De klank van een woord Get>r. v. Hoogstrate hotelpapierwaren papier- en plastic verpakking ^nisterdam kerkstraat 1 27-1 29, telefoon 233802-725343 Het is even verrassend als verkwikkend te ervaren welk een grote naam ons dierbaar Ajax zich, opnieuw, overal in den lande heeft verworven. Een indruk, die zich bij steller dezes het afgelopen sei zoen telken male, tijdens bijwoning van 27 wedstrijden van het eerste elftal, en een bekerontmoeting in de (toekomstige) Zaan stad, versterkte. Een impressie daarnevens, die voortdurend ver dere doseringen verkreeg in de dagelijkse werkkring, ten burele en ten hoofdstedelijken Paleize van Justitie alwaar in onderscheidene rayons eveneens Ajacieden benevens zeer belangstellende buiten staanders worden aangetroffen. Met name in de eerste dagen der week plegen daar de uitkomsten van de laatste wedstrijdzondag, als het zo pas geeft ook met mij, te worden besproken. Mede om dat men weet, dat dit Ajax het zij in alle bescheidenheid ver klaard ook al zo bijzonder lang een stukje van mijn leven is geworden. Waarnaast de erfelijkheid van die hobby, als ik mijn 18-jarige zoon, soms voor hem ongemerkt, gadesla, een volkomen vaststaand feit blijkt te wezen. Nu schijnt het niet altóós noodzakelijk in encyclopaedieën of klas sieke woordenboeken de wederwaardigheden van die grote Grie ken uit een voorbije tijd, Aias I en Aias II, na te speuren een sport, die kennelijk ook door sprekers op de instuif in het honderd jarige Krasnapolsky per 15-V-1966, alsmede tijdens de bijzonder chique ontvangst, 13 dagen later, in het Amsterdamse Hilton Hotel, was bedreven. Neen, ik meen het u ook nog even anders te kun nen voorhouden. Deel II, Nederlands-Frans, van het overbekende ,,Gallas"-woordenboek in 1936 van de hand van de toenmalige hoogleraar in de Franse taal en letterkunde aan de gemeentelijke universiteit van Amsterdam, K. R. Gallas, verschenen en waarvan bijkans zestien jaren later de nu algemeen hanteerde tweede druk het licht zag bevat voor Ajacieden op pagina 2147 een belang wekkende mededeling, onder het werkwoord „slaan" battre. En wel: „Ajax slaat HFC met 6 tegen 4; Ajax bat HFC par 6 4". Mr. Dr. E. W. CatzAjax Koninklijkheid Weliswaar is de practijk waaraan dat voorbeeld werd ontleend op dit ogenblik gehuld in de nevelen van een zeer ver verleden, doch de vermelding van de twee genoemde clubs mag ook in dagen van onze, bijkans onbeschrijfelijke, kampioensglorie haar volle ac tualiteit behouden. Want beide verenigingen, die Gallas citeerde, hebben een faam verkregen van, onderling overigens duidelijk ver schillende, KONINKLIJKHEID! E. W. CATZ 12

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1966 | | pagina 28