uit de ouwe doos trie Gramophone i Spu' - Uit enkele knipsels, stukken uit plakboeken etc. welke ons door enthousiaste en vooral oudere Ajax-aanhangers werden toegezonden, diepten we ook dit verslag d.d. 1926 op, dus van maar liefst 40 jaar geleden. Aan de heer Riemer, die ons een en ander toezond, onze hartelijke dank. FERMINUS-COMPETITIE. AJAXN.A.C. 6—2. De belangstelling voor dezen wedstrijd was zeer bevredigend. Wellicht dat de dagblad pers nu wat uit haar dommel zal geraken, want met geen woord werd over dezen wedstrijd gesproken. Wij vinden dit een treurig verschijnsel, want zijn dan alleen de wedstrijden om het kampioenschap van Ne derland van belang? Terecht schreef de heer Hoven in „Het Ajaxnieuws" van j.l. Zondag: „De Nederlandsche dagbladpers is tegenwoordig op eigenaardige paden ge treden. De enkele honderden lezers, die mogelijk flauwtjes belang daarin stellen, worden vergast op lange beschouwingen over de wedstrijden van Engelsche beroeps spelers meestal beschouwingen uit Brit- sche bladen als een Weensche of Noord- Duitsche club een buitenlandsche reis on derneemt, dan wordt ook dat getrouwelijk medegedeeld, maar als oud-kampioenen van Nederland tezamen overeenkomen eens een competitie te spelen dan wordt dit „ge negeerd" onder het motto dat men van al die vriendschappelijke wedstrijden toch geen notitie nemen kan. Er is ook 't dwaze verwijt gemaakt een soort oude wijven- praatje! dat het om de dubbeltjes te doen is. Deze competitie zou uitsluitend een middel zijn om wat in 't laadje te brengen. Ten eerste zij er op gewezen, dat een per centage van alle recetters voor liefdadige doeleinden bestemd is en vervolgens be denke men, dat deze wedstrijden zich in niets onderscheiden van alle andere oefen wedstrijden, behalve dan dat men tevoren niet één maar twaalf „oefenwedstrijden vast gesteld heeft". Tot zoover de meening van den heer Ho ven, welke ook de onze is. De dagbladen zouden veel beter werk doen, de meeste aandacht aan hun Hollandsche clubs te wij den, dan ellenlange kolommen te schrijven over het voetbal in den vreemde. Zoo stond in „De Telegraaf" over het interessante Paaschtournooi van Blauw-Wit, niets ver meld. We kunnen dus niet zeggen dat dit Amsterdamsche blad bijzonder met onze eerste klassers meeleeft. Voor dat bovengenoemde wedstrijd een aanvang nam werd eerst nog een ontmoe ting gespeeld tusschen Ajax II en Zeebur- gia. Het tweede elftal van Ajax was vrij sterk opgekomen en we zagen bekende ge zichten als: Addicks, Iseger, Dubois, Mar tens, Van Heeswijk en Jurriaans. Het elftal speelde vrij goed, waardoor de Zeeburgia- service service qefV IC6 s O) ,'ipg service se nv Ihe Üe< 6l05 o service service service se ^niii \/rv CD O '5 o3 co CD O CO co 2 O CD Hofleverancier van Z.K.H. Prins Bernhard der Nederlanden Spu 6 voor uw radio Spu 6 voor uw televisie Spu 6 voor uw grammofoonplaten Spu 6 voor uw grammofoon Spu 6 voor uw radio-grammofoon Spu 6 voor uw stereo-weergave Spu 6 voor uw band-recorder Spu 6 voor uw grammofoon-meubel Spu 6 voor uw versterker Spu 6 voor uw reparatie 10

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1966 | | pagina 10