burgerlijke stand Bouwmeester Gerrand nen dan ook met 40 het onderspit moes ten delven. Zeeburgia lijkt ons een aardig elftal met een goede voorhoede. De spelers spanden zich echter niet bijzonder in en er werd meermalen erg loom gespeeld. Mis schien dat men zich voor de promotiewed strijden waarvan er één reeds is gewon nen wilde sparen. De voorhoede had uit stekende momenten en vooral viel de mid denvoor op, die zich goed opstelt, handig is en goed schiet. Lat en palen hebben het Ajax-heiligdom een paar malen voor door boring behoed. Voorts dient de rechtsback genoemd. De ploeg vertoonde een goed spel. Met wat meer geestdrift, en het elftal is vrij sterk te noemen. 18 APRIL 1926 De nieuwe samenstelling van Ajax II mag er wezen. Iseger heeft als rechtsbuiten zeer goed gespeeld; we vonden hem zelfs be ter dan Hamel, welke speler altijd het noo- dige enthousiasme mist. De elftalcommissie van Ajax moet hem op deze plaats maar goed in het oog houden. Voorts speelden Addicks en Jurriaans heel goed. Vooral het goede schieten van Jurriaans viel op. Doch nu zullen we toch eens iets gaan ver tellen van den wedstrijd AjaxN.A.C. Ajax miste Van Kol en Hamel, waarvoor De Kruijff en Delsen invielen. In de voorhoede was Van Deijck, een speler uit het derde elftal opgenomen, die uitstekend voldeed. Hij lijkt veel op Van 't Kaar van Z.F.C. N.A.C. heeft zeer hard gewerkt en uitste kend partij gegeven. De wedstrijd was zeer snel en het aanschouwen ruimschoots waard. Meermalen werd er gewerkt alsof het een wedstrijd om het kampioenschap van Nederland gold. Alvorens een beoor deeling te geven over spel en spelers, een. kort verslag. Als om bij half drie begonnen wordt, trapt Rutte voor Ajax af en volgen direct eenige stevige aanvallen. De Bredanaars antwoor den even fel en krijgt het publiek een snel opgaanden strijd te zien, waarbij somwijlen uitstekend wordt gecombineerd. Na tien mi nuten spelen, als Volkers fraai voorzet, loopt Van Deijck snel toe en scoort on houdbaar 10. N.A.C. antwoordt met felle tegenaanvallen en moet De Boer handelend optreden. Een hard schot van Verlegh stopt hij naar behooren. Hein Delsen, die op de plaats speelt van Hamel, verricht keurig werk. Als een N.A.C.'er hands maakt, zet Rutte den toegestanen strafschop in een doelpunt om. 20. Een paar minuten daarna heeft N.A.C. eindelijk succes als Bakkeren fraai inschiet. 21. Kort voor de rust ver groot Volkers, na een snelle rush den voor sprong. 31. Na de rust gaat het spel eenigen tijd gelijk op en neer, totdat bij een snellen aanval Twelker hard inschiet, 41. Dit doelpunt had Van der Aa wel kunnen houden. Niet lang hierna verkleinde N.A.C. door Bakke ren weer de achterstand, 42. Als scheidsrechter Aerts voor zoogenaamd forsch spel aan Ajax een strafschop toe kent, wordt deze door Rutte opzettelijk ge mist. Tot kort voor het einde gaat het spel vlug op en neer. Als er nog circa vijf mi nuten te spelen zijn, krijgt Van Deijck, die vrijstaat, den bal toegespeeld, en met een hard schot niet onhoudbaar is de stand 52. Kort hierop krijgt ook Rutte een goede kans en heeft Van der Aa voor de zesde maal het nakijken, 62. Hiermede komt het einde van dezen aardigen strijd. N.A.C. heeft een goede ploeg. De voor hoede speelt goed samen en is ook de middenlinie, met Van Roessel, den oud- internationaal aan het hoofd, van goede kwaliteit. Beide backs waren echter maar zeer matig en de keeper maakte geheel geen betrouwbaren indruk. De Breda-ers hebben hard gewerkt. Dat hun het kampioenschap is ontgaan, kan waarschijnlijk wel op rekening van de ach terhoede worden geschoven. Ajax heeft kra nig gespeeld en was het backstel De Vlie gerDe Kruyff zeer verdienstelijk. Ook de middenlinie, met Schetters als de beste, was goed. In de voorhoede viel het spel van den nieuwen debutant Van Deijck op. Een speler die niet alleen goed combineert, maar ook doelpunten weet te maken en op zijn tijd een behoorlijk schot lost. Als deze speler niet boven zijn gewonen vorm heeft gespeeld, dan gelooven we wel, hem voor de Ajax-voorhoede een aanwinst van betee- kenis te kunnen noemen. Een speler die zijn hoofd ook voor doel weet te gebruiken. De overigen hebben verdienstelijk gespeeld. Ajax staat thans aan de spits van deze af- deeling. Bravo! H P. Getrouwd: GER MOSSING HOLSTEIJN en CHRIS DUCHATEAU (Hartelijke gelukwensen). Getrouwd: HENK KREUGER en MIES ASBEEK BRUSSE (Hartelijke gelukwensen) Juweliers Heiligeweg 12, Amsterdam-C., Tel. 23 65 41 1 1

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1966 | | pagina 11