van de voorzitter „een juichtoon davert langs de velden!" - ook door voetbalminnend amsterdam! ajax, kampioen van nederland! Een verdiend kampioenschap. Van meet af aan nummer één op de ranglijst van de competitie. Technische superioriteit, geestdrift, werklust en teamgeest hebben ons wederom de hoogste voetbaleer gebracht. Proficiat, jongens van het eerste, proficiat, Rinus Michels, proficiat, dokter Rolink, pro ficiat, dokter Slikboer. Gefeliciteerd, collega's medebestuurders, in het bijzonder zij, die in de Sectie Betaald zitting hebben, gefeliciteerd u, leden en on dersteunende leden van Ajax, gefeliciteerd u, trouwe supporter, die ons gedurende de competitie vergezelde naar Oost, West, Noord en Zuid. Laat het goed tot u doordringen Ajax, óns Ajax, staat weer aan de top van het Neder landse voetbal. Kijk ook naar de verrichtin gen van ons 2e elftal en onze betaalde jeugd. Volg ook de meer dan redelijke stan den op de competitieladder, die onze ama teurs hebben bereikt. Toch maakt dit alles ons niet overmoedig. Gedachtig aan het Engelse spreekwoord „To be the first is not easy, but to remain is more difficult" zullen wij verder gaan. Die zondag van de 15de mei 1966Wat een dag. Ik kan u wel zeggen, hoe oud ik ook moge worden, nimmer zal ik die verge ten. Eerst dat bericht omtrent de uitslag van de wedstrijd FeijenoordElinkwijk, dan de twee doelpunten op de „slof" van Piet en de „schoen" van Johan die als het ware de eerste maten van dat inmiddels al zo popu laire kampioenslied inzetten. Laatste fluit signaal van de „ref"KAMPIOEN. Nu was het toch werkelijk zover. Hulde van de supportersCo zonder shirtalles is door het dolle heen. Fe licitaties links en rechts, van de loco-burge meester tot volkomen onbekende lieden toe! Tussen de wielen van onze onvolprezen Ne derlandse Spoorwegen naar huis, naar ons goede Mokum, waar bij aankomst vanaf de trein tot op het Stationsplein duizenden mensen op de been zijn om onze jongens en hun trainer Rinus een ovationele hulde te brengen, bij wijze van spreken als triomfa tors de stad binnen te dragen. Zeer verrast zijn we ook door de bijzonder aardige attentie om, toen wij uit de trein stapten via alle perron-luidsprekers ons te feliciteren met het succes. Hier spraken met recht de Spoorwegen tot het hart van Ajax. De in haast en daardoor geïmproviseer de instuif in Krasal die bewijzen van waardering en vriendschapen dat alles in een periode van slechts enkele uren. U zult begrijpen dat we 's avonds wel dood moe waren. Maar voldaan. En persoon lijk zeer gelukkig. Ik moge thans besluiten (onze clubblad redactie zal t.z.t. zeker nog voor een echt kampioensnummer zorgen?) met iedereen, die meegeholpen heeft Ajax' naam weer aan de top te brengen, uit de grond van mijn hart te danken. Hoog het glas, hoog het hart, LEVE AJAX JAAP VAN PRAAG 7

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1966 | | pagina 7