Voorzitter Jaap van Praag Mag ik beginnen met iets te vertellen waar we het meest trots op zijn n.l. onze overwinning op liefst 22 geselecteerde spelers van het te formeren Nationale Spaanse Elftal. In tegenstelling tot de beroemde appeltjes van Oranje waren dit Rood-witte appelen, die voor de Spanjaarden maar moeilijk te verteren bleken. De kranten verschenen de volgende dag met grote koppen en artikelen en tal van foto's. Voor hen onder u die Spaans kunnen lezen, wil ik dit laten volgen: „LA SELECCION ESPANOLA DE FUTBOL SE ENTRENO Y PERDIO EN EL ESTADIO DE RIAZOR. Los once campeones holandeses del Ajax ganaron por 21 a los veitidos seleccionados en dos equ pos, uno por cada tiempo. Suarez, Del Sol, Peiró, Sanchiz, Gallego, Zozo y Gento fueron los Espanoles mas destacados." Over de wedstrijd zelf wil ik hier niet verder uitwijden; u hebt daar nagenoeg in elke courant over kunnen lezen. Gaarne breng ik van af deze plaats hulde aan onze spelers, die zich met zoveel inzet hebben gegeven om de naam van Ajax ook in het buitenland meer dere glorie te geven. Onze trainer Rinus Michels betrek ik vanzelf sprekend tevens gaarne in dit succes, vooral voor de wijze, waarop hij onze jongens „tactisch" instrueerde. Ik geloof dat, wanneer ik hieronder een artikeltje laat volgen, hetwelk in „Voetbal Internatio naal" stond, hier genoeg over gezegd is. „In de spaanse plaats La Coruna heeft Ajax als sparring-partner gefungeerd voor 22 spaanse top-voetballers. Voor rust en daarna waren twee totaal verschillende spaanse elftallen in het veld. Het conditievoordeel van de Spanjaarden, die maar drie kwartier be hoefden te spelen, wordt genivelleerd door het zoeken naar het juiste ploegverband, waarvoor in die drie kwartier niet zoveel tijd is. Het neemt niet weg, dat Ajax een inspirerende prestatie geleverd heeft door met 21 te winnen. Nog niet eens zo lang geleden zou zo'n overwinning ondenkbaar zijn geweest. Hieruit blijkt de voor uitgang in ons voetbal. Omdat de zege in Spanje werd behaald, voor twintig duizend toeschouwers, heeft Ajax een positieve bij drage geleverd tot de verbetering van onze voetbalnaam in het buitenland. Wij zijn Ajax daarvoor dankbaar." Echter wil ik niet besluiten alvorens u nog verteld te hebben dat ik van een chauvinisme, waarvan men het Spaanse publiek zo vaak beschuldigt niets heb bemerkt. Integendeel! Toen wij na de wedstrijd per bus het Stadion verlieten, bleek, dat een grote schare op ons was blijven wachten. Auto's toeterden en men klapte ons met groot enthousiasme toe, daarbij „BRAVO! BRAVO! roepend! U zult wellicht kunnen begrijpen, dat deze bijzonder sportieve hou ding ons echt wel wat deed Op 20 juni heeft burgemeester van Hall en zijn echtgenote ons in zijn ambtswoning ontvangen, mede namens het gemeentebestuur van Amsterdam. Behalve het voltallig bestuur en spelers waren ook uitgenodigd: de heren M. Michels, Salo Muller, W. F. Volkers, Dr. E. W. Catz, Dr. J. Rolink en Dr. J. Slikboer. Tal van gemeentelijke autoriteiten gaven door hun aanwezigheid te kennen ons gaarne te willen complimenteren met het behaalde succes. Als afgevaardigde van de KNVB bij deze ontvangst had het gemeentebestuur de heer J. Coler aanwezig doen zijn. U zult begrijpen, dat er over en weer vriendelijke en welgemeende woorden werden gewisseld. 7

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1966 | | pagina 23