kroniek Broodje Kootie Spui 28 Het schijnt er dit jaar niet in te zitten. We bedoelen, dat onze schrijfmachine met betrekking tot het clubblad enige tijd met verlof onder de „kap" zou kunnen verdwijnen. Het kampioensnummer ligt nog maar net in uw bus (dat was een extraatje) of de normale club-editie vraagt alweer de aandacht. En als we er dan aan denken dat Rinus Michels zijn dis cipelen ook alweer „ter appèl" heeft geroepen, nou dan gaan we maar gewoon door Trouwens, in het algemeen is de aandacht deze zomer niet van het „bruine monster" af geweest (overigens raakt deze uitdrukking uit de tijd, want men „bakt" die dingen tegenwoordig steeds minder bruin) gezien de „World Cup" te Londen, waardoor men via het TV-scherm (soms) interessante wedstrijden kon aanschouwen. Wij vonden BraziliëHongarije (13) de enige werkelijke „top". Intussen hadden wij in eigen gelederen enkele zij het van an dere aard zijnde „tops". Daar was in de eerste plaats het op nemen in het ziekenhuis van maar liefst vijf van onze eerste-elftal- spelers, t.w. Frits Soetekouw, Ger Bals, Piet Keizer, Bennie Muller en Co Prins voor het wegnemen der amandelen, of wel, zoals wij ergens hoorden opmerken: de operatie „Tonsilajax". Voorzitter Jaap van Praag alsmede Wim Volkers brachten de pa tiënten naar Heemskerk en waar zich verder na de ingreep geen complicaties voordeden, kon onze president, thans in gezelschap van Jaap Hordijk, vijf-elfde van de Landskampioen na enkele dagen weer komen terughalen. Nog wat „pips" en met slikbezwaren, hetgeen Co Prins aanleiding gaf tot: wie het slikken heeft uitgevonden, kan wat mij be treft de „rambam" krijgen". De aanwezigheid van de burgemeester van Heemskerk, bij het vertrek uit het ziekenhuis, werd door allen zeer gewaardeerd. De andere „top": Zondag 10 juli zat onze (jarige!) voorzitter in gezelschap van commissie-lid B.V. Piet van Rheenen in Londen, bij de loting voor de wedstrijden om de Europa-Cup. Nu kunnen we ons voorstellen dat Jaap van Praag in de afgelopen 56 jaren wel eens meer zenuwachtig is geweest, als hij niet wist wat hij krijgen zou. Ach, wie was dat niet. Laten we eerlijk zijn Met het klimmen der jaren gaat dat wel over, nietwaar. Maar op 10 juli 166, was Jaap weer óp van de zenuwen, nu José Crahay, leider van de Europa-Cup competitie 1966, de nummers in een em mer gooide. En daar ging het dan. \/P3n Leidseplein 20 Val I Tel. 232036 IXWWIJC: Tel. 237451 Rembrandtsplein 12 Tel. 236513 Ajax niet in de voorwedstrijden. Derhalve in de groep die vóór 15 okt. a.s. de eerste ronde gespeeld moet hebben. En het duurde zo lang alvorens wij uit die emmer gehaald werden; namen als die van Vasas-Budapest, Anderlecht, Internazionale, Atletico-Madrid, Liverpool, Dukla-Praag, Torpedo-Moskou, Celtic- Glasgow waren al gepasseerd Nummer 14Ajaxdaar kwam hettegen Besiktas uit Istanboel. Dus eerst een thuiswedstrijd, waartoe onze president voorstelde; 14 sept, in het (uiteraard) Olympisch Stadion en 5 oktober de return, daarbij 12 oktober reserverend voor een eventuele derde ontmoeting (ergens in Duitsland of Frankrijk). (Het wérd: thuis 28 september a.s., rest onveranderd. Red.) Besiktas is een geheel nieuwe naam in het Europa-Cup milieu. Reden temeer, naar onze mening, om op te passen Donderdag 14 juli j.l. hielden we, in de beneden-zaal van ons Stadion, de Jaarlijkse Algemene Vergadering. Deze bijeenkomst mocht zich nu echt niet in een overmatige be langstelling verheugen. Integendeel. Nu waren er wel geen opzien barende besluiten of andere buitenissigheden te verwachten en valt zo'n „algemene" juist altijd in de vakantietijdDesalniette min hadden we meer interesse verwacht. Volgend jaar beter...? Nogmaals ook vanaf deze plaats hulde aan mannen als Jan Westrik en Henk Timman voor de geweldige jaarverslagen, waar voor de secretaris ook nog eens de notulen bij kwamen. Het voor lezen duurde wel lang (schijnt 'm in de Jannen te zittenmaar het was voortreffelijk. Toch staan we volkomen achter het voorstel van Cor Jurriaans ten aanzien van een andere gedragslijn daarin, hetgeen zou gaan be tekenen dat het jaaroverzicht van de secretaris de leden in het vervolg enige tijd vóór de jaarvergadering zal worden toegezon den. Hopenlijk kan het bestuur zulks verwezenlijken. De nieuwe samenstelling van de Ledenraad vindt u elders af gedrukt; de voorzitter heeft woorden van dank gesproken jegens hen die niet in de forum wederkeerden. Waarmede het meest opmerkelijke van de „Algemene" 1966 ge zegd zou zijn, ware daar niet het beslist teleurstellende feit, dat bij de aanvang der bijeenkomst slechts aan drie aanvoerders de kampioenstrofeeën konden worden uitgereikt. Want behalve Ajax 1 hadden we in het afgelopen seizoen nog slechts ere-titels te boeken van de juniores A1, A2 en A3, die we met dit fraaie resultaat alsnog van harte gelukwensen. Maar overigens was de oogst zeer teleurstellend. Dat een en ander vanzelfsprekend de bijzondere aandacht van bestuur en commissies heeft, kunt u zonder meer aannemen. De honkballers slaan dit seizoen een best balletje, zonder daarbij nu echt kampioens-illusies te hebben. Martin Bremer vertelt daar het zijne over Op 18 juli j.l. vierde mevr. Lens we kennen haar beter als Moeder Lens haar zeventigste verjaardag. En allen die haar kennen weten dat die herdenking plaats vond in de meest goede gezondheid. Ze staat wat werken betreft „haar mannetje" nog best en menigeen zou „ervoor tekenen" t.z.t. ook zo vitaal te zijn. We maken ons zeker de tolk van velen als we langs deze weg deze Ajax-ouwe-getrouwe nog vele goede en gelukkige jaren, te zamen met haar man Jan, toewensen. 2

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1966 | | pagina 2