richting Frankfort. Een tocht van een uur en kwartier en zonder problemen kwamen we daar aan. Het vliegveld in Frankfort is ont zettend druk en niemand vond het dan ook erg, dat het Bulgaarse toestel klaar stond om de (lange) reis naar Varna te maken. Jam mer genoeg was het steeds iets bewolkt, zodat we weinig van de ons onderliggende steden als o.a. Boedapest, hebben kunnen zien. Met ons, vanuit Frankfort vlogen de Duitse clubs Hamborn 07 en Stuttgart. Ook zij waren op weg naar het Sportpalast in Varna waar we zouden worden ondergebracht. De kennismaking met bus, weg en omgeving gaf je als westerling het gevoel, dat de klok jaren was terug gezet. Alles zo sober. Het Sportpalast bleek 15 km buiten Varna te liggen en we bereikten het langs een mooie (met uitzicht op zee) weg. Net zoals vele hotels daar (slechts voor toe risten) is het Sportpalast van de laatste jaren. Hoewel niet modem kan toch van een zekere gerieflijkheid gesproken worden. Vooral wij troffen het: alle kamers met balcon en uitzicht op zee. De eerste indruk was dan ook, dat het hier best uit te houden zou zijn en nog die zelfde avond werd door de meesten de omgeving al verkend. Het zwemmen in zee vereiste zeker enige fitheid, want vanaf het Sportpalast daar heen, moest men ca. 150 trappen aflopen en dus ook weer óp. Helaas diezelfde avond veranderde het weer. Van deze woensdagavond af tot en met zondag bleef het slecht. Be- 21

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1966 | | pagina 37