Foto-finish Ajax was al vele malen kampioen, maar nimmer z In het tijdperk van „betalen" krijg je 't immers niet cadeau. Vóór dien, toen nog Jack ons leidde, won je ook niet op één been. Toch, nu zijn het andere tijden, meer van „niet bij brood alleen". „Niet bij brood alleen", want mensen: „Goed gesmeerd en welbelegd „maakten de supporterswensen „tot een eis, ja tot een RECHT!" Was niet reeds bij de Romeinen „témpora mutantur" feit? Thans, n a eeuwen nog, verschijnen nieuwe tijden, tijd na tijd. Als ik denk aan 'n ongeslagen kampioenschap van 't district dat gevolgd werd in die dagen door, waar elke club op mikt: "t ONGESLAGEN LANDSKAMPIOENSCHAP NEEG'TIENACHTTIEN NEGENTIEN! Vreugde hier! En elders?: Gramschap? Of was het verdriet misschien...? Toch sla ik die zeven punten méér, dan nummer twéé, hoog aan. Die er ook op had gemunt en WOU die plaats daar bovenaan. Dèrtien scheelt het met de derde, zéstien meer dan vier alleen. Dito v ij f en alle werden bij de Intertoto één. In dit blad van x katernen treft u vele foto's aan. Zelfs ook foto's „aus der Ferne" waar u net weer komt vandaan. Foto's van de prominenten die je er direct uit haalt. Kijk maar 's naar de exponenten der „Commissie (dik) Betaald".*) Goaltjespiet, Hordijk en Bremer zitten vergenoegd bijeen. En beslist niet in de schemer. Alles stréélt er om hen heen. Op de foto van ons Eerste gaan er twaalf in een dozijn. En die twaalfde doet 't ten zeerste; kijk eens naar de schouderlijn... Feijenoords- en Ajax'-praeses, bordjescluppers allebei. Kieboom met dit bord ons prees dus; heden gij en morgen wij...? En uit Spanje nog die foto van dat vliegtuig uit Madrid (dat de ploeg eerst bracht naar Vigo) waarvóór ieder staat of zit. Heel wat snapshots in het kader van d'ontvangst ten huize van Amsterdam z'n burgervader, converserend nu en dan. Tijdens dit receptie-gonzen was een shot hélemaal „in". Kijk maar eens naar die met onze Sjakie en diens gemalin. En een hele, hele mooie is de zegetocht rond 't veld. Waaiervormig zich ontplooien. In Real-tooi langs gesneld. Met in 't midden onze Rinus stormend in de voorste rij. Duim omhoog hier niet te zien is. Anjers netjes in de zij. Ajax, dat je vele malen naar zo'n zegetocht mag gaan. Dat nog heel veel zegepralen je te wachten zullen staan. Veel succes ook bij het „metsen" om d'Europabeker Eén. Maar ook z ben jij de beste. Laat maar zwetsen, laat maar kletsen. Zoals Ajax is er geen! B. S. LE MARCHÉ Om ieder misverstand bij voorbaat uit te sluiten, dit „dik" slaat niet op deze heren. Martin is trouwens zo slank als een den. 13

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1966 | | pagina 29